Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

Zamknąć FORUM!!!!

wszystkich wiadomości w wątku: 33
data najnowszej wiadomości: 2005-02-27

Temat: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-02-06 16:54:29

Będąc w ZG zetknąłem się dwukrotnie z informacją iż wpłynął wniosek o niezwłoczne zamknięcie internetowego forum PTTK :-)

Pikanterii temu wszystkiemu dodaje fakt iż wniosek podobno pochodzi (tu źródła podają 2 rozbieżne wersje ;-) )
a. od jednego z forów wojewódzkich
b. jednomyślne od prezesów wszystkich forów.

tak czy tak ładnie się to wpisuje w wątek o tychże forach.

Z cenzorskim pozdrowieniem,
Tomek D

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-06 16:59:44

Jeżeli tak się stanie, to proponuję zjazd gwiaździsty na warsiawkę do ZG i wywalenie po kolei wszystkich niby-nas-szarych-członków-reprezentujących działaczy a następnie demonstracyjne rzucenie legitymacji i założenie nowego towarzystwa turystycznego. Koniec gnicia w tym, jak widzę robiącym się bagnie.
(pamiętaj, że pomysł z rokoszem jest mój, trzeba tylko wtedy sprawę nagłośnić i najlepiej zawiadomić media)
:-(
Zbyszek

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-06 17:04:47

Ale mam nadzieję, że to tylko jakaś głupawa plotka.
Zbyszek

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-02-06 17:14:11

obawiam się że to nie jest plotka.
Jednak AFAIK już niedawno był wniosek o zamknięcie forum, odrzucony przez Prezydium ZG.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-06 17:21:39

Jeżeli Prezydium ZG PTTK odrzuca takie wnioski, to im chwała - nie będziemy tam siać zamętu :-)

Ale chciałbym bardzo wiedzieć, kto występuje z takimi wnioskami - w końcu jako członek Towarzystwa mam prawo znać wszystkie wnioski i ich autorów. Bardzo chciałbym upublicznienia tych danych, byśmy mogli poznać ten "partyjniacki beton" tęskniący za dawnymi cenzorskimi czasami. Bo chyba im coś się pomyliło.

I tu moja prośba do Admina - czy ma możliwości uzyskania takich danych i przedstawienia ich do wiadomości zainteresowanych członków forum. Jeśli nie, zwrócę się osobiście z pismem do ZG PTTK o udostępnienie mi tych danych - nie sądzę, by można się tu było zasłaniać jakąś tajemnicą.

pozdr.
Zbyszek

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Dudi
Data: 2005-02-06 17:05:58

niestety mam wrazenie ze to nie sa tylko plotki...
pokutuje przeciez wsrod wielu dzialaczy dzieciece przeswiadczenie ze jak sie o czyms nie mowi lub nie pisze to tego nie ma, wieloletnie nawyki budowania "pozytywnego" obrazu Towarzystwa na podstawie sprawozdan, narad, przypinania odznaczen i glaskaniu sie nawzajem po glowkach biora gore, a ci ktorzy wychylaja sie z jednobrzmiacego tonu o tym jak w PTTK jest swietnie lub nie daj Panie osmielaja sie krytykowac dzialania "Zasluzonych Dzialaczy", zalatwia sie starymi wyprobowanymi metodami - a to donosik gdzie trzeba, a to dotacji nie damy, to kursu prowadzic nie mozna, a to uprawnien nie przyznamy itd. itd.
przykladow niestety mozna mnozyc mnostwo, wystarczy np. przeszukac archiwum tego forum.
podsumowujac - mam szczera nadzieje ze pokatni manipulatorzy ujawnia sie choc raz i doprowadza do zamkniecia forum - nastepnego dnia forum zostanie uruchomione na jakims serwerze w Pernambuko (i piszcze swoje skargi o jego zamkniecie na Berdyczow "towarzysze dzialacze"), a ja osobicie wystapie do KRS i organow nadzorczych nad ZG PTTK (tak sie dobrze sklada ze jest to nie lubiacy za bardzo PTTK L. Kaczynski) o zbadanie calej sprawy i wyciagniecie jak najdalej idacych konsekwencji z zarzadem komisarycznym wlacznie

