Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

baza schronisk zagrożonych

wszystkich wiadomości w wątku: 19
data najnowszej wiadomości: 2005-06-11

Temat: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~kalif
Data: 2005-02-28 15:47:49

Uprzejmie proszę o wpisywanie Schronisk,których stan techniczny czy sposób prowadzenia nam nie odpowiada.Histori ich poprzednich dzierżawców ,ktorzy je dobrze prowadzili,a nie wytrzymali z powodów finansowych.Dlaczego odeszli i co aktualnie robią.Proszę o rzetelne informacje.Sami stwórzmy bazę schronisk zagrożonych przed zjazdem PTTK może przyda sie komuś kto będzie kandydował i zajmie sie tym dosyc waznym problemem.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: edek
Data: 2005-02-28 17:54:37

Witam,
i proszę przyczytać info dotyczące Krawculi (kosztów tego obiektu)
przemyśleć i potem bez emocji
i jawnie dyskutować...
o gospodarowaniu schroniskami PTTK.
Pozdrowienia
Edek

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~Kalif
Data: 2005-02-28 18:23:55

Dziękuję za informację.Zainteresowany jestem zrozumieniem i rozwiazaniem problemu schronisk dlatego prosze o wypowiedzi rownież administratorów.
Pierwsza sugestia.Dlaczego wydzierzawiliście schronisko Szymonowi wiedząc ,ze nie jest w stanie ze wzgledu na wysokie koszty finansowac tego przedsiewziecia.Zatailiście przed nim
informację ,że z gospodarczego punktu widzenia nikt tego nie jest w stanie prowadzić bez wsparcia finansowego z innych obiektów.W tej sytuacji powinniscie poprowadzic ten obiekt sami lub poinformować PTTK o takiej sytuacji bez niszczenia kolegi Szymona.Co dalej?Nowy dzierzawca na rok czasu i nowe problemy?!

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: edek
Data: 2005-02-28 18:34:22

No cóż,
czy warto zabierać głos
jeżeli jest się TAK zrozumianym...
czytaj niezrozumianym
Szanowny Kolego ~Kalif
(wolałbym dyskutować z osobą imiennie ujawniającą się)
Proszę przeczytać i ZROZUMIEĆ!!!!
te koszty to nasze koszty..
Jego czynsz stanowi maleńką cząstkę,
która nie pokrywa kosztów..
Proszę czytać ze zrozumieniem...
oj czuję, że się zdenerwowałem...
Edek

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-02-28 18:43:25

Witam!!!

> Zatailiście przed nim informację...

Stary! Czy Ty umiesz czytać? Bo wydaje mi się, że jednak niezupełnie. Jakie zatailiście, jakie informacje, o kim Ty piszesz?
Nie znasz sprawy, nie znasz Szymona, jesteś anonimowy i w dodatku niegrzeczny. Jeżeli dalej chciałbyś istnieć na tym Forum, to po pierwsze się zaloguj, a po drugie zmień ton.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~Kalif
Data: 2005-02-28 18:55:21

Chcesz cenzurować forum Łukaszu?
Dobrze zrozumiałem Wasza odpowiedź ,a Wy dobrze zrozumieliście moją stad to zdenerwowanie.Rozwiązujmy problemy bo w ten sposob juz dalej nie mozna funkcjonować.Czy chcemy żeby ta rzesza ludzi pokrzywdzonych dzierżawców zafundowala Nam nowa afere w stylu Biedronka.Jezeli tych obiektow nie da sie prowadzić w zgodzie z realiami gospodarczymi to mowmy o tym i rozwiazujmy je a nie odgrażajmy usunieciem z forum.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-02-28 20:08:15

Witam!!!

> Chcesz cenzurować forum Łukaszu?

Drogi Kolego! W odróżnieniu od Ciebie zarówno ja jak i Twoi adwesarze występujemy z imienia i nazwiska. Edek napisał Ci jasno konkrety, których Ty widocznie niezrozumiałeś. Wolno Ci i nie to jest problemem.

