Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

Cena książeczki GOT

wszystkich wiadomości w wątku: 13
data najnowszej wiadomości: 2005-05-30

Temat: Cena książeczki GOT
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-05-22 08:04:08

W poprzednim tygodniu byłem na Śnieżce i w zasadzie byłaby to informacja bez znaczenia gdyby nie to że w schronisku PTTK Dom Śląski na Równi pod Śnieżką (ciekawe że nie ma go w serwisie obiekty.pttk.pl) a tam powaliła mnie na kolana cena książeczki GOT -> 8 zł!!!!!!!!!!!

Książeczki - te "nielegalne" tzn. wydane przez Oddział Mazowsze bez błogosławienstwa KTG ZG PTTK, jednak cena ich jest zaporowa.
Myślę że wolnego rynku nie należy za bardzo regulować ale w przypadku materiałów statutowych powinny obowiązywać jakieś ceny maksymalne.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-05-22 11:21:54

Witam!!!

> Myślę że wolnego rynku nie należy za bardzo regulować
> ale w przypadku materiałów statutowych
> powinny obowiązywać jakieś ceny maksymalne.

Trudno tu mówić o wolnym rynku.
Skoro jednak dzierżawcom schroniska książeczka GOT schodzi w tej cenie, to cóż... niech tak zostanie. Rozumiejąc Twoje argumety, ja jednak jestem przeciw regulacjom.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: WoBa
Data: 2005-05-22 16:50:55

ja mam właśnie ksiazeczke GOT wydaną przez Oddział Mazowsze to kurcze znaczy ze nie bedzie mi uznawana??

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Ala i Jurek
Data: 2005-05-22 22:22:18

Oczywiście książeczka powinna być uznawana. Proszę jednak o kupowanie książeczek w COTG PTTK - cena w hurcie 1,8 zł. Wobec starań o wsparcie akcji GOT PTTK przez indywidualnych sponsorów musimy zagwarantować zarówno wielkość nakładu jak i wyłączność. Nasze książeczki posiadają aktualną treść zgodną z wymaganiami KTG ZG PTTK. Mają zarówno treść informacyjną (wyjątek z regulaminu) jak i artykuł o historii GOT PTTK. Udało sie nam wprowadzić książeczki do sieci sprzedaży księgarń z literaturą turystyczną - dzięki temu spodziewamy sie wzrostu populaności odznaki również poza kręgiem osób związanych bezpośrednio z PTTK.
Pozdrawiam
Jurek K.

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Gieno
Data: 2005-05-23 00:23:59

>Nasze książeczki posiadają aktualną treść zgodną z >wymaganiami KTG ZG PTTK. Mają zarówno treść >informacyjną (wyjątek z regulaminu) jak i artykuł o >historii GOT PTTK.

Szkoda, że ubyło miejsca na potwierdzenia tzn. pieczatki.
Zdobywcy odznaki GOT sie skarżą.
Pozdrowienia
Gieno

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: ~Darek Z.
Data: 2005-05-25 00:04:02

Fakt faktem, że jeśli książeczki sprzedają się w takiej cenie jaką zaproponowało schronisko, to rozpatrując tę kwestię z pozycji wolności rynkowej trudno się im dziwić. Jeśli jest popyt to sprzedaja po tyle. Jedynie można potępić to z moralnego punktu widzenia.
Też uważam, że jakieś ceny maksymalne powinny istnieć. Pomijając fakt, ile marży narzuci sobie ostateczny sprzedawca, stwierdzić trzeba, że Ci z "Mazowsza", to w ogóle mają ceny z kosmosu. Proszę popatrzeć chociażby na odznaki GOT, jaka jest różnica w cenie między nimi a COTG w Krakowie. GOT popularna 5,00 zł i pozostałe po 3,50 zł w Krakowie a w Warszawie popularna 8,50 zł, 6,50 małe i 5,50 duże.
Więc, zamawiając odznaki do Oddziałów w terenie z Warszawy - "Mazowsza", np. popularną za "jedyne" 8,50 PLN, to Oddział musi ją sprzedać co najmniej za 9,00 - 9,50 PLN. I tutaj uwidacznia się problem, który był już poruszany na tym forum, mianowicie, że duża część zdobywających odznaki GOT nie wykupuje ich, z oczywistych względów..........wszak nie każdy mieszka i zarabia w Warszawie.
Oczywiście zaraz powie ktoś, że nikt nikomu nie każe kupować w Warszawie, tyle tylko, że nie każdy Oddział ma dostęp do internetu, by sprawdzić sobie, czy nie można materiałów statutowych kupić w tańszej cenie.

