Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

PTTK w internecie

Skandal z konkursem

wszystkich wiadomości w wątku: 8
data najnowszej wiadomości: 2004-12-04

Temat: Skandal z konkursem
Autor: ~orzeł
Data: 2004-11-29 14:08:36

Kolejny skandal z Konkursem Krajoznawczym!

'Orzeł bielik' czy tylko 'Bielik' - oto jest pytanie?
Literatura fachowa w tym zakresie jest niejednoznaczna. Nawet NBP wydał monetę pod nazwą "Orzeł bielik".

A może godłem Polski nie jest orzeł? To by była ciekawostka... Wszak ptak o którym mówimy jest okazem "herbowym"!

Już z dzwonami panowie z JURY mieliście kłopot - drugi był "Józef" a nie "Zygmunt", o czym sami pewnie nie wiedzieliście. Jak mogą być dwa "drugie" dzwony w Polsce skoro ich waga jest różna?

Skandal, po prostu skandal!!!

Z turystycznym pozdrowieniem:
Orzeł bielik

Temat: Re: Skandal z konkursem
Autor: ~Zbyszek
Data: 2004-11-29 14:19:30

Niestety konkurs jest coraz trudniejszy. DLA ORGANIZATORÓW!
WYPACZACIE PAŃSTWO SENS TEJ ZABAWY.

Temat: Re: Skandal z konkursem
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-11-29 14:37:05

Witam!!!

Koledzy! Dystansu troszkę!

To tylko zabawa. Ma ona kształcić i jak widzę spełnia swoja rolę znakomicie. Mnóstwo osób dowiedziało się dzisiaj, że bielik nie jest orłem. Cokolwiek dalej sie nie bedzie działo - wszak Komisja Krajoznawcza może jeszcze zmienić decyzje - najważniejszy cel tego pytania został osiągnięty. I o to chodziło! ;-)

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Skandal z konkursem
Autor: ~(autor anonimowy)
Data: 2004-11-29 14:47:28

prosze pana szanownego.Napiałem już maila do państwa Gucwińskich.Oni na stronie zoo wrocławskiego napisali orły bieliki (Haliaëtus albicilla).Poprosiłem żeby pan Gucwiński napisał jak sie sprawy mająponieważ jest on dla mnie największym autorytetem i dziwi mnie że dziwi sie tak jak inni forumowicze nasze państwo i moja skromna osoba.Nie omieszkam umieścić jego odpowiedzi na moje pytanie.Ps moja odpowiedź też nie została uznan w konkursie choć powinna moim skromnym zdaniem

Temat: Re: Skandal z konkursem
Autor: ~WOŚ
Data: 2004-11-29 16:30:07

Uprzejmie proszę nie podszywaj się pod moje nazwisko - miej odwagę podać swoje, a jeśli Ci jej brak, to po prostu napisz autor - ANONIM.

Temat: Re: Skandal z konkursem
Autor: ~Alicja Nowak
Data: 2004-12-04 10:10:11

czytam to forum z pewnym opóźnieniem, bo niestety nie mam stałego dostępu do internetu i zastanawiam się tylko, czy gdybym wcześniej weszłam to była by część dalsza?
a tak a'propo kasowania wątków to powstają straszne głupoty, do kogo był napisany następny post ( przez osobę podpisaną WOŚ), bo ja nie widzę nikogo, kto się pod tą osobę podszywa, a widocznie musiał być. moze by przynajmniej zaznaczać, ze w tym miejscu był post i został usunięty bo był sprzeczny z regulaminem forum, albo czymś takim. w przeciwnym razie, jeśli ja napisze, ze nie zgadzam się z jakimś postem B, który był krytyczną odpowiedzią na post A, z którym sie zgadzam, następnie został skosowany post B i powstaje następująca sytuacje:
A uwarzam.......
B (wyciety, nie ma sladu jego egzystencji)
C nie zgadzam sie z twoją opinią

kolejni czytelnicy uważają, ze nie zgadzam się z postem A, a moja odpowiedź była do postu B.....

czy tak trudno wyobrazić sobie podobną sytuację?

równie dobrze moze to być rozważane od tyłu. napisałam jakiś post, po mnie ktoś dopisał kolejny możliwe zbyt zabarwiony uczuciowo pod wpływem nagromaczonych negatywnych emocji, kolejna osoba napisała, że nie życzy sobie takich opini, albo, ze jest źle wychowany. następnie ktoś (administarator) usówa post środkowy i ja czytam, ze ktoś ma zarzuty do mojego. jak mam sie wtedy poczuć? zacząć odpowiadać danej osobie i tak powstaje absurdalne błędne koło.

proponuję zaznaczyc, że coś zostało wyciętę, albo umieszczać posty na forum ( jak jest na większości forum z administratorami) dopiero po sprawdzeniu, czy się nadaje.

