Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przyszłość PTTK

Młodzież, a PTTK

wszystkich wiadomości w wątku: 33
data najnowszej wiadomości: 2005-03-07

Temat: Młodzież, a PTTK
Autor: lotnik
Data: 2005-02-16 14:08:30

Obecnie PTTK boryka się z tyloma problemami począwszy od braku pieniędzy, a na koncepcji przyszłości Towarzystwa skończywszy, że chyba zapomina się o podstawowej roli - roli społecznej. Chodzi mi tutaj głownie o młodzież, której jestem przedstawicielem mając 16 lat. Będąc Przodownikiem Młodzieżowym rozpoczynam aktywną działalność w moim Kole. Chcę w moim liceum założyć SKKT. Potrzebuję tylko i aż 10 członków. Może to niektórych zdziwi ale wiedza o istnieniu i działalnosci PTTK w gronie młodzieży jest znikoma. Moje Koło to także w przytłaczającej większości ludzie "w sile wieku". Wniosek z tego prosty: Albo zacznie się przyciągać młodzież i zmieni się obraz PTTK tak by nie kojażył się ze "starymi dziadkami" albo w PTTK za pare będzie dosłownie organizacją "starych dziadków" i na Zjeździe za kilka lat nie będziemy zastanawiali się nad komercjalizacją tylko nad zmianą nazwy na Dom Aktywnej Starości.
Z powaźaniem
Alan Zych

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Jacek Potocki
Data: 2005-02-16 15:26:14

> Chcę w moim liceum założyć SKKT <

Zajrzyj tam
http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=13923
Przeczytaj, zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie - czy warto?

pozdrawiam

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: ~Roman
Data: 2005-02-18 15:41:06

Jestem młodym turystą. Napiszcie mi w 10 zdaniach, co młodzież ma z przynależności do PTTK? Od kilku lat ćwiczę ten temat na sobie i dochodzę do wniosków, że jak już należeć to tylko do PTSM.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-02-18 20:04:34

>Napiszcie mi w 10 zdaniach, co młodzież ma z przynależności do PTTK?

Jak sama nazwa wskazuje w Towarzystwie można liczyć na towarzystwo. Jak się spotka osoby o podobnych zainteresowaniach, to można przyjemnie spędzić czas, ale gwarancji nie niestety nie ma. Z osobami niepełnoletnimi jest problem formalny, bo muszą mieć opiekuna zatwierdzonego przez szkołę i zaaprobowanego przez rodziców.
A czym zajmują się turyści zrzeszenie w PTTK, to musisz sobie sam poczytać m.in. na stronie PTTK. Z własnego doświadcznia wiem, że warto należeć i do PTTK i do PTSM.

Warto jeszcze wiedzieć, czego oba Towarzystwa nie dają. To nie skarbonki, do których wrzuca się kilkanaście złotych skadki rocznej, a otrzymuje górę prezentów.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: z.klose
Data: 2005-02-20 11:45:01

Napiszę ci tylko jedno zdanie, a co PTTK ma z Twojej przynależności?

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: lotnik
Data: 2005-02-23 14:26:17

Dzień dobry Panie Klose! Bardzomi miło, że zechciał Pan nawiązać do wątku, który założyłem. Żałuję tylko, że tak krótko.
Przykro mi Panie Prezesie ale nie rozumiem co chciał Pan mi przekazać. Swoją wypowiedzią nie chciałem rozpocząć dyskusji nt. "Co młodzież ma z członkostwa w PTTK" lecz dyskuję na temat: "Jak pozyskać nowych członków, a szczególnie młodzież". Bowiem to w młodzieży tkwi nadzieja na przyszłość PTTK, a jak sam Pan zapewne obserwuje w naszym Oddziele młodych jest niewielu. Natomiast młodych - aktywnych moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki.
P.S. Przepraszam, źe na forum prowadzę prywatną korespondencję

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: pieczu
Data: 2005-02-24 18:43:56

>Warto jeszcze wiedzieć, czego oba Towarzystwa nie dają.
>To nie skarbonki, do których wrzuca się kilkanaście złotych skadki rocznej, >a otrzymuje górę prezentów.

