Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przyszłość PTTK

Sala gala, korytko :-)

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2005-02-27

Temat: Sala gala, korytko :-)
Autor: Amotolek
Data: 2005-02-16 15:49:09

Ktoś ostatnio powiedział, ze Zjazd Krajowy PTTK jest świętem Towarzystwa. I bardzo dobrze. Niech to będzie święto! Programowo - rozwojowe, a nie klakiersko – pamiętnikarsko - historyczne.
Patrzmy ku przyszłości PTTK. Dlatego, moim zdaniem, przedmiotem wielkiej troski ustępujących władz i delegatów powinno być stworzenie atmosfery i dyskusji programowej w oparciu o misję Towarzystwa na lata następne, a nie tylko najbliższą kadencję. Hasło „Stop Oszołomom” wydaje się tu być całkiem akurat.
Nawiązując do wypowiedzi na tut. forum – jestem za pomysłem, aby zamiast wywalać kolejne kilkadziesiąt tysięcy zł i naprodukować książek gloryfikujących wspaniałą sprawozdawczość z upływającej kadencji – wykonać to co statutowo konieczne i podać uczestnikom Zjazdu na płycie CD. Kto zechce to sobie poczyta z płyty, albo wydrukuje interesujący go fragment, a jak nie umie, to znajdzie kogoś, co mu to zrobi.
Chrońmy nasze silnie przetrzebione lasy i środowisko!

Pewnie lepiej (i jeszcze taniej !) byłoby taka historyczno - pamiątkarską sprawozdawczość po prostu zamieścić na serwerze PTTK i czytać z netu dowoli każdy sobie może.... A może w ogóle wszelką sprawozdawczość (materiały z czasu przeszłego dokonanego) pąkować do serwera naszego o ile je pomieści? To chyba niezły pomysł?

Prawdopodobnie wykonanie tej (statutowo obligatoryjnej) „sieczki” na płytach CD będzie nieporównanie tańsze! Jednocześnie uczestnicy Zjazdu powinni otrzymać projekty zamierzeń przyszłościowych w formie syntetycznej i gotowe projekty Uchwał Zjazdu. Sami zaś delegaci winni być przygotowani do takiej programowej dyskusji, przywożąc na Zjazd gotowe propozycje spisanych wniosków na poprawę sytuacji w Towarzystwie, a nie nastawiać się na zasypywanie Zjazdu przydługimi opowieściami o swoich niby wspaniałych „dokonaniach” bo jak jest, to każdy wie! Ta ostatnia uwaga również dotyczy członków ustępujących władz Towarzystwa!

Wtedy może i sam Zjazd można będzie skrócić i oszczędzić przy okazji trochę grosza!
No i może niepotrzebna będzie gala na pięknej sali. Komu potrzebna taka feta? Do samym turystom, na pewno nie. Może to ukłon w stronę najwyższych władz w państwie? Też zresztą albo nowych, albo zaraz ustępujących!
Należy realnie ocenić termin Zjazdu na tle ogólnej sytuacji w naszym pięknym kraju! W połowie września, to stara władza już się będzie pakować, albo wcześniej się rozwiąże.
Nowa będzie miała głowę do innych spraw, a najmniej dla PTTK i z zaplanowanego, kosztownego zadęcia może wyjść „kicha”, co warto też uwzględnić w pracach zespołu Organizacyjnego Zjazdu!
W takiej, wielce prawdopodobnej sytuacji bogactwo programowe, kierunki działania PTTK na przyszłość i trendy rozwojowe Towarzystwa warto przedyskutować w adekwatnej auli (jak na Zjazdach w Poznaniu czy Lublinie).