pozdrawiam serdecznie

Dudi

PS

jest mi jednoczesnie bardzo milo ze nasze "pogwarki" na tym forum zaniepokoily na tyle "Zasluzonych Dzialaczy", ze oderwali sie na chwile od swoich Bardzo Waznych Dzialan Na Chwale (swoja w) PTTK i zajeli sie nami maluczkimi - widocznie nasze wynurzenia zostaly uznane za grozne dla obecnego ukladu
piszmy dalej i nie przejmujmy sie takimi naciskami, w koncu to jest nasze Towarzystwo, a nie tylko "Zasluzonych Działaczy" ktorzy uwazaja ze najlepiej wiedza jak uszczesliwic wszystkich czlonkow PTTK

P.
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Rafał Kwatek
Data: 2005-02-06 17:53:05

> Jeżeli tak się stanie, to proponuję zjazd gwiaździsty na warsiawkę do ZG i wywalenie po kolei wszystkich niby-nas-szarych-członków-reprezentujących działaczy a następnie demonstracyjne rzucenie legitymacji i założenie nowego towarzystwa turystycznego. Koniec gnicia w tym, jak widzę robiącym się bagnie.
(pamiętaj, że pomysł z rokoszem jest mój, trzeba tylko wtedy sprawę nagłośnić i najlepiej zawiadomić media)

A ja mam lepszy pomysł.

To jest Zbyszku nasze towarzystwo i nie mam zamiaru występować z niego, bo ktoś gdzieś na górze załatwia swoje interesiki. Proponuje założyć nowe towarzystwo i przenieść tam wszystkich, którzy zgłaszają takie propozycje jak zamknięcie forum. Niech cierpią Ci co wymyślają takie cudowne pomysły, a nie my zwykli członkowie.

Rafał

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-06 18:05:36

>To jest Zbyszku nasze towarzystwo i nie mam zamiaru występować z niego, bo ktoś gdzieś na górze załatwia swoje interesiki. Proponuje założyć nowe towarzystwo i przenieść tam wszystkich, którzy zgłaszają takie propozycje jak zamknięcie forum. Niech cierpią Ci co wymyślają takie cudowne pomysły, a nie my zwykli członkowie<

Rafałku, rzeczywiście, masz rację - ale to nie będzie łatwe :-)

Sądzę natomiast, że my, zwykli członkowie, powinniśmy dać niektórym "działaczom" wyraźnie do zrozumienia, że mamy dość ich "działania" objawiajacego się w takiej, jak widać wręcz apokaliptycznej, formie.

Musimy się razem zastanowić, jakie podjąć działania przeciwko takim, nie zawaham się tego określić, haniebnym pomysłom. Przede wszystkim ZAŻĄDAJMY nazwisk tych "reformatorów". Po drugie, trzeba się zastanowić, czy tego typu żądania zamknięcia forum nie są ograniczaniem wolności wypowiedzi.

Z pewnością należy rozważyć to, co zaproponował Dudi - kroki prawne w przypadku urzeczywistnienia zamiarów "działaczy".

Jak widać, niektórych prawda w oczy kole.

STOP OSZOŁOMOM!

Zbyszek

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Rafał Kwatek
Data: 2005-02-06 18:15:25

> Rafałku, rzeczywiście, masz rację - ale to nie będzie łatwe :-)

Wybacz, ale krępuję się, gdy starsi ode mnie mężczyźni zaczynają do mnie mówić zdrobniale. ;-)

> Musimy się razem zastanowić, jakie podjąć działania przeciwko takim, nie zawaham się tego określić, haniebnym pomysłom. Przede wszystkim ZAŻĄDAJMY nazwisk tych "reformatorów". Po drugie, trzeba się zastanowić, czy tego typu żądania zamknięcia forum nie są ograniczaniem wolności wypowiedzi.
Z pewnością należy rozważyć to, co zaproponował Dudi - kroki prawne w przypadku urzeczywistnienia zamiarów "działaczy".
Jak widać, niektórych prawda w oczy kole.

