Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Trasy w Tatrach

wszystkich wiadomości w wątku: 10
data najnowszej wiadomości: 2005-02-05

Temat: Trasy w Tatrach
Autor: ~Maciek-Makar
Data: 2005-02-03 10:36:44

Witam.
Czy moglibyście polecić mi trasy w Tatrach na 7 dniową wędrówkę w czerwcu??? Noclegi w schroniskach. Proszę o jak najdokładniejsze opisy

POZDRO

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: any
Data: 2005-02-03 10:52:58

http://tinyurl.com/4m9hy
Tam masz trasy na kilka miesięcy i bardzo dokładne opisy.
Może kolega wykazałby trochę własnej inicjatywy?

--
pozdrawiam
any

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: xWojciech
Data: 2005-02-03 15:08:05

A jakie jest twoje doświadczenie górskie? Ważne jest też przygotowanie kondycyjne. I oczywiście ile osób będzie brało udział w tym wypadzie (ważne jest też ich doświadczenie)? Czy już coś robiłeś (robiliście) w Tatrach jeśli tak to co?

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2005-02-03 16:00:24

A chodziłeś po Tatrach? W warunkach cięższych, nie tylko w pięknej pogodzie? W czerwcu często jest niestabilnie, a w wielu trudnych miejscach leży śnieg.
Dokładne opisy to wiele stron tekstu i mapy. Nie sądzisz, że nikt Ci tego tu nie da?
Polecam przewodniki, np. Nykę (naprawdę dobry przewodnik dla turystów) czy Śzczerbę (suchy, trudny, szczegółowy!). No i posiedzenie przy mapie. Parę godzin przygotowania powinno Ci wystarczyć.

Pozdr.
Zbyszek

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: any
Data: 2005-02-03 17:17:33

No tutaj co do Szczerby, to byłbym ostrożny. Sam autor pisał, że jego przewodniki są skierowane raczej do doświadczonych turystów.

A zakładam, że pytający doświadczenia tatrzańskie ma raczej nikłe /w przeciwnym razie wspomniałby coś o miejscach, które wryły mu się w pamięć/

Tak, że zamiast Szczerby poleciłbym "Tatry Polskie i Słowackie" Basi Zygmańskiej i T. Nodzyńskiego.

--
pozdrawiam
any

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: ~Kyś
Data: 2005-02-03 19:36:30

A ja polecam ci przewodnik Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Pascala, fajnie wydany, masz opisane co trzeba, gdzie warto iść i wogóle.
Przewodnik Nyki jak dla mnie jest nie za ciekawy, pisze on specyficznym językiem, jest to przewodnik inny id wszystkich co wiadomo.
Jesli jedziesz w tatry po raz pierwszy zaopatrz się w Pascala :-)

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: z.klose
Data: 2005-02-03 22:07:40

Jak nie masz doświadczenie w planowaniu górskich wypraw to udaj się w Alpy. Jak doświadczać to z grubej „rury”, po co ryzykować w takich niskich Tatrach. Tam spadniesz z czterotysięcznika, więc zginiesz od razu. Po co narażać TOPR na jakieś wyprawy ratunkowe. To przecież kosztuje. Zaoszczędź ratownikom wysiłku i kasy. Przemyśl to dobrze.

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: Basia Z.
Data: 2005-02-04 07:48:16

Nie przesadzaj !

Maciek przecież pisze o czerwcu a nie o zimie.

Tatry też są dla ludzi. Można (a nawet należy) zacząć od szlaków łatwych - np Ścieżka nad Reglami, na drugą wycieczkę wybrać się wyżej, a jak się sprawdzi swoją kondycję i odporność na ekspozycję - wtedy dopiero Orla Perć.

A co do opisów szlaków - też polecam ten swój przewodnik, gdyż on ma bardziej szczegółowe opisy szlaków i gotowe opisy wycieczek, właśnie dobre dla początkujących.

Pozdrawiam.

Basia Zygmańska (współautorka przewodnika "Pascala")

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: xWojciech
Data: 2005-02-04 08:34:46

Maćku
Jeśli chcesz, aby można było ci doradzić w kwestii wyprawy w Tatry, musisz coś o sobie powiedzieć. Inaczej planuje się wycieczki dla dużej grupy inaczej dla wypadu we dwoje, co innego zaproponuję człowiekowi, który pierwszy raz jedzie w góry, co innego turyście, który chodził po górach, ale pierwszy raz wybiera się w Tatry, co innego w końcu komuś kto kilka razy był już w Tatrach, a teraz myśli o pierwszej "Wyprawie". Wiek i kondycja też są ważne przy takim planowaniu.
Nie dziw się, że nie pojawiła się jeszcze konkretna odpowiedź na twoje pytanie. Jeśli nie chcesz pisać o sobie na forum, to możesz zadać pytanie komuś z nas prywatnie pisząc do nas mila - jeśli przy odpowiedzi autor jest zaznaczony na zielono to jest tam link do stronki z której możesz wysłać maila na prywatny adres autora. Możesz liczyć na pomoc.

Temat: Re: Trasy w Tatrach
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2005-02-05 19:22:56

Maćku, jeżeli rozpoczynasz poznawanie gór, to proponuję, abyś najpierw poznał inne pasma, a Tatry zostawił na deser. Dzięki temu będziesz mógł powiedzieć, że kochasz polskie góry, a nie tylko Tatry. Natomiast poznawanie Tatr radziłabym od szlaków łatwych, poprzez Zachodnie i na końcu Wysokie. Już teraz powinieneś robić wycieczki piesze, aby wędrowanie po Tatrach było radością a nie męką!

Pozdrawiam serdecznie

Monika P.