Góry prezentów bym sie nie spodziewał, ale zniżki? W średniej szkole była to dla nas główna motywacja do płacenia składek. Wystarczy kilka razy zanocować w schronisku lub bazie PTTK i składka się zwraca, a gdy ktoś lubi Tatry to tam szczególnie może zaoszczędzić w schroniskach. Podobnie ze schroniskami PTSM w których legitymacja członkowska wyraźnie obniża rachunek.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: WODNIK_SZUWAREK
Data: 2005-02-27 02:07:36

Poznaję Was powolutku i widzę rozsądne głosy w tym biurokratycznym szaleństwie PTTK i sloganach aktualnych 20-30 lat temu. O tym już piszę w paru wątkach - gdzie się podziała społeczna rola PTTK? Jeżeli Bóg da, dobrzy ludzie pomogą, a beton działaczy mi pozwoli, to pokażę Ci drogi "lotniku", że można... że można wiele zdziałać w gimnazjalistami, licealistami, jeżeli się CHCE i MA CZAS. Pisałem dokładnie już o tym samym co Ty. W moim środowisku ludzie zapominają że istniejej organizacja zwana PTTK. Ostatnio "zszokowalem" ludzi informacją że PTTK to także turystyka rowerowa, kajakowa itp. Byli zdumieni... Niektórzy kończą studia. Co dopiero jakiś sołtys, czy wójt gminy... on wie o wszystkim, ale nie o PTTK i jej rzekomo "społecznym" charakterze, ideach. Dla ludzi, tak naprawdę PTTK, to zniżki na składki i opłacanie składki, podbiecie legitymacji. Tylko dla działaczy to raj intryg, gier, podchodów, walki o władzę, kasę, wpływy. To ambicje, to emocje. Dla 99% ludzi jesteście nudni i żałośnie GROTESKOWI. Kabaret starszych panów i pań szykujecie? Albo ten zjazd coś zmieni, albo koniec z PTTK. Zacznie toto gasnąć. Kiedy napisałem na forum kilka pomysłów od razu rzuciło się na mnie kilku "mądrych". Żeby jeszcze jakaś dyskusja była.. nie! Z miejsca wyśmiewanie, szydzenie, sprowadzenie na ziemię itd.

Nie będę tutaj montował jakiejś grupy opozycyjnej, ale chyba sama się tworzy? Mam rację? Kto z kim i dlaczego? Wyjaśni mi ktoś? Nie przeczytam całego archiwum.

PTTK naprawdę powinno postawić na młodych, na jawność, na dyskusje, na wiecej otwarcia. Czy ktoś obwieszony medalami jak Breżniew jest takim geniuszem, że resztę ma za nic, bo nie mają takiego dorobku? Czy każdy musi tyle dreptać po szlakach? Inne sa czasy, teraz cud jak ktoś w ogóle coś chodzi. Chcę namawiać młodych ludzi do turystyki. Póki co śni mi oddział, działanie w ramach PTTK, ale zniechecony oleję ten pomysł, tworzac nieformalny klub, albo stowarzyszenie po prostu. Przeraziło mnie to forum. Odsłania się obraz organizacji do zdelegalizowania, jak sekta oRydzyka i MW. To moje drugie podejście do PTTK, trzeciego nie będzie predko, jeżeli sie teraz zawiode na rodzinie PTTK. Kto mi pomoże?

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: z.klose
Data: 2005-02-27 14:35:53

Czyżbyś montował PTTKowską Samoobronę?

Tobie ani Święty Boże nie pomoże. Powinieneś jeszcze na zakończenie cytować Wodza: "A Balcerowicz musi odejść" Hahaha.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Basia Z.
Data: 2005-02-28 08:40:39

Szanowny Szuwarku !

Po pierwsze - co Ci chyba już napisał Kuba:
_Forum nie jest reprezentatywne dla całości PTTK_

Ot - kilkanaście osób, którym chce się czasem podyskutować na temat tego co im się w PTTK podoba, lub nie.

Zycie w PTTK toczy się w klubach i kołach.
Są kluby i koła dobre i złe.

Ja osobiście bardzo sobie cenię swój klub, dlatego ze mam tam przyjaciół z którymi razem tworzymy coś ciekawego - kilkanaście imprez rocznie (rajdów, imprez kulturalnych, kurs przewodnicki, kilkanaście obozów letnich w górach Europy).