Lekarstwem na wszystko jest jawność. Jawność w działaniu ZG, oddziałów, komisji, forów i innych struktur.

> STOP OSZOŁOMOM!

Proponuje to jako hasło roku 2005 w PTTK.

Rafał

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Dudi
Data: 2005-02-06 18:14:48

Zbyszku,

moze sie myle, ale mam wrazenie ze to co najbardziej boli "Towarzyszy Działaczy" to nieskrepowana wymiana informacji o tym co sie dzieje w PTTK, co w bardzo brutalny sposob obnaza mizerie ich dzialan, oraz umozliwia reakcje (coraz szybsza) na roznego typu patologie
Wrecz wysune nastepujaca smiala teze - skoro jawnosc jest az tak bolesna to znaczy ze jest co ukrywac przed zwyklymi czlokami PTTK, bo a nuz ktos ich zechce rzetelnie rozliczyc dzialaczy z efektow uplywajacej kadencji
jesli moge cos proponowac Forumowiczom - to dla mnie osobiscie jedynym naprawde skutecznym sposobem na uzdrowienie calej sytuacji w PTTK jest zbierania przez czlonkow PTTK informacji o tym co sie dzialo w PTTK w ciagu ostatniej kadencji pod haslem "I Ty wplyn na absolutorium dla wladz PTTK"
widzialbym to w nastepujacy sposob:
- zakladamy strone www w przyslowiowym Pernambuko
- przygotowujemy formularze na ksztalt akcji "zle cie potraktowano w schronisku" w nastepujacych dzialach np.:
- przestrzeganie statutu PTTK w Oddzialach
- weryfikacja odznak
- szkolenia w PTTK
- uzyskiwanie upawnien i kadra PTTK
- finanse
- sprawy rozne
- propagujemy akcje w oddzialach i kolach oraz forach zwiazanych z PTTK
- powinna istniec mozliwosc zastrzezenia danych przekazanych w formularzu (typu - nie do powszechnej publikacji)
- okresowo (powiedzmy raz na 2 tygodnie) tworzony bylby syntetyczny raport informacjach uzyskanych ta droga, ktory bylby upubliczniany i przekazywany do ZG PTTK
- na zadanie ZG PTTK przekazywane bylyby szczegoly dotyczace spraw opisanych w raporcie

co Wy na to?

pozdrawiam

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-06 18:36:25

Jawność zawsze rzeczywiście boli tych, co mają coś do ukrycia. Osoba "czysta" jawności się nie boi, nie wykluczam więc, że rzeczywiście przyczyną wołań o zamknięcie forum mogą być nieczyste interesy niektórych "działaczy", a może po prostu nieporadność na stanowisku i obawa przed rozliczeniem ze sprawowanej funkcji.

Bardzo dobry pomysł z założeniem strony, choćby i w Pernambuco, bo tu nie ma żadnych szans. Trzeba tylko poprosić kogoś z nas, biegłego w administrowaniu o sporządzenie czegoś takiego - ja niestety jestem zbyt cienki na tworzenie strony, dopiero raczkuję :-)

Ważne jest tylko, by wpisów dokonywały osoby zalogowane, lub takie, które przedstawią się z imienia i nazwiska - anonimów nam nie potrzeba, trzeba być odpowiedzialnym za swoje słowa. Rzecz jasna, trzeba im gwarantować anonimowość.

Jestem za!

No i dzięki Rafałowi za akceptację hasła "Stop oszołomom" :-)

pozdrawiam
Zbyszek

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-06 18:55:36

No, tak, już staroć ze mnie :-)

Nie bój, się, RAFALE, orientację mam prawidłową (żona, dziecko, drugie w drodze) :-)

Pozdr.
Zbysze

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-02-06 19:14:26

Witam!!!

> I tu moja prośba do Admina - czy ma możliwości uzyskania
> takich danych i przedstawienia ich do wiadomości
> zainteresowanych członków forum.