A czy w ogóle Zjazd musi się odbywać w Warszawie? Można także uczestników zakwaterować w akademikach czy campusie uczelnianym, poza stolicą! Na tym forum padły mocno radykalne stwierdzenia odnośnie kwaterowania i żywienia uczestników Zjazdu Krajowego PTTK, np. kaszanką. Fuj!
To oczywiście przesada, ale można niedrogo zakwaterować uczestników Zjazdu w domach akademickich i tamże ich wyżywić, nawet 1 czy 2 skromne posiłki dziennie. A komu mało niech sobie dokupi! Ja na Zjeździe w Poznaniu dożywiałem się snickersami i piwem z puszek i jakoś z głodu nie pomarłem tamże!
Pozostaje tylko kwestia czy delegatów ma być rzeczywiście tylko ok. 250 osób, czy może jednak warto już teraz rozpędzić fora wojewódzkie i ustalić nowy klucz wyborczy i przy około 400 delegatach zrobić porządny Zjazd wybranych przez Oddziały delegatów ? Zwłaszcza, że nikt tego jasno nie napisał, ale czuję, że Fora regionalne do wyboru delegatów na Zjazd mieszczą się w sumie Zjazdowej kasy!
Można (dla różnych celów) dopuścić także wybór pewnej liczby delegatów ze spotkań środowiskowych organizowanych np. Przez Komisje Turystyki Kwalifikowanej ZG PTTK. W innych Towarzystwach tak się robi i nikomu to nie przeszkadza!
Wtedy wynajęcie całego campusu i akademika wyjdzie na pewno taniej niż obecne, prawdopodobnie horrendalne koszty planowane Zjazdu w Warszawie, jakie, z pewną nieśmiałością taką, ujawniły nam się tu na forum -bardzo ogólnie!

No a teraz przyodziewek!
Wyobrażam sobie te stroje delegatów (tzw. „biznesowe”) zakładane do sali (dość galowej) w Warszawie! czarne - Kolegów, a żakiety, suknie i garsonki wraz z żabocikami, naszych uroczych koleżanek. Ale jaja. No i jakie koszty!
Oczywiście nie uważam, że jak Zjazd PTTK, to można przyjechać w flanelowych kratach, albo gumo-filcach, ani tak jak Kuroń i Modzielewski się wybrali po odbiór Orła Białego ( nie bielika! chyba?  o nie!).
Ale można się elegancko i turystycznie pięknie odziać. I wtedy na auli Zjazdu będzie sympatycznie, wesoło i kolorowo. I co najważniejsze -taniej!
A w ogóle, jak już na Zjeździe nie może być lepiej, to niech będzie ładniej. :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Sala gala, korytko :-)
Autor: ~Roman
Data: 2005-02-18 15:32:52

Sean, czy ty niczego nie kumasz. Wszak, gdy Titanic tonął to też orkiestra grała. Obecne władze naczelne PTTK będą robić wszystko, aby zagłuszyć dyskusję na tematy merytoryczne, czyli dać ludziom michę i trochę satysfakcji i aby do następnego Zjazdu.

Temat: Re: Sala gala, korytko :-)
Autor: Amotolek
Data: 2005-02-18 16:26:46

No wiesz? Zaskoczyła mnie Twoja wypowiedź! Piszesz żeś młody, a masz zdrowy osąd sytuacji jak jaki stary.... :-). Po namyśleniu jednak musze Ci przyznać sporo racji!
Szczególnie przypadł ni do gustu fragment o Tytaniku, gdzie orkiestra grała do końca! To mi pasuje do wypowiedzi, że "na władzy nie należy oszczedzać". W swojej prostocie ducha odbierałem to jako szacunek do Zjazdu i delegatów! Teraz na to patrzę inaczej! Szczegółnie wpbec braku zainteresowania na forum jakim ostatnio nie cieszy sie tematyka przedzjazdowa. A przecież jest tyle miesiecy do Zjazdu Krajowego i wiele jeszcze mozna zrobić!
Myślałem, że ta niska ostatnio aktywność to kwestia ferii, ale widzę, że wielu wybitnych dyskutantów na tut. forum aktywizuje się w tematach zastępczych, jak: widoki z góry, z dołu, wielka racza, kopa cwela, czasopisemka , karty rabatkowe i szeregu innych spraw, raczej dla przyszłości PTTK - marginalnych!
Być może masz rację pisząc, że:

-"Obecne władze naczelne PTTK będą robić wszystko, aby zagłuszyć dyskusję na tematy merytoryczne... ".

Co takiego też słyszałem, ale nie bardzo w to wierzyłem.

- "..... dać ludziom michę...."

No tak stąd planowana taka feta za nie swoje pieniadze. :-(

- " ... i trochę satysfakcji..."

Komu? Ustępującym władzom, czy tym "kościanym dziadkom"?

-"...i aby do następnego Zjazdu."

Toż to paranoja, ale wykluczyć tego co napisałeś, zupełnie nie można.
Z wyrazami zatroskania i głębokiego smutku ANT
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Sala gala, korytko :-)
Autor: domin
Data: 2005-02-27 18:53:20

A ja powiem, że bzdety piszecie, choćby te władze naczelne. Niby kto to jest? To przecież kilkadziesiąt osób z konkretnych oddziałów, a nie z powietrza!