Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

ordynacja

wszystkich wiadomości w wątku: 9
data najnowszej wiadomości: 2005-02-13

Temat: ordynacja
Autor: ~jurekzie [83.16.112.186]
Data: 2005-02-10 16:38:27

Nie mam jasności kto może kandydować do władz Oddziału, czy tylko wybrani delegaci na zjazd czy wszyscy aktualni członkowie oddziału z ważną legitymacją?

Temat: Re: ordynacja
Autor: Przemek [212.160.35.2]
Data: 2005-02-10 18:26:32

Prawie wszystko orkreśla statut PTTK http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=pttkstat art. 13 rozdział III. Napewno kandydować mogą tylko członkowie z ważną legitymacją Członkowie Zwyczajni PTTK ( nie małoletni).
Ja tak to interpretuje z tego co wiem.
________________________

Przemek
http://lisnet.info
gg:1564244

Temat: Re: ordynacja
Autor: ~Rzep [212.186.87.223]
Data: 2005-02-10 21:27:42

Niezupełnie tak, bo zgodnie z art.13 pkt 4 Statutu PTTK "Małoletnim członkom zwyczajnym PTTK w wieku od 16 do 18 lat" też takie prawa przysługują przy zachowaniu wymogu, że większość władz stanowią osoby o pełnej zdolności do czynności prawnych.(tzn. między innymi pełnoletnie)

Temat: Re: ordynacja
Autor: Amotolek [62.121.87.175]
Data: 2005-02-11 09:25:48

To co piszesz, to jak bajka o żelaznym wilku! Tzn, że gdzieś w jakiejś jednostce PTTK może się dać wybrać do władz większość małoletnich ????????? Haaaaaaaaaaaaaa, Dla mnie bomba!
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: ordynacja
Autor: Krzyś [82.143.132.86]
Data: 2005-02-11 09:49:57

Coś w tym jest.
Sa oddziały gdzie 40 letnich ludzi traktuje się jak młodziez (a średnia wieku działaczy jest sporo wyższa)

Temat: Re: ordynacja
Autor: Tomek Dygała [81.168.132.140]
Data: 2005-02-11 09:53:31

nie Krzysiu.
w TYM oddziale młodzież jest tak w okolicy 45-50.
Osoby około 40-letnie to jeszcze przecież dzieci w rozumieniu niektórych towarzyszy działaczy.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: ordynacja
Autor: Robert Starzyński [193.151.52.18]
Data: 2005-02-11 14:58:51

Witam

A co Wy piszecie. W moim Zarządzie (7 osób)ja jestem prawie najstarszy (33), jest kolega starszy o rok, a reszta to naprawdę młodzież - a to tylko do 12 marca, poniewaz nikt nie waraża ochoty do kandydowania.
I TO JEST NAPRAWDĘ PROBLEM!!!!

POZDRAWIAM

Robert Starzyński

Temat: Re: ordynacja
Autor: ~jurekzie [83.16.112.154]
Data: 2005-02-13 21:56:34

jeszcze raz: czy na zjeździe oddziału może w wyborach do władz zostać zgłoszana osoba która nie jest delegatem na zjazd?

Temat: Re: ordynacja
Autor: Piotr Rościszewski [83.230.15.24]
Data: 2005-02-13 22:10:31

Może, o ile jest członkiem PTTK ze składkami opłaconymi w tym oddziale i pisemnie wyrazi zgodę na kandydowanie.