Szanowni Koledzy!
Apeluję o spokój i opanowanie. Na razie nikt Forum nie zamknął i swobodnie możecie pisać cokolwiek uważacie. Cenzura na Forum istnieje w stopniu szczątkowym i bardziej dotyczy formy niż treści. Ciągle jeszcze na Forum można pisać anonimowo (co być może się zmieni). Serdecznie zatem proszę o nie sianie paniki.

Pamiętajmy, że nawet jeśli wnioski takie się pojawiły, to są to wnioski pojedyńczych osób i nijak sie mają do stanowiska statutowych władz PTTK. Do mnie przynajmniej żadne oficjalne stanowisko dotyczące zamknięcia Forum nie wpłynęło.

Serdecznie zatem proszę o spokój!

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-06 19:24:47

>Pamiętajmy, że nawet jeśli wnioski takie się pojawiły, to są to wnioski pojedyńczych osób i nijak sie mają do stanowiska statutowych władz PTTK<

Na tę mądrość statutowych władz PTTK wypada nam tylko liczyć, mam nadzieję, że nas nie zawiodą.

Ale nie można być spokojnym, jeżeli takie głosy się pojawiają. Bo nie sądzę, by wnioskowali o to szeregowi członkowie PTTK. Mam wrażenie, jakby budziły się upiory przeszłości. Trzeba je zawczasu dobijać osinowym kołkiem

pozdr.
Zbyszek

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: z.klose
Data: 2005-02-06 20:19:54

Ciekawe, co za beton mógł podać taki wniosek. Pewnie był to ktoś, kto o Internecie nie ma zielonego pojęcia. Jestem przeciwnego zdania.

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-06 20:57:38

A to chyba ktoś komu podobał sie poprzedni ustrój.

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Przemek
Data: 2005-02-08 11:19:41

Właśnie. Gdyby nie strona i forum spewnościa nie zapisałbym się do Pttk (nie malbym mozliwości aby zainteresować się nim bo mam aż 50km do najbliszego odziału). Po za tym w Pttk nie tylko są działecze którzy nie wiele wiedzą o internecie(może nie wszyscy) ale i też jest młodzież czyli ja :-). Nie wyobrażam sobie tej strony bez tego forum. Na pewno ktoś kto wymyślił ten pomysł to nie wie chyba jak komputer wygląda
________________________

Przemek
http://lisnet.info
gg:1564244

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-02-08 11:31:47

Witam!

> Gdyby nie strona i forum spewnościa nie zapisałbym się do Pttk
> (nie malbym mozliwości aby zainteresować się nim bo mam
> aż 50km do najbliszego odziału).

Nawet nie wiesz Przemku jak bardzo Twój głos - choć z daleka, bo aż z Hrubieszowa - jest istotny. Dziękuję Ci za niego.
Nie martw się - strona i forum na razie są i będą. :-)
Witamy Cię w PTTK! :-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-08 15:22:26

Hmm ale dalej nie znamy tych espaniałych działaczy którzy to wystapili z ta inicjatywą (czyżby skromnośc nie pozwalała;-))
Krzyś

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Kuba
Data: 2005-02-08 16:09:03

"dalej nie znamy tych espaniałych działaczy"

Dawnom się nie odzywał, ale to wkrótce nadrobię nieco,
a widzę też, że właśnie w dobrym momencie wpadłem na imprezkę.

Wedle mego Niejawnego Osobowego Źródła Informacji
przedmiotowy wniosek o zamknięcie niniejszego forum dyskusyjnego
sformułowano zgodnie w toku niedawnych obrad struktury pt.:
( 'en de łiner ys:' )
( chwila niesamowitego napięcia )
( jeszcze chwila, i... )
Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK.
( tu miejsce na oklaski, machanie marynarami,
piski omdlewających nastolatek,
cudowne odzyskiwanie talii przez otyłych etc. )

Czy pojawi się może ówdzie jakieś P.T.Koleżeństwo z ww. twora
by osobiście odebrać mocz należnych gratulacji?

No i ewentualnie napomknąć, cóż to tak niewygodnego dla ww.
ostatnio tu chlapnięto?

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-08 16:14:28

AA to jednak centralistyczne zapędy stolicy która wie jak dogodzić prowincyji
Krzyś

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Tomek Dygała
Data: 2005-02-08 16:24:58

od stolicy to Ty sie od[piiiiiiii] ;-)
Jeżeli już to postawiłbym na Radom.