Temat: Re: Skandal z konkursem
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-12-04 15:48:30

Witam!!!

> czytam to forum z pewnym opóźnieniem

I to wychodzi... ;-)
Tłumaczyłem jakiś czas temu, że kasowanie postów z Forum odbywa się RAZEM ze wszystkimi odpowiedziami na owe posty. Nie jest możliwa sytuacja opisywana przez Ciebie, bo odpowiedź na post nieistniejący... również nie istnieje. Tak jest skonstruowane Forum.

Sprawa podszywania się jest konsekwencją niekorzystania większości uczestników dyskusji z możliwości logowania się. W tym konkretnym przypadku nie został wykasowany post, a autor podszywający się został przeze mnie zmieniony na "~(autor anonimowy)". Przykro mi, lecz wobec możliwości logowania się każdy post "z falką" musi być traktowany z pewnym dystansem, gdyż w rzeczywistości pisać może ktokolwiek. Zresztą sama idea logowania się pojawiła się, gdy ktoś wysłał kilka postów podszywając się pod jednego z aktywnych uczestników Forum. Dlatego - aby uniknąć takich sytuacji apeluję - logujmy się!

> proponuję (...) umieszczać posty na forum (jak jest na
> większości forum z administratorami) dopiero po
> sprawdzeniu, czy się nadaje.
Ciekawi mnie ta większość? Jakieś badania w tej sprawie? Ja osobiście nie znam ani jednego przypadku FORUM (nie piszę o newsgrupach) gdzie byłoby tak jak piszesz. Natomiast znam dziesiątki przykładów moderowanych forów gdzie kasuje się posty niezgodne z regulaminem już po ich ukazaniu się.
Z poważaniem,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Skandal z konkursem
Autor: ~Alicja Nowak
Data: 2004-12-04 19:35:35

hmm...no to widocznie korzystamy z różnych serwisów:-) ( do czegoś tą statystykę się studiuje...)
takie rozwiązanie, jakie opisujesz wydaje mi się jednak bardzo krzywdzące dla osób odpowiadających na posty. skąd mogę wiedzieć, że moje "wypociny" są pisane do posta "podpadniętego" a więc wkrótce po ich wysłaniu zostaną skasowane i wszelki ślad po nich zaginie?
co do logowania, to czytając posty do innych wątków ( i regulamin) mogłam się zorientować, że aby sie zalogowac trzeba być członkiem pttka, mieć gadu-gadu i jeszcze wypełnić długi kwestionariusz... jeśli o mnie chodzi to co do drugiego i trzeciego warunku ok. mogę nawet napisac opowiadanie i życiorys i przesłać 3 zdjęcia, ale niestety jako nie członek pttku ( nie chcę, nie mogę w tym wypadku nieistotne) nie mam takiej możliwości.
trafiłam na tą stronkę już rok temu ( dzięki konkursowi) i polubiłam ten portal, przyznam otwarcie, pytania były ciekawe i rozwijające, warte całego trudu ich rozwiązywania. mogę terz przyznać ( nie jest to ani tajemnicą ani zabronione w regulaminie), że namówiłam do udziału w konkursie też przyjaciół. co chwilę sprawdzaliśmy czy jest już nowa edycja, nowe pytania. jednak to co ostatnio dzieje sie w konkursie według mnie, źle świadczy o Jury. pytania są niejasno sformułowane, kontrowersyjne i w sumie trzeba nie wiadomo o co chodzi autorowi, jest wiele możliwych interpretacji. nie chcę tu nikogo obrażać, jednak proponuję zmianę tematyki pytań jeśli te stwarzają organizatorom trudności.