Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

Szczegółowy plan wycieczki

wszystkich wiadomości w wątku: 18
data najnowszej wiadomości: 2007-05-09

Temat: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: ~Michał F.
Data: 2004-10-30 13:39:25

Witam forumowiczów. Jestem studentem AWFu na kierunku turystyka i rekreacja i na zalicznie mam przygotować szczegółowy plan wycieczki, który ma zawierać m.in.:założenia organizacyjne(liczba uczestników, opiekunów, miejsca noclegu i wyżywienia, ubezpieczenie NW i OC, kosztorys itp.), programowe(cele jakie chcemy osiągnąć organizując wycieczkę), krótką charakterystyke trasy i obiektów odwiedzanych, plan minutowy oraz mapę regionu odwiedzanego z zaznaczeniem dróg przejazdu. Czy ktoś z Was ma taki plan wycieczki i byłby chętny go udostepnić lub może ktoś zna adres strony, na której mógłbym taki plan zobaczyć?

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: Zbyszek Wygoda
Data: 2004-10-30 14:48:25

Chłopie, jesteś studentem turystyki na AWF-ie i nie potrafisz takiego planu przygotować? Nie żartuj! Toż to przedszkole turystyczne - 0,5 h pracy. Jak nie znasz geografii turystycznej, to weź Pascala - nie najlepsze, ale Ci wystarczy, a co do reszty - odrobina konceptu.
Zbyszek

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: Ewa Polańska
Data: 2004-10-30 15:37:27

Moja corka robila na czyms takimdyplom licencjacki i to promotor ja oswiecal co i jak ma byc w takim planie. Ona sama wymyslila trase, a potem dodala do tego wymogi techniczno-organizacyjne(transport,zakwaterowanie, koszty, plan zwiedania, opisy krajoznawcze). Z tzw. glowy musi tu byc tylko plan zwiedzania, a reszta musi trzymac sie konkretow ( sprawdzone hotele i gastronomia, aktualne godziny otwarcia muzeow , dlugosc i czas prejazdow, koszty wg cennikow itd.) Opisy miejsc krajoznawczych tez nie z glowy ino z publikacji.

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: ~Darek
Data: 2004-10-30 22:05:29

A dlaczego opisy miejsc krajoznawczych nie mogą być z głowy. Jak ktoś ma wiedzę większą niż ta którą wyczytał w takiej publikacji, to nie widzę przeciwskazań. A już ideałem byłoby napisanie pracy, w której pokusiłoby się polemizować z autorem takiej publikacji. Właśnie praca typu licencjat a już napewno praca mgr powinna być pracą twórczą, wnoszącą coś nowego do tematu, a nie przepisywaniem w kółko tych samych treści z książek. Czasem lepiej pojeździć po terenie, popytać miejscowych, poszperać w kronikach parafialnych itp. a w zamian można się dowiedzieć to, czego żadna książka, czy przewodnik nie podaje. Przecież nie każda publikacja jest bezbłędna, a na niektóre z nich to nawet szkoda było tracić papieru.
Ale coż nowe czasy idą, wygodnictwo na każdym kroku. Nawet prace mgr można z internetu teraz ściągać. Ech, i to ma być kwiat przyszłej inteligencji polskiej.
Pozdrawiam Darek

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: Ewa Polańska
Data: 2004-10-31 12:00:52

Oczywiscie, ze masz stuprocentowa racje, ale ten ktory pytal o plan wycieszki, nie wygladal na takiego, ze cokolwiek wie, mimo to, ze ma na studiach geografie turystyczna Polski i organizacje turystyki. Bo gdyby wiedzial, nie zadawal by takich pytan, gdzie znalezc gotowca.

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: ~Darek
Data: 2004-11-01 22:41:42

Czy wyglądał na takiego, czy też nie, to akurat trudno stwierdzić (przecież nie można Go było zobaczyć - to taka mała dygresja). A nie można tego stwierdzić z tej prostej przyczyny, iż nie wiadomo co Go skłoniło do takiego "desperackiego" kroku. Jedno jest pewne - teraz pełna powaga. Na podstawie Jego posta nie można stwierdzić, czy gość się coś zna na tym, czy też nie. A może właśnie gość "siedzi" w temacie ale jest np. leniem, a może nie ma czasu bo pracuje, ma rodzinę, dzieci płaczą w domu. Trudno powiedzieć - nieprawdaż. To jest jego słodka tajemnica.
Ale co tam, jest też drugi - prawie - pewnik, mianowicie, że gość jakimś cudem ten plan musi zrobić. A na to, ma już wiele sposobów. Jednym z nich była właśnie próba tutaj na forum.
A napisałem prawie pewnik, ponieważ zawsze można zrezygnować.

Pozdr Darek

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: z.klose
Data: 2004-11-02 08:23:34

No i mamy typowo polska dyskusję. Autor zapytania nic się nie dowiedział, ale za to kilku innych mogło mu dołożyć ile wlezie. Każdy pretekst do wymiany poglądów jest dobry, nawet taki jak taka prowokacja jak wyżej.

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: Monika Pszczółkowska
Data: 2004-11-04 11:24:27

Witaj Michał!

Jeżeli mogę pomóc Ci to radziałabym, abyś rozpoczął od wybrania trasy. Tutaj masz duże pole do popisu, ponieważ możesz wybrać wycieczkę tematyczną. Np. "Cystersi w Polsce" (woj. dolnośląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, pomorskie), "Zamki krzyżackie w Polsce", "Ślady wielkich powstań", "Cmentarze z I wojny", "Architektura drewniana okolic Wielunia". Dałam przykłady, bo pomysłów jest bardzo wiele. I dopiero do danej trasy zbierasz dalsze informacje. Pisząc taką pracę musisz wykazać się ogromną wiedzą krajoznawczą, a z tym masz problemy. Z kupnem map nie ma problemu, również przewodników jest dużo, sporo wiadomości znajdziesz w internecie na stronach województw, powiatów. Nikt Ci gotowca nie udostępni, po prostu zabierz się do roboty! :-) Z przewodników polecam Pascala.