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-08 16:29:30

No patrz niewiedzieć czemu jaksię napisza "stolica" to wszyscy myślą "WarSzafka" a moze niekoniecznie wkońcu np taki Wrocław to stolica Śląska a byc moze Radom jest stolicą Mazowickiego Forum Oddziałów PTTK
Krzyś

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-08 16:32:39

Żeby nie było tylko o mazowszu mozna i wspomnieć iz "nasi" dolnoślący działacze tez mieli swój wkład i także niezbyt odległy czas temu z propozycja (a może żądaniem) zamknięcia forum wystapiło.
Krzyś

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: edek
Data: 2005-02-08 18:05:10

„Cenzorzy ze wszystkich oddziałów PTTK łączcie się”
Po pierwsze:
Najsmutniejsze jest to, że wyrwane z kontekstu całkiem luźne rozważania różnych ludzi związanych z różnymi statutowymi i nie statutowymi jednostkami zaczynają żyć własnym życiem. A przecież każdy ma prawo i swobodę wypowiedzi również głupich. Proszę zwrócić uwagę, że to niektórzy uczestnicy Forum usiłują narzucić innym jedynie słuszny sposób myślenia bo inny sposób to BETON. Często używacie pejoratywnego określenia: "jedynie słuszne" a sami oceniacie innych tą samą metodą... Pozwólmy i pozwólcie myśleć po swojemu, są to bowiem osoby "myślący inaczej". W trakcie obrad Prezydium rozpatrywane były różne aspekty swobody wypowiedzi, a właściwie skutki tej swobody. I jeden z Kolegów zapytał o granicę między jawnością a ukazywaniem słabości.... Uważam, że jest to mądre pytanie chociażby w kontekście zaufania do PTTK okazywanego przez instytucje finansowe.
Po drugie:
Zarzuca się miałkość wypowiedzi na Forum i jest to często PRAWDA. Żałosny był dla mnie wątek dotyczący widoczności na Śląsku, nie warto bowiem przekonywać NIEPRZEKONYWALNYCH. (Codziennie, gdy autobus z Tychów wspina się na Wzgórze Wandy oglądam Szyndzielnię i Beskid Mały, chyba że pada deszcz lub jest ciemno.)
Po trzecie:
Niżej podpisany i jego dwaj Koledzy nie są jedynymi broniącymi idei publicznej dyskusji w PTTK (w tym na Forum). Prezydium liczy 12 osób i z prostej arytmetyki wynika, że podobnie myślących jest co najmniej 6 osób. A mogę wszystkich zapewnić, że o wiele więcej.
Po czwarte najważniejsze (troszkę rozwinięcie pierwszego):
W Polsce jawność i demokracja wciąż są w fazie eksperymentu. I zawsze proszę osoby umieszczające niesprawdzone wieści: "zadzwoń do mnie i zapytaj się, " Bo zanim pojawi się "dementi" fałszywa opinia się rozejdzie.
Pozdrowienia
edek

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Amotolek
Data: 2005-02-08 22:37:52

- " ....każdy ma prawo i swobodę wypowiedzi również głupich".

Może i tak, ale w zależności od poziomu umocowania głupota kojarzy się nieciekawie i może wywoływać niezdrowe uogólnienia!

-"Niżej podpisany i jego dwaj Koledzy nie są jedynymi broniącymi idei publicznej dyskusji w PTTK (w tym na Forum)..... i z prostej arytmetyki wynika, że podobnie myślących jest co najmniej 6 osób. A mogę wszystkich zapewnić, że o wiele więcej".

To bardzo piękne, tyle, że problem postał, gdy jakaś ...... (cenzoren) podniosła podobno kwestię żeby może forum zamknąć, jakoby w trakcie spotkania MFO, w sposób tak durny, że wywołało to: oburzenie społeczne oraz niniejszy wątek!

- " Bo zanim pojawi się "dementi" fałszywa opinia się rozejdzie.