Czy klub ten jest w PTTK czy nie jest jest mi w zasadzie wszystko jedno.

Z pewnych względów kiedyś (30 lat temu) było nam wygodnie aby był w PTTK.

Nie czuję się żadną opozycją, bo nie liczę na to aby moje gadanie na forum mogło cokolwiek w PTTK zmienić.

Jesli już zupełnie przestanie nam (jako klubowi) być z PTTK po drodze - wyjdziemy z PTTK i założymy własne stowarzyszenie i będziemy się z Łukaszem sądzić o nazwę "Harnasie".

Mam nadzieję ze do tego nie dojdzie, ale już sam pomysł sądzenia się z PTTK o nazwę napełnia mnie niechęcią.

Na razie nie ma takiej potrzeby, a nawet otrzymujemy sporą pomoc z innych jednostek PTTK w prowadzeniu obozów letnich (dzięki Jurek !).
Taka wspólpraca, całkiem nieformalna - to coś co jest dobre dla obydwu współpracujacych stron.

Wodniku - nie bądź taki przerażony, sporo osób tu narzeka, bo nie działają inne kanały przepływu informacji.

Ci - u których jeste dobrze - na forum się nie chwalą.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: lotnik
Data: 2005-03-01 14:53:17

Wodniku_Szuwarku i Panie Klose: es tut mir leid (bardzo mi przykro)! Chyba nie założę SKKT, ponieważ odzew po wstępnym rozeznaniu zakończył się tylko na żartach. Będę jednak próbował. Będą to ciężkie próby, ponieważ muszę przezwyciężyć stereotyp PTTK i upowszechnić wiedzę o Towarzystwie (nawiązuję do Wodnika_Szuwarka) oraz niechęć nauczycieli, któży nie są tym pomysłem zachwyceni i nie poałają entuzjazmem.
Wodniku! Nie zrażaj się do PTTK tylko po tym jak widzisz obraz Towarzystwa w swoim otoczeniu, ponieważ istnieją lepsze i gorsze koła i oddziały. POWODZENIA!!!!!! trzymie za ciebie kciuki i proszę o to samo. Pozdro!...wienia
Panie Klose. Moje działania mają mały poślizg z powodu natłoku obowiązków oraz choroby nauczycielki. Będę jednak dalej próbował założyć SKKT mając świadomość, że PTTK na gwałt jest potrzebna młodzież oraz rozpowszechnienie wiedzy o Towarzystwie. Pozdrawiam

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-03-01 20:56:58

Widzę Wodniku_Szuwarku, że ulegasz szumowi informacyjnemu, który zresztą sam dzielnie tworzysz.

>Tylko dla działaczy to raj intryg, gier, podchodów, walki o władzę, kasę, wpływy. To ambicje, to emocje.

Nie intryguję, bo mi na to szkoda czasu. Życie jest za krótkie na takie bzdury. Nie walczę o władzę, bo nie lubię nadmiaru czczej gadaniny, chociaż bez tego każda działalność jest ułomna, bo demokracja wymaga gadaniny i głosowań. Nie walczę o kasę, bo kasa PTTK jest zbyt uboga, żeby było o co walczyć. Nie walczę o wpływy, bo w wydaniu PTTK-owskim to nic nie daje.

Niestety bardzo ubolewam, że w tym co piszesz, jest wiele prawdy. Zastanawiam się, skąd w wielu działaczach tyle wynaturzonych działań, którymi i tak nie można się potem pochwalić. Co komu po stołku prezesa jakiegoś papierowego smoka, który musi żebrać o czysz? Co komu po jakiejś dotacji-jałmużnie, za którą można kupić kilka folderków na nagrody? Co komu po uprawnieniach przodownika, które uprawniają do przybijania pieczątek?

>Póki co śni mi oddział, działanie w ramach PTTK, ...

