Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

PTTK a informacja

wszystkich wiadomości w wątku: 4
data najnowszej wiadomości: 2004-12-03

Temat: PTTK a informacja
Autor: Tomek Dygała
Data: 2004-12-03 10:17:17

Mam takie pytanko, może ktoś - myślę tu w szczególności o Jurku i Łukaszu - bedzie mógł mi wyjaśnić dlaczego w serwisie PTTK nie ma ŻADNEJ informacji o odbywającym się jutro w Krakowie corocznym sympozjum w COTG?

Czyżby nie było się czym chwalić?

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: PTTK a informacja
Autor: Ala i Jurek
Data: 2004-12-03 10:38:56

Zamiast krytykować - czytać.Informacja o sympozjum wisi na stronach www.cotg.gory.info już od kilku miesięcy - od wczoraj jak news z ostatniej chwili. Jest do odczytania także jako pozycja w wykazie imprez grudniowych. COTG PTTK zaprasza na swoje strony !!!!!!

Temat: Re: PTTK a informacja
Autor: Tomek Dygała
Data: 2004-12-03 10:43:31

Ale ja pytam o stronę główną PTTK a nie stronkę COTG.
To chyba jest impreza PTTKowska? I chyba jest się czym chwalić?
A poza tym o ile pamiętam z zebrania KTG gdy sympozjum było przygotowywane - była mowa o tym że informacja o nim z wyprzedzeniem powinna się znaleźć w serwisie www.pttk.pl

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: PTTK a informacja
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-12-03 10:53:36

Witam!!!

> Ale ja pytam o stronę główną PTTK.

Skoro tak, to odpowiem ja. :-)

Serwis PTTK składa sie z kilku integralnych części. I takową integralną częścią są strony jednostek PTTK - w tym strona COTG.

Nigdy na stronie głównej PTTK nie uda się zamieszczać zawiadomienia o wszystkich imprezach w PTTK. Staram się pilnować tych najważniejszych, lecz nie zawsze informacje do mnie spłyną. Jeżeli chodzi o imprezy górskie, to pełną kompetencją cechują się strony COTG:
http://cotg.pttk.pl/

Powtarzam - strony jednostek są integralną częścią serwisu PTTK. Dlatego właśnie robię wszystko, aby zgromadzić je na jednym serwerze i o jednolitej adresacji.

Mam nadzieję, że w miare upływu czasu w dziale "Imprezy" na tej stronie coraz mniej będzie podstron z poszczególnymi imprezami, a coraz więcej linków do stron oddziałów, komisji i innych jednostek Towarzystwa. Najlepsze źródło wiadomości o imprezie to wszak organizator... :-)

W tej chwili serwis główny PTTK (czyli sama domena www.pttk.pl) to 2000 podstron merytorycznych (nie liczę plików technicznych - np. obsługujących niniejsze Forum). I ta liczba ostatnio spadła bo "na własne śmieci" wyprowadziły się dwie Komisje - Krajoznawcza i Historii i Tradycji. I to jest tendencja bardzo słuszna. Zatem najbliższe informacje o CZAK-u też nie bedą na stronie głównej PTTK, a na stronie Komisji Krajoznawczej. Od nas będzie tylko link.

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski