Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Centralna Szkoła Przewodnictwa

wszystkich wiadomości w wątku: 9
data najnowszej wiadomości: 2005-03-04

Temat: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-11 21:37:31

Znalazłem ostatnio na oficjalnych stronach informacje jednego z oddziałów iz istnieje w PTTK cos takiego jak "Centralna Szkoła Górska Przewodnictwa" i mieści sie ona w Karpaczu czy ktoś moze wie dlaczego PTTK nie prowadzi kursów skoro taką szkołe posiada ?
;-)
http://www.pttk.wroclaw.pl/pttkpl.html

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: Rentgen
Data: 2005-02-12 11:13:36

Chyba "Szkoła Górska" przestała już być PTTKowska http://szkolagorska.wizytowka.pl/

Pozdrawiam
Michał

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-12 11:48:18

No to jak to wytłumaczyć, czy to może dopiero wizje przyszłości a może marzenia powrotu przeszłości (kiedy to wszystko było "centralne")
A moze poprostu administrator nie ma czasu na aktualizacje danych (to może zmienić administratora na bardziej dyspozycyjnego)

I jeszcze jeden znaleziony "kwiatek" na stronach poyższego oddziału znalazłem informacje iż oddział "obecnie liczy ok. 1.300 członków" natomiast na stronach ZG PTTK jest informacja o tym iż O/Wrocławski ma 641 członków (z opłacona składką) w takim razie jak wytłumaczyć taki 100% przyrost członków na stronach "Wrocławskich"
Tak sie zaczynam zastanawiać nad tą dziwną "wirtualna ksiegowością" raz kryptoreklama prywatnego ośrodka potem znowu cudone rozmnożenie ilości członków

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: Karkonosz
Data: 2005-02-12 19:51:37

Nie ma takiego tworu jak Centralna Szkoła Przewodnictwa w strukturach ZG PTTK.Kilka lat temu została rozwiązana.Wracając do historii,faktycznie taka szkoła istniała,pierwotnie w strukturach ZO/PTTK Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze,a następnie ZG.Przywołany przez kol.Rentgena link dotyczy prywatnego biura turystycznego z Karpacza,które przyjęło akurat taką nazwę.Natomiast działa jako podmiot gospodarczy i prowadzi szkolenia w różnym zakresie Szkoła Górska przy schr.Samotnia.Przywołana przez Ciebie informacja znajduje się na stronie oddziału,którego jesteś członkiem i tam powinneś zwrócić się z uwagą aby uaktualnili stronę. Pozdrawiam.
Adam

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-12 21:22:43

Adamie specjalnie przywołałem ten temat wiem doskonale iż Szkoła Przewodnictwa (czy tez Przewodnictwa i Narciarstwa) juz dawno z pod skrzydeł PTTK wyszła(jeśłi juz to osobowo bliżej jej do GOPRu).
Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na to iz czasami na stronach znajduje sie informacje dla których miejsce jest tylko w archiwum. Co ciekawe strona O/Wrocławskiego jest administrowana przez człowieka który był we władzach naczelnych PTTK a obecnie pełni także odpowiedzialną funkcję w KTG ZG (choć nie jest jej członkiem) i myśłe że kto jak kto ale taka osoba wiedze ma więć czemu takie dziwne unformacje utrzymuje na stronach oficjalnych O/Wroc ?

Tak swoją droga to jeszcze jedna ciekawostka, jakoże używam Mozilli to z zasady nie wpisuje "www" i w przypadku adresu powyższej strony wpisałem kiedyś (dziala to do dzisiaj) samo pttk.wroclaw.pl zgadnijcie jaka strona otwprzyła sie (odrau uprzedzam że nie PTTK).

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: Rentgen
Data: 2005-02-12 22:51:16

"pttk.wroclaw.pl"

Czyzbyś zobaczył barana???

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: ~Mar.
Data: 2005-02-25 22:55:32

Zakład Hodowli Owiec i Zwierząt Futerkowych !! SUPER !!!!

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: ~Magdalena Siemaszko
Data: 2005-03-04 13:15:03

Mowa tutaj zapewne starej Szkole Gorskiej, ktora miala swoja siedzibe w schronisku Samotnia.Po latach zostala reaktywowana i znowu prowdzi szkolenie wspolnie z Odziele PTTK Sudety Zachodnie:
http://www.szkolagorska.com/szkoprzewod.html#1

Temat: Re: Centralna Szkoła Przewodnictwa
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-03-04 13:32:39

Witamy na naszym Forum koleżankę z Samotni! ;-)
Sądzę, że o ile wytrwasz z nami, to od tej chwili dyskusje o schroniskach zyskają zupełnie inny wymiar - bowiem będzie w nich uczestniczyła osoba patrząca na sprawy od drugiej strony.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski