Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Długo potrwa...

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2005-02-17

Temat: Długo potrwa...
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-02-16 09:56:41

zanim zniosą bezsensowne ograniczenia dotyczące organizacji wycieczek w polskich górach przez społeczną kadrę programową PTTK. Oto wiadomość, którą otrzymałem od Rzecznika Prasowego MSWiA:

"Uprzejmie informuję, że prace nad nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 1997 roku w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawniających sporty wodne nie uległy jeszcze zakończeniu. Szereg kwestii z zakresu tematycznego zmian wspomnianego rozporządzenia ma zostać objętych ustawą o krajowym systemie ratowniczym, której projekt znajduje się obecnie na etapie prac parlamentarnych. Jednocześnie prace nad nowelizacją właściwego rozporządzenia są kontynuowane. Przygotowany projekt nowelizacji rozporządzenia zostanie umieszczony w dziale Projekty aktów prawnych na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej http://www.bip.mswia.gov.pl ."

Temat: Re: Długo potrwa...
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-02-16 18:24:37

Podczepiając się pod swój post dodam jeszcze, że prace nad nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 6 maja 1997 roku w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawniających sporty wodne trwają już blisko rok, o czym świadczy pismo: http://ksp.republika.pl/mswia.gif

Niestety - mimo zapewnień zajmującego się tymi pracami Departamentu MSTiA - szersze grono zainteresowanych tym tematem jak nie miało możliwości zapoznać się z projektem nowelizacji, tak nadal nie może się z nim zapoznać i przedstawić swojej opinii.

Temat: Re: Długo potrwa...
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-02-16 19:43:02

>Niestety - mimo zapewnień zajmującego się tymi pracami Departamentu MSTiA - szersze grono zainteresowanych tym tematem jak nie miało możliwości zapoznać się z projektem nowelizacji, tak nadal nie może się z nim zapoznać i przedstawić swojej opinii.

Jednym słowem tajne prace nad tajnym zarządzeniem, żeby nikt leniwym urzędnikom nie zamieszał w odfajkowaniu jakiegoś pozornego działania.

Temat: Re: Długo potrwa...
Autor: Przodownik 1811
Data: 2005-02-17 07:45:30

>Jednym słowem tajne prace nad
>tajnym zarządzeniem, żeby nikt
>leniwym urzędnikom nie zamieszał w
>odfajkowaniu jakiegoś pozornego
>działania.

Chyba nawet ściśle tajne. Od ponad roku urzędnicy z MSWiA informują, że przepis ten ma być znowelizowany. Co konkretnie i jak ma być zmienione? Nie wiadomo. Na podanych stronach internetowych przez cały ten okres nie ukazał się żaden projekt nowelizacji, żadne propozycje zmian.