Pozdrawiam Monika P.

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-11-04 17:52:36

Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę. To ten profesor od turystyki niczego nie wyłożył? A może Michał nie chodził na wykłady? Przecież Michał ma zrobić tylko to, o czym powinno było być na wykładach. To o czym były te wykłady, skoro jest taki poważny problem z tym planem wycieczki?

Piotr

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: ~Maja
Data: 2004-11-13 16:06:39

No właśnie starsi, doświadczeni koledzy mają okazje do docinków.A może by tak pomóc młodszemu koledze?
Praktyka jest najlepszą lekcją!

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: zopa
Data: 2004-11-13 21:12:27

Nie mam szczegółowego planu wycieczki i nie wiem gdzie go znaleźć. Kiedyś sam przez to przechodziłem.
Więć kilka rad:
1. Trasa - musisz wybrać taką trasę którą choć trochę znasz (rejon Polski).
2. Ustal środek transportu - autokar
obecne stawki to ok. 2.70 - 3 zł + VAT 22% PKP itp.
3. Ustal ilość dni (ma się to do ilości noclegów).
4. Ustal czy nocujesz i czy masz mieć wliczone wyżywienie czy nie (standardowo dla grup zorganizowanych od 20 osób:
- sam nocelg - koszt ok. 20-25 zł
- nocleg + śniadanie i obiadkolacja - 35zł - 45 zł
(to jest też uzależnione od grupy wiekowej dla jakiej bedziesz robił kosztorys).
5.Znajdź ceny noclegów do obiektów lub Parków Narodowych.
Jesli chodzi o NW to w PZU i Allianz ceny są mniej wiecej podobne - suma ubezpieczenia 5.000 zł koszt 1.2 zł od osoby za 1 dzień
za dwa dni 2.40 za 3 dni - 3.20 mniej wiecej.
6. Wykonaj kalkulację - pamiętając że opiekun nie powinien płacić - tzn wliczasz go do pełnej kalkulacji, a na koniec dzielisz przez ilość osób płacących.
7. Cele programowe:
- integracja studentów,
- poznawanie walorów krajoznawczych regionu itp.

Tyle moich rad mam nadziej ze cos sie przyda - choc z Twojej wypowiedzi liczysz bardziej - jak ktoś napisał - na gotowca. Z tym nie da rady. I przychylam się do zdania, że to nie jest trudne i moze zająć ok 30 minut pracy. Jesli bedziesz mial problem z cenami biletow wstepu w Sudetach to mozesz smiało mnie pytac - jesli chodzi o ośrodki to również , ale nad reszta musisz popracować choć chwilkę - to się przyda.

Zópa

piotrek@geoda.pl

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: ~affi
Data: 2005-11-23 18:50:45

To wcale nie takie proste,ja np.musze zrobic wycieczkę intensywną z całym regulaminem,preliminarzem,plakatem,podziałem, na trasy,wszystkimi możliwymi rzeczami,ekwipunkiem itp.
Ja jestem na studiach turystyki,mamy kobiete wykladowce,ktora informacje podaje nam bardzo chaotycznie,wiec trudno zebrac wszystko "do kupy" :-( i mam taki sam problem :-(

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: chats
Data: 2005-11-23 20:52:06

Na naszej stronie w "Informacjeach" może znajdziesz coś, co ci się przyda.

Zapraszam
Stach

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: Basia Z.
Data: 2005-11-24 09:06:40

Nie jest to proste, ale pomyśl sobie, ze jak skończysz te studia i zaczniesz pracować np. w biurze podróży to będziesz musiał/musiała całkowicie sam/sama od początku do końca zaplanować i zorganizowac tą wycieczkę i to nie jedną. Od tego jak to zrobisz będzie zależał przychód Twojego biura.

Na tym polega ta praca.

Jednocześnie jak coś się obsunie (np źle sprawdzisz godziny otwarcia muzeum i uczestnicy pocałują klamkę) to będzisz miał skargi od niezadowolonych klientów i możesz wylecieć z pracy.

Moja rada - wymyśl taką wycieczkę w której sam/sama chciałbyś wziąć udział i dostosuj plan do tego. Taki plan układa się znacznie łatwiej.

A informacje o prawie wszystkich ciekawych obiektach można znaleźć w Internecie, wystarczy wpisać jego nazwę w google.

Pozdrowienia.

Basia

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: eska1
Data: 2005-11-24 09:28:20

No i bezwzględnie pamietaj o czasie pracy kierowcy:-)

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: ~Lola
Data: 2005-11-27 15:01:24

Ja jestem w 1 liceum i też mam zadanie bardzo podobne! Ale cóż jakoś zrobie!!!

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: Amotolek
Data: 2005-11-27 17:06:29

Mam pół szafy takich programów imprez, co prawda motorowych głównie, ale i innych. Jak Cie to interesuje, napisz na priva: amotolek@wp.pl. ANT :-)
Polecam się: amotolek[at]wp.pl
Mobil: 506-513-421 (raczej SMS-y!)
GG: 4288996
Skype: antotolek
facebook: Antonio Osiemdziewińć

Temat: Re: Szczegółowy plan wycieczki
Autor: michnikooo
Data: 2007-05-09 09:12:46

potrzebuje szczegółowy plan wycieczki!!