Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Tematyka ogólna

(np) GOT - punktacja co i jak?

wszystkich wiadomości w wątku: 6
data najnowszej wiadomości: 2004-10-08

Temat: (np) GOT - punktacja co i jak?
Autor: ~poczatkujacy
Data: 2004-09-24 13:49:27

Witam!
Jestem poczatkujący jako turysta, własciwie nim nie jestem. Prosze o wytłumaczenie, pomoc.

W sierpniu byłem na wakacjach w Bieszczadach, chodziłem po górach... i pomyśłałem sobie czy nie mógłbym być za to odznaczony jakims GOTem? ;-)

Kupiłem sobie książeczkę i... nie mam pojęcia co, kto i jak moze do nie wpisywać i gdzie się to weryfikuje.
Byłem na Łopienniku z Dołżycy do Jabłonek, na Połoninach Wetlińskiej i Carynskiej, Tarnicy z Wołosatego... ale chodziłem bez przewodnika i czy ktoś może mi to potwierdzić, że byłem? Mam pieczątkę z "Chatki Puchatka", mam też z punktu kasowego BdPN na Tarnicę, bo zobaczyłem, że ktoś brał taką doi swojej książeczki.

No i teraz to i tak nie wiem, jak się dokumentuje odbyte wycieczki, gdzie można się ubiegać o odznakę (jestem z Warszawy), jak się liczy to wszystko. Prosze o jakiekolwiek rosjaśnienie mi tego.
Pozdrawiam wszystkich!
- Witek (15 lat, Warszawa).

Temat: Re: (np) GOT - punktacja co i jak?
Autor: Tomek Dygała
Data: 2004-09-24 14:19:18

no to na początek 2 przydatne linki:

http://skptg.om.pttk.pl/html/weryfikat.html
http://www.got.w.pl

jeśli nadal beziesz widział ciemność to pytaj :-)

pzdr.
Tomek D

Temat: Re: (np) GOT - punktacja co i jak?
Autor: ~poczatkujacy
Data: 2004-09-24 15:30:14

Dziękuję za odp. A czy w kązdym TRW np. tym ktorego strone podales, moge weryfikowac wycieczki? Czy moge zdobywac popularna np. przez 2 lata jesli teraz zabraknie mi pnktow? Czy moge potwierdzic (zweryfikowac?) to co teraz zdobylem, a potem zdobyc cos innego - znowu potwierdzic i dac do weryfikacji juz na odznakę?

Pozdr.

Temat: Re: (np) GOT - punktacja co i jak?
Autor: Jurek
Data: 2004-09-24 16:28:41

W myśl zapisów regulaminu (patrz poniżej punkty 3 i 4 w § 5)

3. W jednym roku kalendarzowym można zdobyć tylko jeden stopień GOT PTTK, z wyjątkiem stopnia popularnego i małego brązowego, które mogą być zdobyte w tym samym roku, jeśli zdobywający ukończył 10 lat.

4. Kolejne wyższe kategorie i stopnie GOT PTTK nie muszą być zdobywane w bezpośrednio po sobie następujących latach i można je zdobywać również ratalnie. Ilość lat nie jest ograniczona. Książeczkę GOT PTTK należy przedłożyć do weryfikacji po spełnieniu wymogów na dany stopień odznaki.

wynikało by, że kolejne wyższe stopnie po popularnym i małej brązowej, ale chyba można. Myślę, że któryś z weryfikatorów ustosunkuje sie do tego bo w FAQ na stronie Tomka chyba nie było takiego pytania.

A chyba intencją pomysłodawców zmieniajacych regulamin było by pozostawić pełny wybór zdobywającym od początku do końca.

Pozdrawiam
Jurek

Temat: Re: (np) GOT - punktacja co i jak?
Autor: xWojciech
Data: 2004-09-26 21:23:51

Witku
Zapraszam cię do naszego weryfikatu który mieści się w lokalu Domu Kultury Śródmieście ul. Marszałkowska 19. jesteśmy tam we wtorki od godziny 18.00 do 19.00. Przynieś ze sobą książeczkę i spis wycieczek które odbyłeś. Możesz wziąć ze sobą mapę aby na niej pokazać twoją drogę marszu.
Pomożemy ci wypełnić książeczkę i jeśli zdobyłeś wystarczającą ilość punktów to zweryfikujemy ci ją. Może nawet uda się na miejcsu kupić odznakę (jeśli jeszcze są).
zapraszam na stronę http://skptg.om.pttk.pl/ tam w zakładce weryfikat znajdziesz informacje gdzie nas znaleść a w zakładce odznaki znajdziesz informacje o GOT.
Do zobaczenia

Temat: Re: (np) GOT - punktacja co i jak?
Autor: Pudelek
Data: 2004-10-08 21:41:05

nie jestem specjalista i moge sie mylic, ale wedlug mojej wiedzy, Popularna nalezy zdobyc w jednym roku, pozostałe kategorie mozna ratalnie przez nieograniczona liczbe lat.