Nie jest problemem również posądzanie mnie o cenzurę. Jeślibyś przejrzał archiwum, to zauważyłbyś, że znoszę tego typu teksty od początku istnienia Forum. Nota bene Forum, które powstało moimi rękami i za gorącym wsparciem Edka - bo rozumiem, że to nasze dwie osoby miałeś na myśli pisząc "Wasza odpowiedź". Nie będę Ci się tłumaczył z tego jak wielkim jestem zwolennikiem cenzury, bo - wybacz ostre słowa - ale w stosunku do niegrzecznego anonima jest to poniżej mojej godności.

Jednak problemem jest jeśli anonimowy rozmówca zwraca się w sposób tak bardzo niegrzeczny do swojego adwesarza, który - choć wcale nie musi - do końca stara się go traktować poważnie i konkretnymi danymi stara się wykazać, że nie jest wielbłądem. Mimo że Edek za to co zaraz napiszę jutro mnie obsobaczy i to zdrowo, to dodam jeszcze, że przez fakt, że zwracasz się w ten sposób do Wiceprezesa mojego Towarzystwa obraża mnie, jako członka PTTK, osobiście.

Zatem przyjmij moje - jako moderatora tego forum - ostrzeżenie. Nie będę tolerował tego typu tonu na Forum - i tak jak wcześniej zwracałem uwagę dwóm innym forumowiczom - tak teraz zwracam Tobie. Dodatkowo - pisałem to na Forum wielokrotnie - brzydzę się anonimowością i z tego powodu podziwiam Edka, że jeszcze chce mu się Tobie odpowiadać.

Dlatego - i ten fragment przeczytaj bardzo uważnie - z forum wylecisz nie za treść, a za formę! Za Tobą oczywiście polecą wszystkie Twoje klony (irminy, bidony itp.).

Ponawiam zatem swoją prośbę o zalogowanie się, zmienienie tonu i unikanie gróźb takich jak w poście powyżej.

Z poważaniem,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~Kalif
Data: 2005-02-28 21:06:42

Twoja wiadomość ukaże się oznaczona jako "anonim".Tekst powyżej.A więc dopuszczacie taka formę wypowiedzi i pozwólcie,że zostanę anonimowy.Nie interesuje mnie czy Edek jest prezesem,wiceprezesem czy zwyklym śmiertelnikiem jak ja.Przedstawiłem krotkie,ale jak widać trudne i drażliwe pytanie i wyciagnąłem byc może bolesny wniosek z wypowiedzi Edka.Nie ja stwierdziłem,że " Ten obiekt bez innych obiektów / ich przychodów / nie ma szans na istnienie".więc należałoby informować o takim stanie rzeczy potencjalnych dzierżawców.Są więc obiekty które przynoszą zyski i takie do których należy dokładać.Zróbmy więc taką listę skoro obiekty nie są sobie równe.Na jednych zarabijajmy,a na drugich zatrudniajmy pasjonatów bo byc może w za parę lat i one zaczną na siebie zarabiać.Przynajmniej będziemy wiedzieli ile musimy do nich dolożyć ,a pasjonaci zapracują żeby
schroniska 'z problemami" miały przynajmniej dobrą opinię.Wtedy będziemy mogli ich rozliczać z prowadzonej dzialalności i więcej od nich wymagać.Jeżeli różnica zdań równoznaczna jest z obrazą to faktycznie zasłużyłem na usunięcie z forum które mam nadzieję nie jest tylko i wyłącznie "książką pochwał i nagród".Mniej agresji,a więcej refleksji nad tym co czasami na forum się pojawia.Rozumiem,że dbasz o swoje miejsce pracy tak samo jak chcą dbać o nie dzierżawcy którzy inwestują w obiekty swój czas,ciężką pracę ,własne oszczędności i część swojego życia.Nie obrażajmy się tylko postarajmy a by to wszystko mogło razem funkcjonować.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-02-28 23:26:31

Witam!!!