Mimo tych wszystkich przeciwności dalej działam w PTTK, bo jest spora grupa ludzi, która potrafi ominąć wszystkie przeszkody i działać tak, jak należy, nie przejmując się istniejącymi tez dziwakami. Na szczęście tych dziwaków jest niewiele, chociaż są widoczni, bo są bardzo aktywni.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: z.klose
Data: 2005-03-02 08:29:12

Alan. Nie zrażaj się. Zainteresowanie PTTKiem wśród młodzieży jest zerowe ponieważ wiedza o tej organizacji jest również zerowa. Ludzie myślą o PTTK w sposób stereotypowy. Być może jest to wina poprzedniego ustroju. Wielu dawnych członków Towarzystwa zubożało do tego stopnia, że uznali przynależność w nim za luksus. Inni stwierdzili, że czas wolny pożyteczniej spędzą kupując "pół litra" i wypożyczając kasetę video. Wśród ludzi, którzy zostali jeszcze w PTTK mówi się o koniecznych zmianach w myśleniu, działaniu, organizowaniu, ale nikt nie wie jak to zrobić, nie ma złotej recepty. Nie da się odkryć nowej Ameryki. Trzeba cierpliwości w działaniu. Może nastapią lepsze czasy dla turystyki. Ludzie znajdą pracę i stać ich będzie na wyjazdy poza teren G.Śląska. Tobie Alan życzę, by Twój zapał do działania w Towarzystwie nie zgasł. Nie wszyscy mieli okazję urodzić się tak jak Ty w rodzinie działaczy PTTKowskich, którzy swym zapałem zarazili swoje dziecko. Inni muszą dorosnąć do potrzeby bliższego kontaktu z przyrodą. Powodzenia.
Z.Klose

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-02 08:56:16

>Zainteresowanie PTTKiem wśród
>młodzieży jest zerowe ponieważ
>wiedza o tej organizacji jest
>również zerowa.

Właśnie. Bo skąd ta wiedza ma się brać, jeżeli możliwość prowadzenia turystyki młodzieżowej przez społeczną kadrę PTTK została odgórnymi zakazami i nakazami ograniczona niemal do zera, a owi działacze zepchnięci do wewnętrznego getta.

Jeśli zanikła taka forma turystyki wędrówkowej jak np. górskie obozy wędrowne, to w jaki sposób młodzi ludzie mają złapać "bakcyla" turystyki wędrownej? Na typowych hałaśliwych wycieczkach szkolnych - "tramwajach" z przewodnikiem, gdzie przewodnik "odbębni" swoje i nic więcej?

Czy taki przewodnik w ogóle propaguje nasze Towarzystwo, jeśli na swojej ozdznace nawet nie ma liter PTTK? Po prostu skasuje swoją dolę za prowadzenie wycieczki, i tyle go będą oglądać.

A działacze społeczni mogą sobie siedzieć przy kawie w referacie weryfikacyjnym Oddziału i co najwyżej poinformować interesantów o tym, że aby zorganizować wycieczkę trzeba wynająć przewodnika. Bo sami przecież już nie mają prawa prowadzić w górach, dzielić się za darmo swoją wiedzą i doświadczeniem górskim i wychowywać przyszłych miłośników prawdziwych górskich wędrówek i angażować ich w działalność naszego towarzystwa.

No i mamy czego chcieliśmy...

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-02 09:18:10

Acha. Jeszcze jedno. Wiele złego w tym kierunku poczynili działacze wyznający pogląd, że "jak nie możesz wroga pokonać, to przyłącz się do niego"...

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: z.klose
Data: 2005-03-02 11:42:53

Kiedyś postanowiłem, że nie będę z tobą więcej dyskutował, więc zaczepki pozostawiam bez odpowiedzi.
Z.Klose

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-02 14:22:54

>Kiedyś postanowiłem, że nie będę z
>tobą więcej dyskutował,

Postanowienie postanowieniem, ale - jak widać - sumnienie gryzie... Trzeba było zachwać honor i pozostać tym, kim się było, a nie wyrzekać się ideałów i "przyłączać się do wroga".

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-03-02 16:04:28

>Wiele złego w tym kierunku poczynili działacze wyznający pogląd, że "jak nie możesz wroga pokonać, to przyłącz się do niego"...

Czy ubolewasz, że nikt się do Ciebie nie przyłącza?

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-02 16:40:05

>Czy ubolewasz, że nikt się do
>Ciebie nie przyłącza?

