Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Szlaki turystyczne

Szlak nad Bugiem...

wszystkich wiadomości w wątku: 9
data najnowszej wiadomości: 2004-09-26

Temat: Szlak nad Bugiem...
Autor: ~Przemek
Data: 2004-09-12 13:32:32

Mieszkam w Hrubieszowie(najdalej wysuniete miasto na wschód woj. Lubelskie). Ostatnio jak spacerowałem nad Bugiem Przyszedł mi pewień pomysł.
Aby utworzyć Nadburzański szlak. To taka propozycja dla znakrzy szlaków z O/Zamość. Jak chcecie popatrzeć jakie sa widoki to zapraszam na http://www.hrubieszow.pl. Można by było zorganizowac rajd wzdłusz Bugu. Zapraszam do Hrubieszowa.

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: Rentgen
Data: 2004-09-12 15:25:57

Pomysł extra!!!
Tylko, że już zrealizowany ;-)
Wzdłuż Bugu biegnie już Szlak Nadbużański. Wyznakowany kolorem czerwonym. Pieczę nad nim sprawuje OM z Lublina. Ma ok 300 km długości. Początek (lub koniec, zalezy od punktu patrzenia) w Hrubieszowie. A dalej Dorohusk, Włodawa, Jabłeczna, Kodeń, Kostomłoty, Neple, Janów Podlaski, Gnojno, Mierzwice, Mężenin, Kózki.

Osobiście polecam szlak pod rower (pomimo, że szlak pieszy), sporo odcinkow asfaltem. Ale za to te, które biegną nadbużańskimi bezdrożami... :-)

Polecam przewodnik Grzegorza Rąkowskiego "Polska Egzotyczn" tom II. Autor opisuje wędrowkę od Drochiczyna, wzdłuż Bugu, m.in przez Hrubiszow a następnie przez Roztocze Płd po Medykę.

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-09-12 17:09:43

Trochę mnie to zastanawia, jak można mieszkać w Hrubieszowie i nie zauważyć czerwonego szlaku biegnącego wzdłuż Bugu? A może oznakowanie jest kiepskie? Może nie ma drogowskazów, bo na szlakach nizinnych na ogół są rzadkością?

Piotr

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: ~Przemek
Data: 2004-09-14 17:47:02

Oznakowanie jest na 3 co wiecej mam kliklka map turystycznych i nie ma na nim tego szlaku.
Jescze jedno ma jaszcze jedna pomyśł jas taka miejscowoś slicze tam najlepiej poprowdzic szkak. Są tam 2 kurchany z czasów rzymski przepiękny krajobraz zapaszam

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: ~Halina Sugier
Data: 2004-09-15 22:14:33

W Lublinie powstał projekt Eurotrójkąta Przyjaźni : Lublin - Łuck - Brześć. (z pieniędzy unijnych). Projekt zakłada utworzenie na terenie Euroregionu BUG - trasy turystycznej przebiegającej przez przygraniczne tereny : Polski, Białorusi i Ukrainy. Prace są dosyć zaawansowane, przygotowano wiele materiałów promocyjnych, tablice, przeszkolono osoby zaangażowane w projekt. Oficjalnie pierwszy etap zakończono 31 sierpnia br. Przedsięwzięcie jest długofalowe, a w kolejnych latach trasa będzie wzbogacana o kolejne atrakcje. Po Polskiej stronie zostaną włączone m.in. Polesie Lubelskie i Roztocze; na terenie Białorusi - aż do Zaosia (tego od Mickiewicza) , na terenie Ukrainy - o Szacki Park Narodowy. Białoruś planuje także odbudować w dalszym etapie dworek Tadeusza Kościuszki. Informacje o dotychczasowych efektach można uzyskać w Urzędzie Miasta w Lublinie. Wraz z promocją Euroregionu BUG powinna nastapić promocja LUBLINa jako atrakcyjnego celu podróży. Jakby nie było Lublin lezy na Europejskim Szlaku Kultury z Santigo de Compostela do Kijowa. WPrawdzie Lublin leży tylko nad Bystrzycą, ale Bystrzyca wpada do Bugu.
Lubelanka na uchodźctwie w Warszawie

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: Rentgen
Data: 2004-09-16 21:45:39

< Wprawdzie Lublin leży tylko nad Bystrzycą, ale Bystrzyca wpada do Bugu.

Bystrzyca wpada do Wieprza, Wieprz wpada do Wisły.

Pozdrawiam
Lubliniak z Lublina

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: ~Artooooro
Data: 2004-09-16 23:35:27

z tym ze nad bugiem jest już szlak - czerwony "nadbużański szlak przyjaźni"

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: ~Przemek
Data: 2004-09-25 18:04:04

Poszukuje Mapy na której byly by pozanzaczane szlaki zamojszczyzny razem z pow. Hrubieszów

Temat: Re: Szlak nad Bugiem...
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-09-26 23:07:19

Wszystkich szlaków, to tam chyba nie ma. Polecam ftp://ftp.pwr.wroc.pl/pub/incoming/gps/100k/ arkusz m34-47-48-Zamosc.jpg