Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Obiekty PTTK

Uważajcie na Kudłacze c.d.

wszystkich wiadomości w wątku: 14
data najnowszej wiadomości: 2005-03-14

Temat: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: ~Kuba Terakowski
Data: 2002-12-12 00:00:00

Witam!
Niedawno opisywałem pewien przykry incydent. Przypomnę w skrócie:
gdy po całonocnym marszu z Krakowa, przyszedłem wraz ze znajomymi do schroniska PTTK na Kudłaczach, okazało się, że nie ma tam nawet chleba, chociaż wcześniej
anonsowałem nasze przybycie.
Właśnie dostałem w tej sprawie wyjaśnienie z PTTK w Myślenicach.
Chciałbym rozpowszechnić otrzymaną wiadomość. Byłoby bowiem zaiste nielojalne względem innych turystów, gdybym zatrzymał dla siebie informację, iż: planując
zjeść kromkę chleba w schronisku PTTK na Kudłaczach, należy uprzednio kromkę tę zarezerwować! Od siebie dodam, że najlepiej rezerwacji tej dokonać osobiście,
gdyż w schronisku nie ma telefonu (jest tylko automat dwukierunkowy). A najbezpieczniej przynieść chleb ze sobą, bo gospodarze schroniska mogą zapomnieć o rezerwacji - czego sam doświadczyłem.
PTTK w Myślenicach powołuje się na oświadczenie gospodarza
schroniska, który zapewnił, iż nie rezerwowałem u niego posiłków. To prawda. Posiłki zamawiałem u jego żony. A zatem na Kudłaczach, jedną kromkę chleba trzeba zarezerwować u dwóch osób. Tak wiem: prawdziwy turysta powinien mieć chleb w plecaku. Tylko po co w takim razie na Kudłaczach stoi schronisko? I na
jakiej podstawie korzysta z szyldu PTTK, skoro schronisko PTTK powinno zapewnić turyście proste posiłki (punkt 3, podpunkt b, Regulaminu Schroniska PTTK)?
Pozdrawiam serdecznie!
Kuba Terakowski
terakowski@go2.pl

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2002-12-12 00:00:00

Witam!!!

Ja ze swojej strony też miałem przygodę na Kudłaczach. Ale w moim przypadku Oddział w Myślenicach okazał się bardzo w porządku - przeproszono mnie, a dzierżawca odesłał mi nieuwzględnione wcześniej zniżki PTTK.

Stąd nasuwa się wniosek, że mimo pewnych zgrzytów i nieporozumień nad schroniskiem "Kudłacze" istnieje jednak nadzór, a oddział poczuwa się jako gospodarz. I o to przede wszystkim chodzi.

Mam nadzieję, iż ten nieprzyjemny incydent nie spowoduje, że na Kudłacze nie wrócisz. Jest to piekne zaiste miejsce... :-)
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: ~Kuba Terakowski
Data: 2002-12-13 00:00:00

Istotnie. Już sam fakt, że Oddział PTTK w Myślenicach zareagował na moją skargę i próbował sprawę wyjaśnić, przemawia zarówno na korzyść Oddziału, jak i samego schroniska.
A na Kudłacze wrócę z prawdziwą przyjemnością, gdyż to rzeczywiście wyjątkowo urocze miejsce.
Pozdrawiam serdecznie!
Kuba Terakowski :-)

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: ~Jolka G.
Data: 2003-01-07 01:22:24

Na Kudlaczach bylam co prawda pare lat temu, ale poza tym, ze nie mozna bylo sie normalnie umyc, bo bylo niewiele wody w beczkowozie, no i kuchnia pozostawiala wtedy wiele do zyczenia, ze sam gospodarz gotowal nam wode - nie wiem jakim cudem hihi... ale wtedy bylo super :-) Widoki przepiekne, burza nad Krakowem - super widowisko!!! No i ognicho tez mielismy :-)

Pozdrowienia!!! Czesc!!!

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: ~Mariusz Witek
Data: 2003-04-08 21:10:05

Ja rowniez choc bylem kilka lat temu w tym schronisku to poza ladnymi widokami niestety musze wyrazic swoje niezadowolenie gdyz rezerwowalem miejsce w schronisku na 16 osob i po przyjezdzie na miejsce ... okazalo sie ze rezerwacja jest nieaktualna. Cale szczescie ze jakos sie pomiescilismy w zastepczym pomieszczeniu. Jesli chodzi o zaopatrzenie w wode - to jest strasznei, nie mozna bylo sie umyc, poza tym nie mozna bylo wypertraktowac nawet wrzatku na herbate. Pomijam fakt iz przyslugujace mi znizki z racji bycia czlonkiem PTTK nie zostaly uwzglednione... Podsumowujac zastanowcie sie czy jest sens ryzykowac wyjazd do tego schroniska. Lepiej wziasc namioty i gdzies sie rozbic.