> Jeżeli różnica zdań równoznaczna jest z obrazą...

Albo nie chcesz, albo nie umiesz zrozumieć o co mi chodzi. Nie dyskutuje z Tobą o meritum, bo te kwestie były już wielokrotnie na tym Forum poruszane - również przeze mnie - i wystarczyłoby abyś przejrzał archiwum aby wiele spraw się rozjaśniło. Polecam również archiwum precla (szczególnie sprzed 2003 roku).

Natomiast zwracam Ci uwagę na formę i ton Twoich wypowiedzi. I to będę egzekwował. A Ty - jeśli taka Twoja wola - możesz robić z siebie męczennika o sprawę schronisk i twierdzić wszem i wobec, że prześladujemy Cię tutaj wraz z Edkiem ze wzgledu na różnice zdań.

Zresztą nie będziesz pierwszy - mamy tu już forumowicza, który każde zwrócenie uwagi traktuje jako atak na siebie mafii przewodnickiej. Tak więc idzie przywyknąć... :-)

Z mojej strony EOT.

Pozdrawiam,
Łukasz

PS. A co do anonimowości - oczywiście możesz dalej być anonimowym i nadużywać w ten sposób furtki zostawionej dla tych co chcą napisać na Forum jedną lub dwie wiadomości w konkretnej sprawie. Lecz licz się z tym, że wypowiedzi anonimowe często pozostana bez odpowiedzi bowiem trudno je traktować poważnie.
Ł.
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~Kalif
Data: 2005-02-28 23:53:56

Powyżej masz archiwum naszej "konwersacji".Napisz mi według ciebie i formy,ktorej faktycznie nie jestem w stanie zrozumieć;Jak to powinno byc napisane według "Formy" bo meritum zrozumieliśmy.Nie uzywałem okresleń-męczennik,mafia.Chcę zrozumieć problem Schronisk i tylko to mnie interesuje.Dzięki za archiwum z przyjemnością przejżę i z pewnością zapytam się co wynikło z tej dyskusji i czy wykonano jakie kolwiek działania jeżeli wystąpiły tam konkretne propozycje.Dzięki,że zmniejszyłeś poziom adrenaliny w swoim organiźmie.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~Kalif
Data: 2005-03-01 07:32:26

Uprzejmie oczekuję przykladu "formy" o której tyle się rozpisujesz.Ton jest odpowiedni.Furtki na anonimowość
umożliwiaja policją z całego świata w uzyskiwaniu mnostwa informacji,ktore poźniej są weryfikowane.Sa tajne glosowania,ludzie spowiadaja się w Kościele nie podając imienia i nazwiska.Czy to jest niepoważne?Edek narazie przyslał konkret za co mu podziękowałem,oczekuje rownież tego samego od Ciebie jezeli wypowiadasz sie na rozpoczety temat.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: Kuba
Data: 2005-03-01 07:39:42

W Najjaśniejszej Republice Weneckiej
niemal wszystkie dochodzenia rozpoczynały się
od donosu wrzuconego w paszczę kamiennego lwa
w ogólnodostępnej części Pałacu Dożów.
I to nieźle działało.

Tyle tylko, że anonimy wyrzucano bez sprawdzania.

Jeśli anonimowo rozrawiasz tu o drobiazgach - nikt się nie czepi.
Ale podnosząc tematy dość ważne
lub - zwłąszcza - stawiajac zarzuty
- bez podpisu jesteś niewiarygodny.
O dużo cięższych błędach PTTK pisze się tu pod nazwiskiem lub z linkiem do danych od nicka.

Nie dziw się, jeśli nikt nie będzie chciał z Tobą rzeczowo gadać.
Łatwo np. wziąć Cię tu za jakiegoś nieudolnego dzierżawcę
fałszywie udającego obiektywizm wobec tematu.

Odrobinki odwagi i odpowiedzialności za słowa życzę - warto.

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~kalif
Data: 2005-03-01 08:22:41

Dziękuję ale nie wniosleś nic konkretnego do tematu.Może więcej wywodów na podany temat.Po treści twojej wypowiedzi mozna wyczuć brak obiektywizmu.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: Basia Z.
Data: 2005-03-01 08:25:52

To może przeczytaj Kuby wypowiedź w wątku o Krawculi.

Moim zdaniem wnosi do wątku bardzo wiele.
I co ważniejsze Kuba nie wstydzi się pod tym podpisać.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~kalif
Data: 2005-03-01 08:28:22

Dziękuje Basiu i oczekuję konkretów na podany temat.Swoje stanowisko określilem powyżej.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: Kuba
Data: 2005-03-01 08:46:13

"Dziękuję ale nie wniosleś nic konkretnego do tematu."

Może inaczej: moja wypawiedź wnosi coś konkretnego
dopiero albo choć zwłaszcza
w kontekście Twojej odpowiedzi.
Ujawniłeś o sobie nieco.

"Może więcej wywodów na podany temat."

Proszę bardzo: czytaj.

"Po treści twojej wypowiedzi mozna wyczuć brak obiektywizmu."

Nie jestm obecnie nijak zaangażowany w kwestię schronisk PTTK ani w jego władze.
Działam śladowo w pewnym kole,
które samo zna z praktyki
kłopoty z utrzymaniem swego rodzaju obiektu typu schroniskowego.
PTTK tu głównie krytykuję, nie chwalę.
Nie jestem już zawodowo związany z turystyką.

Taki to już mój 'brak obiektywizmu'.
I - co więcej - każdy może się o nim przekonać - z wypowiedzi i 'ludzi'.

A o Tobie?
Cóż, też już niestety sporo wiadomo.

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: ~Kalif
Data: 2005-03-01 09:02:16

Kuba.Mamy podany temat i trzymajmy sie go.Bez złośliwości.Chodzi o schroniska,a nie o konwenanse.Konkrety.Wybacz,ale nie bedę juz odpowiadał na rozgrywki słowne.Edek podał konkrety.Jak na razie on jedyny.

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: WODNIK_SZUWAREK
Data: 2005-03-01 12:38:56

Czemu Panie anonimie "kalif" dublujesz wątki? Założyłem tuż przed tobą wątek "ZBUDUJMY SYSTEM OCEN SCHRONISK" właśnie także po to, żeby pomóc tym źle prowadzonym, uczulić ich na potrzeby zwykłych turystów, członków PTTK, pokazać działaczom ZG patologie. Jawność. Informacja powszechna. Zaś dobrze prowadzonym schroniskom zrobimy reklamę i będą miały jeszcze wiecej turystów. Owszem nie ma w tym forum zbyt wielu ludzi, ale gości sporo. Wystarczy żeby temat zacząć. Pomysł mi totalnie wyśmiano niestety, a Ty na dodatek wciskasz swój podobny wątek, wykłócasz się i psujesz cały temat, mój temat, nasz - bo to ważna sprawa. Szkoda. Jestem neutralny oczywiście w tych waszych utarczkach, na ile mi nerwy pozwolą :-)
Łukaszu, skoro goście mogą pisać, to nie miej do kalifa przesadnych pretensji. W moim forum jest dla gości shoutbox i jeden dział odblokowany, jest też nowo założony hydepark "Turystyka & PTTK" bez moderowania "dla trzymania słusznej linni poglądów", ale za to dla zarejestrowanych póki co, może to odblokuję dla gości, jeśli będą takie prośby. Zatem zamknijcie ten wątek i przenieśmy dyskusję do mojego żeby się nie dubloować. ok.? :-)

Temat: Re: baza schronisk zagrożonych
Autor: WoBa
Data: 2005-06-11 08:26:53

Schroniska zagrożone?? Murowaniec, jeśli dalej będą prowadzić go te sane osoby

Pozdrawiam

WOJTEK