Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Kadra PTTK

Świadczenie przedemerytalne

wszystkich wiadomości w wątku: 5
data najnowszej wiadomości: 2007-08-07

Temat: Świadczenie przedemerytalne
Autor: z.klose
Data: 2004-11-02 12:14:55

Sytuacja gospodarcza na Górnym Śląsku spowodowała utratę pracy przez ponad 30% społeczeństwa. Wśród zwolnionych są tacy, którzy "załapali się" na wcześniejsze emerytury i na zasiłek dla bezrobotnych. Jedni i drudzy kontynuując członkostwo w PTTK, płacą składki ulgowe. Od niedawna jest jeszcze inna forma egzystencji ludzi pozbawionych pracy, a mianowicie pobierający tzw świadczenie przedemerytalne. Ta forma uposażenia nie uprawnia do niczego. Nie wolno pracować (dorabiać) pod groźbą utraty uprawnienia, nie należą się żadne zniżki z tytułu niższego statusu społecznego (nie emeryt, nie rencista, nie bezrobotny). Ponieważ sporo członków mojego Koła i Oddziału PTTK uzyskało status "świadczeniobiorcy", żywo interesuje ich wysokość obowiązującej ich w Towarzystwie składki(normalna czy ulgowa). Wystosowałem zapytanie w tej sprawie do ZG i do "Napisz do Edka", lecz nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi ( 10 miesięcy). W naszym Kole "Świadczeniobiorcy" płacą składkę ulgową Ale czy to jest zgodne z Statutem Towarzystwa?.

Temat: Re: Świadczenie przedemerytalne
Autor: Amotolek
Data: 2004-11-02 21:44:46

Tu jest ciekawy problem. Chodzi nie tylko o składki PTTK dla świadczeniorców! Także o ulgowe bilety wstępu gdzie się da - oraz o zniżki kolejowe i PKS. Obecnie, jak piszesz, nie przysługuje Im nic! A jest to rzeczywiście forma kompletnej egzystencji dla ludzi pozbawionych pracy. Nie wolno im nic robić! Nawet przyjąć zlecenia czy wystawić jakikolwiek rachunek za wykonaną pracę, a często są to ludzie o ponadprzeciętnych kwalifikacjach! Toż to arystokracja wsród biedaków! Dawniej szlachetnie urodzonym (w poprzednich wiekach) nie wolno było wogóle pracować. Obecnie tak wspaniałego statusu doczekali się świadczeniobiorcy! Do czego jeszcze i do jakich "przywilejów" dojdziemy w tym pełzającym kapitalżmie "bez ludzkiej twarzy" ?
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Świadczenie przedemerytalne
Autor: z.klose
Data: 2004-11-03 17:58:52

Nasz Sejm i Rząd w pospiechu (między jedną komisją śledczą a drugą) uchwalają buble prawne, wydają rozporządzenia nie do końca przemyślane, a przecież zatrudniają fachowców-doradców i takie są skutki ich twórczości. Powstała wcale nie mała grupa ludzi, których status społeczny jest niewiadomy. Trudno się z tym pogodzić.

Temat: Re: Świadczenie przedemerytalne
Autor: ibir
Data: 2007-08-07 09:41:29

Jestem przedemerytem od początku 2000 roku. Zostałem zwolniony z zakładu grupowo a więc nabyłem prawa do zasiłku przedemerytalnego na podstawie ustawy o szczególnych warunkach zwalniania pracowników. Ta ustawa, ustawa opracowana przez Balcerowicza miała stwarzać nowe przepisy chroniące ludzi zwalnianych z pracy (zwłaszcza w drodze zwolnień grupowych), zapewniać odprawę finansową przy zwolnieniu i wprowadzała okresowe wg. mnie żebracze zasiłki dla bezrobotnych.
Plan z tego okresu, którego pomysłodawcą był Balcerowicz, wg. niego, był niezbędną podstawą zarówno stabilizacji polskiej gospodarki, jak i jej przemiany systemowej. A co się stało ?
Niezadowolenie społeczne, towarzyszące realizacji Planu Balcerowicza, wiązane jest w powszechnej opinii z pogorszeniem się warunków życia części społeczeństwa. Jednak podsumowując, stwierdzam, że –mimo wysuwanych pod jego adresem zarzutów-zakończył się on sukcesem . Sukcesem z poparciem komunistów na czele z prezydentem ............

Temat: Re: Świadczenie przedemerytalne
Autor: bialyzibi
Data: 2007-08-07 16:27:07

A mógłbyś nie mieszać polityki do turystyki? Twoja nieznajomość przemian jakie zaszły ,kto na tym skorzystał, komu się pogorszyło , komu poprawiło
aż żyje w przepychu mocno razi wszystkich uczciwych i normalnych.