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: ~Jan Piotrowski
Data: 2003-05-04 20:35:27

Byłem na Kudłaczach ostatnio dwukrotnie: w grudniu 2002 oraz na początku maja 2003. Schronisko czyste i gościnne. Woda ciepła, prysznic, dwa oczka WC + zewnętrzna rezerwowa sławojka. W bufecie dania proste: żurek z kiełbasą, jajecznica, chleb, jakieś paczkowane słodkości, cola, wody mineralne. Piwo z beczki (szkoda, że Strzelec...) i puszkowe. Obecni dzierżawcy, Marysia i Janek Kudłacze rozbudowali schronisko o salę świetlicowo-jadalną i taras. Pomaga im córka Sabinka (~10 lat?), rezolutna dziewuszka. Obydwa razy spotkałem się z gościnnością i prawie rodzinną atmosferą. TAK TO TERAZ WYGLĄDA! Sprawdźcie sami!

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: Henek
Data: 2003-05-05 12:52:52

Ja tam byłem kilka razy...
Raz było gorzej raz lepiej ....
Myślę że nie ma powodu aby kogoś przed tym schroniskiem przestrzegać, w zachwyt te ż popaść nie można. A Sabinka była rezolutna jak miała 7 lat, mam nadzieję że w wieku 12 lat nie zrobi się 'zbyt' rezolutna.
Pzdr Henek

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: Basia Z.
Data: 2003-05-05 13:05:19

Wybieram się, ale tylko przechodnio (bowiem mamy zamiar nocować w namiotach na Przełęczy Suchej) za nie całe dwa tygodnie.
Sprawdzę i napiszę :-))

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: ~Gosia
Data: 2003-05-13 19:01:10

hmm a ja się z Wami zgadzam i nie zgadzam. Mówiąc szczerze zanm b.dobrze obecnych i byłych właścicieli schroniska.Czesto tam bywałam i bywam i widze jak rozwija się to schronisko.Owszem jakieś 5 6 lat temu było tam lepiej ale teraz też jest fajnie.Co do jedzenia to zawsze było ono tam dobre a jak nie było nic w schronisku to pani Marysia przyniosła po kromce z domu.:-)Świetna atmosfera-wszystko skałnia do tego aby tam pojechać!:-) pozdrawaim wszystkich którzy byli i będą na Kudłaczach Gosia

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: ~Krzysiek
Data: 2004-07-07 00:28:51

Nie będę zaprzeczał postom negatywnym.
Stwierdzę tylko iż znam osobiście Janka, i jego rodzinę i to nie tylko z kontaktów ze schroniska lecz również innych wg. mojej opinii są to ludzie b. życzliwi, wiarygodni i godni zaufania.
Kudłacze jako miejsce - super, standartd obecnego schroniska nie jest wysoki lecz jest tam czysto, schludnie i tanio.
Jako info - Janek buduje obecnie obiekt o wyższym standardzie w odległości ok. 200-300m od schroniska (tak jak się zaczyna ten ostatni kamienisty odcinek drogi).
Byłem u Janków na wiosnę 2004 obiekt w charakterze pensjonatu był w stanie surowym-zamkniętym, trwało tynkowanie.
Krzysiek - krzywoj@go2.pl

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: MarcinG.
Data: 2005-03-12 20:51:10

Zimową porą około 14-tej dotarłem na Kudłacze. Drzwi schroniska zamknięte na głucho, ale wisi informacja z numerem komórki. Dzwonię. Odbiera dziewczę i pyta ile osób czeka pod schroniskiem. Odpowiadam, że trzy. Dziewczę na to, że nie opłaca się jej dla 3 osób przychodzić.

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2005-03-13 09:16:17

Łukasz napisał: Ja ze swojej strony też miałem przygodę na Kudłaczach. Ale w moim przypadku Oddział w Myślenicach okazał się bardzo w porządku - przeproszono mnie, a dzierżawca odesłał mi nieuwzględnione wcześniej zniżki PTTK.

Ciekawe marcinie, czy w Twoim przypadku Oddział w Myślenicach też okaże się w porządku i przyśle po Ciebie taksówkę, żebyś w końcu mógł przenocować na Kudłaczach.

A może tylko przestraszył się wysokiej pozycji Łukasza w PTTK? Ciebie widocznie nie musi respektować.

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2005-03-13 11:06:42

Witam!

> A może tylko przestraszył się wysokiej pozycji Łukasza w PTTK?

ROTFL!!! :-) :-) :-)

Z wysokości stolca pozdrawiam,
Wasza Szycha - Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa: http://www.mendel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/laranowski

Temat: Re: Uważajcie na Kudłacze c.d.
Autor: Gieno
Data: 2005-03-14 14:35:35

>Zimową porą około 14-tej dotarłem na Kudłacze. Drzwi schroniska zamknięte na głucho, ale wisi informacja z numerem komórki. Dzwonię. Odbiera dziewczę i pyta ile osób czeka pod schroniskiem. Odpowiadam, że trzy. Dziewczę na to, że nie opłaca się jej dla 3 osób przychodzić.

Witam.

Dwa lata temu także byłem na Kudłaczach z grupą (15 osób) i też zastaliśmy kartkę na drzwiach schroniska. Kolega zadzwonił i na dzień dobry usłyszał pytanie ilu nas jest i czy będziemy coś kupować. Powitanie było bardzo nie miłe ale w schronisku było czysto i miło.
Pozdrowienia
Gieno