Nie mam powodu ubolewać bo takich, którzy występują przeciwko złu, jakie popełnili trąbiący swe pochwały "Stefki Burczymuchy" - zawodowcy starający się za przeproszeniem "upieprzyć" społeczną kadrę PTTK, jest dużo więcej niż sądzisz.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Stan47
Data: 2005-03-02 20:08:34

Nie jest wcale tak źle jak mówicie. Trzeba tylko chcieć. Od paru lat prowadzę SKT w swojej szkole. Jest nas prawie 60 osób. Cieszymy się z naszego wędrowania i jest nam OK.

Pozdrawiam ....

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-02 20:36:13

A tekst tego: http://lech-poz.webpark.pl/ostrzezenie.htm

i wielu innych zarządzeń wydanych przez władze oświatowe, zarzynających turystykę wędrówkową w polskich górach znasz?

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Stan47
Data: 2005-03-02 20:42:06

Znam Lechu, znam i dlatego sobie wędrujemy...

Pozdrawiam ...

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: lotnik
Data: 2005-03-03 10:07:14

GRATULACJE!! Drogi Stanie 47, czy mógłbyś opisać proces założenia koła. Chodzi mi głównie o postawę dyrekcji, nauczycieli i samej młodzieży. Z góry dziękuję.

P.S. Możesz pisać na forum lub na konto
lotnik16@interia.pl.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-03-03 10:20:20

Chyba zdajesz sobie sprawę, że w obecnych czasach sukces zależy tylko i wyłącznie od takich przypadków, że na przykład dyrektor szkoły jest zapalonym turystą. W rzeczywistości szkoły nie pałają chęcią do podobnych inicjatyw, woląc mieć "święty spokój". Przede wszystkim są zainteresowane takimi inicjatywami, jak np. ta:
http://tinyurl.com/6g3qd

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Stan47
Data: 2005-03-03 12:03:11

GRATULACJE!! Drogi Stanie 47, czy mógłbyś opisać proces założenia koła. Chodzi mi głównie o postawę dyrekcji, nauczycieli i samej młodzieży. Z góry dziękuję

Hmm... Trochę głupio się chwalić, ale postaram się odpowiedzieć. We wrześniu 2000 roku, kiedy powstało nasze gimnazjum zrobiłem spotkanie z młodzieżą (wcześniej były afisze), opoiwedziałem im o wędrówkachm pokazałem książeczki GOT i odznaki. I tak to się zaczęło, byli tacy, którzy poszli raz i przestali, ale jest większość takich, którzy chodzą od początku. Co do postawy durekcji to była całym sercem za (ponieważ to ja jestem dyrektorem), a nauczyciele? Troje z nich w ramach wolnego czasu chodzi razem z nami, jak równiez nasz szkolny konserwator.
Uczniowie, którzy ukończyli szkołę również mogą chodzić z nami ( i chodzą). Mają tylko jeden warunek. Muszą podporządkować się n aszym regułom....

Pozdrawiam ....

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-03-03 12:32:16

Witam!!!

> Co do postawy dyrekcji to była całym sercem za
> (ponieważ to ja jestem dyrektorem), (...)

ROTFL!!! ;-)
IMHO tekst miesiąca na naszym Forum! ;-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-03 12:43:38

Co do postawy dyrekcji to była całym sercem za
> (ponieważ to ja jestem dyrektorem), (...)

ROTFL!!! ;-)
IMHO tekst miesiąca na naszym Forum! ;-)

Tak jest! wspaniały tekścik i... wspaniałe rozwiązanie!
PS niniejszym proponuję konkurs na tekst: tygodnia, miesiąca, kwartału i roku.
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: z.klose
Data: 2005-03-04 14:23:22

Jak widzisz Lotniku, musisz koniecznie być dyrektorem szkoły, albo przekonać obecnego dyrektora Twojej szkoły o potrzebie zakładania SKKT w szkole do której uczęszczasz. Bez wsparcia z tej strony sznse są niewiekie. inicjatywa tzw oddolna może nie być skuteczna.Życzę wytrwałości. Z.Klose

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: ~Roman
Data: 2005-03-04 15:47:06

Wydaje mi się, że składka członkowska dla młodzieży powinna być bardzo niska, a legitymacja członkowska z tym związana powinna pełnić funkcję promocyjną na podobnej zasadzie jak np. folderki i oferty firm komercyjnych. Legitymacja też powinna być bardzo prosta, bez tych współczesnych „bajerów” z kartami plastykowymi. W ten sposób być może młody człowiek zainteresuje się bardziej PTTK: wejdzie na stronę www.pttk.pl , wyjdzie z domu na rajd czy spotkanie, itp. Większa z tego będzie korzyść dla samego PTTK, niż korzyść dla młodzieży z przynależności do PTTK.
99 % młodzieży nie wie, co to jest PTTK. Kojarzy im się raczej ze stowarzyszeniem kombatanckim lub biurem podróży. Kiedyś PTTK miało państwowy monopol na turystykę tzw. socjalną. A teraz w czasach rządów pieniądza niektórzy forumowicze chcieliby, aby młodzież była patriotyczna, ideowa i naśladowała swoich rodziców, którzy w ich wieku mieli całkiem inny obraz świata: jeździli na szkolne wycieczki i obozy wędrowne, bo były one w miarę tanie i zorganizowane w ramach spójnego systemu oświatowo – wychowawczego, korzystali „półdarmowej stołówki” w szkole, nie musieli kupować tylu podręczników, itp.
Oczywiście wysokość składki i wzór legitymacji nie dotyczy kadry PTTK. Kadra PTTK powinna płacić składkę wysoką np. 100 zł, ale powinna mieć z tego tytułu dodatkowe przywileje, np. ubezpieczenie, możliwość dodatkowych rabatów, itp.
Dlaczego nikt z forumowiczów nie ocenił na forum dotychczasowej praktyki związanej z czteroletnim użytkowaniem legitymacji PTTK w nowych stylu.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-03-04 17:50:31

>99 % młodzieży nie wie, co to jest PTTK.

Odnoszę wrażenie, że nie tylko 99%.

>Wydaje mi się, że składka członkowska dla młodzieży powinna być bardzo niska,

A nie jest? Do dna już nie daleko. Tak niska, że i tak nic się z tą składką nie da zrobić.

>Legitymacja też powinna być bardzo prosta, bez tych współczesnych „bajerów” z kartami plastykowymi. W ten sposób być może młody człowiek zainteresuje się bardziej PTTK: wejdzie na stronę www.pttk.pl , wyjdzie z domu na rajd czy spotkanie, itp.

Czy chcesz tą legitymację jakoś zaczarować? A obecnej się nie da? Do wejścia na stronę PTTk legitymacja w ogóle nie jest potrzebna. Na rajdzie też nie. A na spotkaniu już najmniej.

>niektórzy forumowicze chcieliby, aby młodzież była patriotyczna, ...

Każdy normalny człowiek na tym świecie chce, aby młodzież była patriotyczna ...

>korzystali „półdarmowej stołówki” w szkole, nie musieli kupować tylu podręczników, itp.

Stołówki szkolne dalej są półdarmowe. A podręczniki po prostu się kupowało, bez musu, bo ich posiadanie przez ucznia jest pożyteczne.

>Kadra PTTK powinna płacić składkę wysoką np. 100 zł, ...

A co to? Jakaś kara za pracę społeczną?

Być może wiesz już Romku co to PTTK, ale jeszcze wielu rzeczy nie wiesz i nie bardzo umiesz to poukładać.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: ~Roman
Data: 2005-03-04 18:10:24

Do Piotra
Bije się w piersi za to, że wykazuję taką ignorancję w sprawach PTTK mimo, że działam w nim aktywnie już prawie 40 lat. Do dzisiaj organizuję rajdy, obozy wędrowne oraz zloty i konkursy i cieszą się one zawsze dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Ale widocznie działamy w dwóch różnych PTTK – ach. Dobrze tylko, że jeszcze nikt nas nie ściga z GKR PTTK i GSK PTTK z powodu własnych poglądów na różne tematy w zakresie uprawiania turystyki.

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-03-04 18:45:58

Witam!!!

I o ile z Piotrem się częciej nie zgadzam niz zgadzam, tek teraz przyznaje Mu słuszność. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Młodzież, a PTTK
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-03-07 11:32:54

"Dlaczego nikt z forumowiczów nie ocenił na forum dotychczasowej praktyki związanej z czteroletnim użytkowaniem legitymacji PTTK w nowych stylu."

wyrzut słyszę?
proszę założyć odpowiedni wątek i będziemy dyskutować.
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!