No właśnie! A gdzie dementi? I od kogo jego oczekiwać? Od MFO?
Czy tam ktoś z tego fora umie poklikac na forum i wyjaśnić o co biega?
I czy napewno pogłoska jest fałszywa? Ale się narobilo! Jeden post a tyle pytań i może nie do Edka?
Serdecznie pozdrawiam ANT

P.S. Nic tak nie umacnia plotki, jak jej dementi! :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Kuba
Data: 2005-02-08 23:37:21

"A przecież każdy ma prawo i swobodę wypowiedzi również głupich"

O - i właśnie z takowej tu sobie korzystamy.
Jeszcze.

"I jeden z Kolegów zapytał o granicę między jawnością a ukazywaniem słabości"

A czy jakiś inny Kolega nie zapytał wówczas o granicę
między urzędowym optymizmem a uczciwością wobec członków?
Albo pomiędzy mandatem społecznym a 'wiedzeniem lepiej od motłocha'?
Lub też między zdawkowym 'czuję się świetnie'
a opisaniem lekarzowi wszystkich objawów choroby?
Nie?
Szkoda...

"mądre pytanie chociażby w kontekście zaufania do PTTK okazywanego przez instytucje finansowe"

Świetnie; wielce odpowiedzialne podejście, godne CFO albo i CEO.
Tylko - taka błachostka - co z zaufaniem członków?

"Zarzuca się miałkość wypowiedzi na Forum i jest to często PRAWDA"

Ale 'świynto prowda', 'tyz prowda', czy może ta trzecia?

I tak mi się też tu jakoś przypomina:
gdym onegdaj krytykował różne aspekty działania Towarzystwa,
pewien Działacz, Pracownik ZG, a dodatkowo tutejszy Admin
radził, bym sobie sam je ( te aspekty ) zrobił lepiej.
Gdyby odpowiednia ilość licznych członków licznych organów
zechciała - nawet nie wypowiadac się na forum - ale zawczasu
dostarczyć nieco swej mądrości
( np. paragrafy przewodnickie, odznaki i uprawnienia wewnętrzne... etc. )
do umieszczenia na tych stronach,
może zrobiłoby się nieco treściwiej?
Nie sądzisz, Edku?

"Niżej podpisany i jego dwaj Koledzy nie są jedynymi broniącymi idei publicznej dyskusji w PTTK (w tym na Forum). Prezydium liczy 12 osób i z prostej arytmetyki wynika, że podobnie myślących jest co najmniej 6 osób. A mogę wszystkich zapewnić, że o wiele więcej."

Miło to słyszeć.
Ale poczekamy - zobaczymy.
I wówczas - oby mając ku temu podstawy - uwierzymy.

"zawsze proszę osoby umieszczające niesprawdzone wieści: "zadzwoń do mnie i zapytaj się, " Bo zanim pojawi się "dementi" fałszywa opinia się rozejdzie"

Nie mam do Ciebie telefonu.
Ale nie szkodzi - właśnie mam zamiar popytać nieco w "Zapytaj Edka" i innym wątku.
Wszak jesteśmy w swoim własnym, dobrym Towarzystwie.

BTW: wobec kwestii radosnej kneblowej inicjatywy
Mazowieckiego Forum Oddziałów
'dementi' nie wydałeś.
Dzięki za jasność.

Serdeczności,

Kuba

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Rafał Kwatek
Data: 2005-02-09 00:16:20

> A przecież każdy ma prawo i swobodę wypowiedzi również głupich.

Racja. Czekamy na każde wypowiedzi (nawet te głupie), ale podpisane imieniem i nazwiskiem osoby, która je wypowiada. Niech wszystkie opinie będą prezentowane jawnie wtedy nie będzie miejsca na plotki i niedopowiedzenia.

