Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Krajoznawstwo

Walim-Głuszyca- Wielka Sowa

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2006-07-27

Temat: Walim-Głuszyca- Wielka Sowa
Autor: argus
Data: 2005-04-24 18:21:02

Jeśli zwiedziliście tę trasę (podana w tytule) opiszcie swoje wrażenia. Wybieram się na tam (rowrem) i proszę o kilka przaktycznych uwag, rad i wskazówek :-) pozdrawiam :D

Temat: Re: Walim-Głuszyca- Wielka Sowa
Autor: mike
Data: 2005-04-25 21:49:00

Ostatni raz tę trasę przemierzałem... 8 lat temu i nie dokładnie taką... wrażenie były niesamowite, kiedy tak sobie podjeżdżałem i podjeżdżałem asfaltem przez ładne 85 minut... polecam mapę w skali 1:100000 - topograficzną (zdaje się hasło: Wałbrzych). A co do sprzętu - zdecydowanie góral na mocnych obręczach z solidnymi oponami - bo w lesie korzenie są mało przyjemne... ale okolica jest piękna...

Temat: Re: Walim-Głuszyca- Wielka Sowa
Autor: ~Andrzej 954763
Data: 2006-07-27 17:50:23

Podepnę się do tego wątku, bo chyba najbliższy mojemu problemowi.

Liczę, że wśród krajoznawców znajdą się tacy, którzy pomogą w dośc dla mnie nietypowym zadaniu.
Do tej pory sam zwiedzałem kraj dość szczegółowo i nie miałem takich rozterek. A teraz zostanę na 3 dni pilotem-przewodnikiem-przodownikiem (do 1000 m n.p.m. ;-) i mam zagwozdkę.

Przygotować plan wycieczki dla obcokrajowca, który w Polsce jeszcze nie był, ma 3 dni do dyspozycji, rower trekkingowy, namiot i chce zobaczyć Sudety, w ich dolnych partiach.

Trasa rozpoczyna się w Zgorzelcu, kończyć się ma w Strzelinie, (bo potem pociąg, Warszawa i koniec czasu na Polskę). Do dyspozycji w Sudetach 3x24 h. Co pokazać takiej osobie?
Ja troszkę poznałem Przedgórze Sudeckie, ale jak pokazać to komuś, by zrobić jak najlepsze wrażenie? Co wybrać?...

Powiem jaką trasę sam na razie wybrałem...
- 1 dzień: Zgorzelec, Czocha (zamek), Świeradów Zdrój
- 2 dzień: Zakręt Śmierci, Szklarska Poręba, Cieplice, Jelenia Góra... pociąg do Włabrzycha... Wałbrzych - Zagórze Śl.
- 3 dzień: z Zagórza Śl. Walim, Rzeczka (sztolnie), Srebrna Góra (twierdza), Ząbkowice (krzywa wieża), Henryków (klasztor), Biały Kościół

Wiem że po drodze tyle rzeczy ale np. na Błędne Skały już czasu nie starczy, tak samo Ziemia Kłodzka musi wypaść. Ale co jeszcze obowiązkowo zaliczyc na ww. odcinku? Może podpowiecie niekoniecznie super atrakcje, ale jakieś małe lokalne ciekawostki, których nigdzie na świecie nie ma?

Z góry dziękuję, zachęcam do dyskusji :-)

Temat: Re: Walim-Głuszyca- Wielka Sowa
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2006-07-27 20:52:57

Jeżeli mogę dołączyć swoje skromne zdanie do Twojego projektu, to uważam, że warto pokazać sztolnię w Osówce. Jest większa od kompleksu Rzeczka. Na zwiedzanie sztolni w Osówce potrzeba ok. 2 godz., trochę mniej w Rzeczce.
Uważam, że jak na trzy dni to trasy wybrałeś bogate i ciekawe.

Życzę powodzenia :-)
Monika P.