Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

Wyniki PTTK.pl

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2005-01-24

Temat: Wyniki PTTK.pl
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-01-14 12:31:24

Witam!!!

Cytuję za http://www.internetstandard.com.pl/:

"Można powiedzieć - w końcu jest! Polskie Badanie Internetu, które obejmuje swoim pomiarem ponad 3 tys. witryn polskich i zagranicznych, ostatecznie ujrzało światło dzienne. Internet Standard przedstawia rankingi oglądalności serwisów internetowych w poszczególnych kategoriach, zgodnie z nowym drzewem mediów PBI. Sprawdź, kto jest na prowadzeniu!"

Oczywiście - co wiadomo również ze wszystkich innych badań - na prowadzeniu jest Onet.pl z prawie siedmoma milionami użytkowników.

Natomiast, czy wśród 3 tysięcy najpopularniejszych polskich witryn znalazło się jakieś skromne miejsce dla naszego serwisu? Jeśli tak to jakie?

Odpowiedź na to pytanie przynosi strona 12 rankingu:
http://www.internetstandard.com.pl/megapanel/index.asp?id=&strona=12
Pozycja 596:
596 pttk.pl 79 034 użytkowników, 963 948 odsłon.
Daje nam to zasięg w wysokości 0,87% co oznacza, że naszą stronę odwiedza 1 na 115 internautów w Polsce.

Za nami w tyle zostały takie serwisy jak podatki.pl (662 miejsce), pascal.pl (669 miejsce), serwis Życia Warszawy, Naszego Dziennika, a nawet Prezydenta RP (1024 miejsce).

Badanie było prowadzone w październiku 2004 roku.

Mam nadzieję, że ta wiadomość mimo wszystko przyda się Wam w dyskusji przedzjazdowej. Bowiem z internetu korzystają przede wszystkim ludzie młodzi, wykształceni i mieszkańcy miast. Ciągle mamy u nich szansę!!!

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Wyniki PTTK.pl
Autor: Basia Z.
Data: 2005-01-14 13:10:41

A nie wiesz jaką metodą prowadzone sa badania ?
Bo jesli każda "odsłona" to punkt dla strony PTTK to ja ostro nabijam Wam statystykę. Mam stronę "100 ostatnich na forum" otwartą cały czas w tle i odświeża mi się co ileś tam minut, niezależnie od tego czy na nią akurat zaglądam, czy nie.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Wyniki PTTK.pl
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-01-14 13:21:12

Witam!!!

> A nie wiesz jaką metodą prowadzone sa badania?

Cała metodologia jest jawna i opublikowana w internecie. Nawet - z tego co czytałem, to tam się troche o nia pożarli z sieciami reklamowymi, bo nie chcieli się zgodzić na metodologie narzucaną przez te sieci i premiującą najlepszych. Wszystko jest we wspomnianym serwisie.

Natomiast faktycznie odsłony nie są miarodajne. Miarodajne są wizyty i unikalni użytkownicy. Tych obecnie nasz serwis ma w granicach 2 tysięcy dziennie przy bardzo ostrych kryteriach selekcji. Zatem daje to wynik zbieżny z badaniem gemiusowskim. Ilość odsłon jest istotna dla reklamodawców.

Inną sprawą jest, że odświeżanie strony Forum co 10 minut tak bardzo nie nabija, bowiem w czasie 8 godzin pracy oznacza to zaledwie 48 odsłon. Jeżeli przemnożyć to przez ilość aktywnych forumowiczów (około 20-tu) i ilość dni roboczych w miesiącu (też około 20-tu) da to raptem 20 tysięcy odsłon, co w stosunku do miliona wykazanych daje 2%.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Wyniki PTTK.pl
Autor: domin
Data: 2005-01-24 20:27:56

Masz rację, ale żeby jeszcze do tego dostosowali kulturę swoich wypowiedzi (dotyczy częsci, niestet, sporej).