Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Inwestycje w schroniska

wszystkich wiadomości w wątku: 9
data najnowszej wiadomości: 2005-06-06

Temat: Inwestycje w schroniska
Autor: Krzyś
Data: 2005-06-05 18:15:35

Czytałem na tutejszym forum kilka wypowiedzi członków władz naczelnych jak to PTTK dba o schroniska i stale podnosi ich standardy i po ostatnim długim wekendzie zaczynam sie sie zastanawiać czy tak naprawde jest czy to tylko dobre życzenia naszych działaczy.
Jako przykład podam historie o której dowiedziałem sie od srodowiska z braży turystycznej z tamtego regionu a dotyczy ona schroniskachr PTTK "Na Stogu Izerskim" (gdzie zródłem prądu jest agregat spalinowy)otóz mniejwiecej rok temu w pobliże schroniska została podciągnieta linia energetyczna (a dokładnie na szczyt Stogu Izerskiego (do budowanego tam nadajnika telefoni komórkowej). Dzierżawca zwrócił sie do spółki (Sudeckie Hotele i Schroniska)z prośba o sfinansowanie budowy lini energetyczneju (ok 100m lini) ze szczytu do schroniska lecz spółka odpowiedziała iż nie ma pieniedzy (co przy czynszach rzedu 4 -5 tys PLN miesięcznie wydaje sie dość dziwne)

Krzyś

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: WoBa
Data: 2005-06-05 18:57:57

co mają władze naczelne do Sudeckich Hoteli i Schronisk?? Że one nie chciały sfinansować teego bajeru no to cóż nie ma w tym żadnej winy zefostwa PTTKu

>Czytałem na tutejszym forum kilka wypowiedzi członków władz naczelnych jak to PTTK dba o schroniska i stale podnosi ich standardy i po ostatnim długim wekendzie zaczynam sie sie zastanawiać czy tak naprawde jest czy to tylko dobre życzenia naszych działaczy.

Cóż, jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc nie oznacza to że wszystkie schroniska PTTK=schronisko PTTK na SI

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: Krzyś
Data: 2005-06-05 19:42:06

No cóz skoro prad elektryczny to jst według ciebie "bajer" to faktycznie moze dla oszczednosci zlikwidować w schroniskach wszelkie urzadzenia elektryczne zlikwidować linie (schr Na Turbaczu zaoszczedzi na utrzymywaniu lini energetycznej) i bedziemy siedziec w schroniskach przy świeczkach (jakw niedalekiej przeszłosci była w schr Na Śnieżniku)

A co maja władze naczelne do SiHS sp z o.o może to ze ta spółka zarzada majątkiem PTTK

Krzyś

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: WoBa
Data: 2005-06-05 20:16:28

cóż skoro jednak jest światło (mimo że z agregatu) to jednak nie jest najgorzej prawda,?? Jest jak jest i po co to psuć ?! Sam prochu nie wymyślisz kol. Krzysztofie. A skoro to SHiS zarządza majątkiem to pretensje należy mieć do SHiSu że nie sfinasował inwestycji, ale nie do władz.

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: Krzyś
Data: 2005-06-06 07:42:38

Wojtku z tego co piszesz rozumiem iz uważasz iz Zarząd Majątkiem PTTK niepowinnien interesować sie co SHiS robi z majatkiem PTTKu. A światło owszem jest tylko jeśli by schronisko mogło by funkcjonować taniej i czyściej (przez taki rok to dość sporo paliwa przechodzi przez taki agregat i wzbogaca o rózne zwiazki powietrze) to czemu to blokować.
Krzyś

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-06-06 09:57:58

Witam!!!

Ja w kwestii formalnej:
Serdecznie Cię proszę - o ile nie chcesz, aby Twoje listy były usuwane z Forum - abyś nie odpowiadał wielokrotnie na tą samą wiadomość oraz nie odpowiadał sam sobie. Lepiej napisać raz, ale za to bardziej przemyślanie.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: WoBa
Data: 2005-06-06 16:08:20

Przepraszam, tutaj mój błąd. Chciałem odpowiedzieć na drugą wiadomość Krzyśka, a przez przypadek znów odpowiedziałem na pierwszą

Pozdrawiam

WOJTEK

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: AvantaR
Data: 2005-06-06 20:29:42

Wydaje mi sie, ze taki agregat nie jest najbardziej ekologicznym rozwiazaniem ... Bo gdyby bylo to :
a) oplacalne
b) lepsze dla srodowiska
to na pewno wiecej schronisk wlasnie tak dostarczalo by prad. Uwazam, ze w schr. PTTK prad byc powinien (chocby po to aby naladowac komorki, ktore w gorach powinien miec kazdy rozsadny czlowiek).

Pozdrawiam :-)

Temat: Re: Inwestycje w schroniska
Autor: any
Data: 2005-06-06 23:08:11

> chocby po to aby naladowac komorki, ktore w gorach powinien miec kazdy rozsadny czlowiek

ROTFL!!!

pozdrawiam
any