Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

O PTTK wspomnieli

wszystkich wiadomości w wątku: 1
data najnowszej wiadomości: 2005-03-13

Temat: O PTTK wspomnieli
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-13 09:57:36

Fragmenty opinii na temat ustawy o kulturze fizycznej. Proszę zwrócić uwagę, że dotyczy to również problemu społecznej kadry PTTK:

"Gniot urzędniczy, międzykadencyjny przebój sezonu, dowód braku umiejętności myślenia, zasługujący na uroczyście nadany medal Zgniłego Kartofla, czyli
Ustawa o Kulturze Fizycznej (Dz. U. Nr 25/96, poz. 113 , Nr 137, poz. 639, Dz.U. 96/99 poz. 1006)

(...) przepis spowodował wydanie zarządzenia, o którym będzie cała historia. Gdyby je przestrzegać w pełni, byłaby to katastrofa. Ale i tak, dzieki niemu zniszczono resztki szkolnych klubów sportowych, szkolnych_klubów_PTTK i zachwiano podstawami działania wielu organizacji, firm i prywatnych osób.

(..) co na przykład należy zrobić z instruktorami harcerskimi? Złożyć donos do prokuratora, bo bezprawnie prowadzą zajęcia zorganizowane z zakresu rekreacji ruchowej? Dodatkowo nielegalnie prowadzą zajęcia z osobami niepełnosprawnymi w ramach grup "Nieprzetartego Szlaku". Kto z nich ma właściwe legitymacje?
(...)
Czy rzucenie dzieciom piłki przez okno jest już formą zorganizowaną rekreacji ruchowej, czy jeszcze nie?

(...)Nie zrobiono niczego dobrego, a spowodowano poważne zagrożenia, jeśli by ktoś potraktował zarządzenie powaznie. Podważono dzięki temu podstawy działania wielu tradycyjnych stowarzyszeń zajmujących się między innymi ruszaniem ciała, w tym ZHP, = PTTK =, LOK, PZŻ, itd, którym rozporządzenie utrudnia lub uniemożliwia NORMALNE kształcenie kadry instruktorskiej i normalną działalność.

(...)

Sejm rozwiązał Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki dając sport i kulturę fizyczną do ministerstwa edukacji, a turystykę do ministerstwa transportu.

Ale, ten sam Sejm (Dz.U. 96/99 poz. 1106 art.4) chyba zreanimował zarządzenia, które szczęśliwie utraciły w październiku 1999 moc obowiązującą z powodu wejścia w życie konstytucji z roku 1997 (Dz.U. nr 97 poz.483 z dnia 16 lipca 1997r. art.241 p.6) i niewydania nowych rozporządzeń w ich miejsce. Tu pewnie zacznie się dyskusja, czy trupa (czyli nieobowiązujące już zarządzenia) można wskrzesić, czy nie.

Przestępczość wśród znudzonej młodzieży, a nawet dzieciaków rośnie.
Ta forma aktywności fizycznej często nie znajduje przekonującej alternatywy. "

źródło: http://www.republika.pl/neptun_lwp/instrkom.htm