Rafał

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Dudi
Data: 2005-02-09 00:26:58

dodam jeszcze, ze jak bedzie czas na udzialenie absolutorium lub przy wyborach na nastepna kadencje - tez bedzie jak znalazl

Dudi
Szkolenia w PTTK http://szkolenia.om.pttk.pl
Egzaminy państwowe na przewodników turystycznych http://szkolenia.om.pttk.pl/panstwowe.php

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-10 14:47:36

Tak sie zastanawiałem czy pisac ale myśle że musze sie podzielić ta radosna informacja .
Otóż znakomity sposób na ocalenie częśc zawartosci forum ZG PTTK znalały władze mojego oddziału a sprawa wygląda tak iż co wazniejsze wypowiedzi na tutejszym forum sa drukowane i składane do specjalnej teczki (zapewne po to by w przypadku zamkniecia forum mozna było odzyskac jego zawartość), tylko że jest to na skale lokalna czyli uwieczniane sa tylko wypowiedzi członków oddziału.
Mysle że inne oddziały też powinny tak uczynic i drukować (a o ile sa na pewnym poziomie informatyzacji to zgrywać na cd) wypowiedzi swoich działaczy.

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: pilot śmigłowca
Data: 2005-02-11 13:47:29

noooo!
czy jesteś pewny, że są składane "po to by w przypadku zamkniecia forum mozna było odzyskac jego zawartość"?
A może będzie można w dowolnym momencie wyjąć taką _teczkę_ i pokazać to i owo temu i owemu.

" o ile sa na pewnym poziomie informatyzacji to zgrywać na cd"
myślę, że wysoki poziom informatyzacji to prezes Oddziału albo choć jego sekretarz potrafiący zasiąść przed komputerem; a dostęp do internetu-> odwiedzanie tego forum-> posiadanie nagrywarki i umieję1tności posługowania się nią to są dla wielu stanowczo za wysokie progi.
Musi być jeszcze przede wszystkim: chęć i świadomość - by korzystać z internetu; niedawno podczas dyskusji w moim oddziale wyszło, że jego prezes (a wysoko stoi w PTTKu) przez półtora roku nie zajrzał na stronę swojego oddziału (a mamy w nim - znaczy odziale- komp i stałe łącze nawet!).
strona (mojego) Klubu:
http://ino.lublin.pttk.pl/
strona własna:
http://www.juraszewski.pl
masz problemik lub wręcz problem? A któż ich dziś nie ma!

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: Krzyś
Data: 2005-02-11 15:01:22

No oczywiscie bo niby dlaczego mieli by pokazywac potem róznym ludziom teczki, przecież jesteśmy w jednym towarzystwie zwracamy sie do siebie per "kolego ,koleżanko" wiec czemu mielibyśmy zbierać na innych "teczki"
Krzyś

Temat: Re: Zamknąć FORUM!!!!
Autor: WODNIK_SZUWAREK
Data: 2005-02-27 00:07:33

Trafiłem tu, bo szukam pomocy i wnerwia mnie polityka PTTK wobec schronisk PTTK, zrobienie mega drożyzny - komercja z idei prawdziwej turystyki. W szoku jestem, że poważnie braliście pod uwagę, iż zamkną to forum za "nieprawomyślność". Wygląda na to, iż forum jest mocno moderowane, (Wy wiecie lepiej, ja tu jestem dobę...)mniemam że tylko pod kątem wielkich, świadomych naruszeń regulaminu...

Nie bójcie się. Wszyscy zawsze możemy założyć nowe, niezależne forum PTTK, choćby tymczasowo u mnie. Zapraszam!Ja nie pozwalam także na łacinę itp, ale nie boję się władzy ludowej ;-) Można snuć śmiałe wizje i nie ma obawy że je wyśmieję tylko pustymi żartami, złośliwymi uwagami. Stanowczo mało tu widzę dyskusji, a za dużo gier, docinek. Czy WAM ZALEŻY JESZCZE NA PTTK, NA TURYSTACH? Czy też znaleziono tutaj platformę do kiczowatych wojen na słowa? Potyczki szybko mnie znudzą, ale rzeczowa dyskusja nigdy! Już na mnie napadacie, na dzień dobry, ale spodziewałem się tego, hahaha :-) Panowie i Panie, od marca robię niezależne forum PTTK w forum podanym niżej. Proszę o propozycje mailem. Chcecie? Tam bedzie wolność i nikt go zamknie, żaden towarzysz... plenum itp