Darek Zając

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-05-25 09:01:01

Cześć!!!

> Oczywiście zaraz powie ktoś, że nikt nikomu nie każe kupować w Warszawie,
> tyle tylko, że nie każdy Oddział ma dostęp do internetu, by sprawdzić
> sobie, czy nie można materiałów statutowych kupić w tańszej cenie.

Wybacz, ale akurat to zaneguję!

Obecnie w Polsce z internetu korzysta 10 milionów osób. Czyli ponad 1/4 wszystkich obywateli z tymi na łożu śmierci i w dziecięcych inkubatorach włącznie. W grupie 15+ jest to wskaźnik ponad 30%.

Nie uwierzę zatem, że istnieje oddział, w którym ŻADEN z członków władz i znaczniejszych działaczy nie ma dostępu do internetu. Po prostu w to nie wierzę, a nawet jak podacie przykład to nie będę wierzył dalej.

Odznaki GOT można kupić w COTG, zamówić przez internet w Internetowym Sklepie PTTK itd. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli i inicjatywy. I ja sądzę, że to właśnie inicjatywy bardziej niektórym oddziałom brak niż internetu...

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: ~Darek Z.
Data: 2005-05-28 19:41:21

>Wybacz, ale akurat to zaneguję!

>Obecnie w Polsce z internetu korzysta 10 milionów osób. Czyli ponad 1/4 wszystkich obywateli z tymi na łożu śmierci i w dziecięcych inkubatorach włącznie. W grupie 15+ jest to wskaźnik ponad 30%.

To tylko statystyka. Kiedyś taki gość jak Jean Rigaux stwierdził, że istnieją trzy rodzaje kłamstwa: przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny. I chyba się nie pomylił.

>Nie uwierzę zatem, że istnieje oddział, w którym ŻADEN z członków władz i znaczniejszych działaczy nie ma dostępu do internetu. Po prostu w to nie wierzę, a nawet jak podacie przykład to nie będę wierzył dalej.

Jesteś więc człowiekiem małej wiary:-):-):-).
Tak jak czymś naturalnym jest wierzyć w wiele rzeczy bez dowodów, tak też naturalnym jest wątpić w wiele innych wbrew dowodom.

Pozdrawiam Darek Zając

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Amotolek
Data: 2005-05-28 20:26:42

>"Nie uwierzę zatem, że istnieje oddział, w którym ŻADEN z członków władz i znaczniejszych działaczy nie ma dostępu do internetu. Po prostu w to nie wierzę, a nawet jak podacie przykład to nie będę wierzył dalej."

To nie o to chodzi. Jest szereg osób na wierchuszce w różnych organach, forach (i zarządach takich czy siakich), które potrafią się znośnie posługiwać netem, mają adresy mailowe itd, ale nie potrafią się tu znaleźć czynnie na niniejszym forum.
Czynnie, bo biernie je czytają i to uważnie, na co wskazują potem rezultaty ich pracy w formie absurdalnych dekretów wydawanych ze swojego stołka w strukturze czterech liter itd. samego forum netowego ZG PTTK natomiast sie boją i to panicznie. panika ta graniczy z histerią, stąd strach przed np wykorzystaniem ciekawych i pracowitych informacji wymienianych tu na forum, jeżeli do tych dygnitarzy nie dotarły w formie listu (obowiązkowo poleconego i ze znaczkiem pocztowym!) na adres ich posterunku w strukturze PTTK!
Chlubnym wyjatkiem jest tu Edek K (ten sam!) i może ze dwóch kol z Prezydium ZG, (z czego jeden - R. B. icognito), a reszta? Uczestniczy, owszem biernie, czekając na odgórne dyrektywy w ramach żle pojętej hierarchiczności. I to na 3 miesiace przed Zjazdem. Paranoja! Aż pisać hadko:-(
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: AvantaR
Data: 2005-05-29 14:23:41

Zgadzam sie z Toba. Powinna byc z gory wyznaczona cena maksymalna, bo tez mnie troche boli gdy widze takie ceny w schroniskach PTTK ...

