Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Jak to z przybijaniem jest :]

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2005-03-01

Temat: Jak to z przybijaniem jest :]
Autor: argus
Data: 2005-02-15 12:40:43

Cześć wshystkim ! Ja znowu mam do Was , drogie Koleżanki i drodzy Koledzy pytanie. A mianowicie czy wasze oddziały PTTK posiadają pieczątki ozdobne dla turystów. Jeżeli nie to napiszcie czy podejmuje się jakieś kroki w tej sprawie . Pozdrawiam !!!

Temat: Re: Jak to z przybijaniem jest :]
Autor: ~DA-PA
Data: 2005-02-15 17:14:35

U nas w Jaśle nie ma, choć przy PTTK funkcjonuje Centrum Informacji Turystycznej. Miasto stanowi wspaniałą bazę wypadową do Magurskiego Parku Narodowego, w powiecie jest wiele wspaniałych zabytków, jednak przy jakimkolwiek pieczątek można szukać "ze świecą". Jedyną pieczątkę, którą widziałem to pamiątka z Magury Wątkowskiej, na której widnieje pamiątkowy pomnik poświęcony papieżowi (który wędrował tymi szlakami blisko 50 lat temu). W oddziale są oczywiście różne "firmowe" pieczątki i każdy turysta, który poprosi to taką pieczątkę otrzyma. Jednak tu pojawia się termin "poprosi". Przydałaby się porządna pieczątka - taka, która leżałaby na stoliku, a każdy mógłby sobie przybijać do woli. Myślę, że po zjeździe oddziału coś się zmieni - na lepsze :-)

Temat: Re: Jak to z przybijaniem jest :]
Autor: Amotolek
Data: 2005-02-15 18:27:49

Naród jest taki jaki jest :-)
"Leżace" pieczatki na ogół dostają szybko " przysłowiowych nóg" :-( Oczywiście patologią byłoby mocowanie ładniejszych pieczątek łańcuchem, ale zostawiać je samopas i do tego na stoliku, to chyba jeszcze nam do takiej kultury trochę brakuje!:-) U bliskich nam sąsiadów nawet tow. Lenin w gronie najbliższych przyjaciół czapkę cały czas trzymał w ręku, a to za najbliższą granicą, przecież. :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Jak to z przybijaniem jest :]
Autor: ~Darek Z.
Data: 2005-02-16 09:55:03

Rzeczywiście u nas w Jaśle w PTTK-u nie ma pamiątkowej pieczątki, ale nie wiem czy jest potrzeba aby taka była. Samo Jasło nie jest nastawione na ruch turystyczny, myślę więc, że lepiej będzie jeśli takie pieczątki będą umieszczane w górach, gdzie oddział znakuje szlaki.
Natomiast np. Oddział PTTK w Szczawnicy posiada taką pamiątkową pieczątkę, i tam jest to bardziej uzasadnione. W koło przecież same góry.

Darek

Temat: Re: Jak to z przybijaniem jest :]
Autor: Paweł Zań
Data: 2005-02-16 17:36:29

W Szczawnicy tych pieczatek we wrześniu jak tam byłem to było chyba ze 4 :-)
---
Paweł Zań

Temat: Re: Jak to z przybijaniem jest :]
Autor: ~jacgapas(A)wp.pl
Data: 2005-03-01 19:28:49

czołem znam mały oddział który poczynił sporo starań aby przysłuzyć się zbieraczom pieczątek stworzpna została odznaka turysta ziemi koneckiej o całkiem miłej szacie graficznej oraz sporo ozdobnych pieczęci w ciekawszych miejscowosciach okolicy
zapraszam do odwiedzenia staropolskiego zagłębia przemysłowego w okolicy Końskich