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-05-29 18:13:05

Dziś byłem na Ślęży i tam ciekawostka.
Książeczki GOT - te wydane przez COTG - są, po 4,50 zł.
Niby nieprzesadnie drogo ale zapytałem panią w bufecie o marżę ponad 100%.
Pani zdziwiła się - jakie 100%???? Oddział Wrocławski sprzedaje jej książeczki po 2,85 zł plus dolicza koszty wysyłki więc nie ma się co dziwić ze wychodzi 4,50.

Najciekawsze jest to że Oddział Wrocławski - właściciel obiektu na Ślęży - kupuje książeczki GOT (przypominam: materiały statutowe) po 2 zł a sprzedaje swojemu obiektowi po 2,85. Towarzyszowi Dyrektorowi wespół z Towarzyszem Prezesem gratuluję zmysłu do interesu. :-/

Wolny rynek, wolnym rynkiem ale uważam że dodatkowe zarabianie na materiałach statutowych, mających służyć promocji odznak i Towarzystwa jest po prostu nie na miejscu.
Stąd nadal uważam że powinna zostać ustalona cena maksymalna za materiały statutowe sprzedawane w obiektach PTTK.

Tomek D

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-05-29 18:41:45

Bardzo trafna uwaga.
Dodałbym jeszcze to, że na 3 stronie, są rubryki zatytułowane "Posiadacz Książeczki GOT zdobył" tyle że nie wystarczy tam miejsca dla tych zdobywających ostatnie normy Za Wytrwałość.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Cena książeczki GOT
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-05-30 09:45:04

Cześć!

> To tylko statystyka.
> Kiedyś taki gość jak Jean Rigaux stwierdził, że istnieją trzy rodzaje kłamstwa:
> przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny. I chyba się nie pomylił.

W zasadzie tekst ten jest tak popularny, że stał się sloganem. Tyle tylko, że jak każdy slogan powoli zatraca swoje pierwotne znaczenie. Owszem - statystyki potrafią udowodnić wszystko. Pod warunkiem oczywiscie, że się nimi manipuluje, a nasz adwesarz nie ma wiedzy pozwalającej mu czytać statystyki. Wszak statystycznie mamy wszyscy po jednym cycku... :-)

Pisząc o 10 milionach internautów, też troszeczkę zmanipulowałem, bo chodzi przede wszystkim o mieszkańców dużych miast i w grupie wiekowej do 40-tki. Tymczasem - jak wszyscy wiemy z innych wątków na tym Forum - z grupą wiekową w PTTK jest różnie oraz nie wszystkie oddziały są w dużych miastach.

Jednak jest jedno ale...

Wśród studentów i ludzi młodych zasięg internetu sięga 80% i pod tym względem małe ośrodki akademickie wcale nie odstają od dużych miast, a nawet je przewyższają! Co z tego? Ano to, że nie wierzę, że istnieje oddział, gdzie we władzach nie ma ani jednej starszej osoby, której syn, wnuk, kuzyn lub inny pociotek nie studiuje (mamy najwięcej studentów w stosunku do liczby mieszkańców w całej Unii Europejskiej!!!).

Jako osoba otwierająca oddziałom konta pod strony WWW wiem dobrze, że 80% tych stron jest robionych społecznie nie tyle przez działaczy, ile przez młodszych członków ich najbliższej rodziny. W czasie rozmów telefonicznych teksty "Wie Pan Panie Łukaszu, ja się na tym nie znam, ale stronę zrobi nam mój syn." są codziennością.

Dlatego twierdzę, że NIE ISTNIEJE oddział całkowicie odcięty od internetu. I dalej twierdzę, że wystarczy tylko chcieć.

> Jesteś więc człowiekiem małej wiary.

To prawda...
W tym akurat temacie jestem człowiekiem wręcz zupełnie niewierzącym. :-)

Pozdro,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski