Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Odznaki

KOT ?

wszystkich wiadomości w wątku: 10
data najnowszej wiadomości: 2004-09-06

Temat: KOT ?
Autor: ~Grzesiek
Data: 2004-07-29 22:18:11

Czy regulamin KOT-a dostępny na stronach PTTK-skich jest aktualny , a jeżeli nie to gdzie znajdę aktualny?

Temat: Re: KOT ?
Autor: ~Darek
Data: 2004-08-04 15:46:21

Zdrowy rozsądek nakazuje myśleć, że to co zapisano na stronach PTTK, a dotyczący regulaminu KOT, jest obecnie obowiązujące. No bo gdzie, jeśli nie u samego źródła powinna być najprawdziwsza prawda dotycząca regulaminu.
Jeśli tak nie jest, to tylko źle świadczy o PTTK.

Temat: Re: KOT ?
Autor: ~Gizbern
Data: 2004-08-13 14:09:23

Przy okazji KOP-a , to czy kto ś może mi powiedzieć gdzie znajdują się koścciół św. Jana Ewangelisty w Lubiążu, czy Kościół NMPi św. Bartłomieja oo. Cystersów w Trzebnicy. Z tego co mi wiadomo TE Kościoły nie istnieją już od kilkuset lat,

Temat: Re: KOT ?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-08-13 19:56:45

>... św. Bartłomieja oo. Cystersów
>w Trzebnicy. Z tego co mi wiadomo
>TE Kościoły nie istnieją już od
>kilkuset lat,

O ile się nie mylę, to kościoły te jednak istnieją. Przykładowo kościół w Trzebnicy jest właśnie p.w. św. Bartłomieja i św. Jadwigi Śląskiej. W jednym z jego bocznych ołtarzy znajduje się obraz pędzla znakomitego malarza ślaskiego - Michała Wilmana przedstawiajacy męczeństwo św. Bartłomieja czyli obdzieranie go żywcem ze skóry.

Pozdrawiam

Lech

http://kspoz.prv.pl/ - strona Klubu Sudeckiego z Poznania

Temat: Re: KOT ?
Autor: ~Gizbern
Data: 2004-08-25 20:00:08

"O ile się nie mylę, to kościoły te jednak istnieją. Przykładowo kościół w Trzebnicy jest właśnie p.w. św. Bartłomieja i św. Jadwigi Śląskiej", zgadza się , jest pod wezwaniem sw.Bartłomieja i św. Jadwigi,a ja się pytałem o kościół pw. NMP ,poza tym jest to klasztor Cystersek , a nie Cystersów

Temat: Re: KOT ?
Autor: Jurek
Data: 2004-08-26 00:58:07

Wystarczyło wpisać:

www.trzebnica.pl na podstronie: http://www.trzebnica.pl/index.php/historia/zabytki.html masz wyjaśnienie do Twoich wątpliwości

następnie:
z regulaminu "Szlakiem Cystersów w Polsce"
http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ro_cystersi pod II. Region Śląsk informacja o Lubiążu.

Nawiasem informacje dostępne w przeciągu 5 minut. Z googli nie chciało mi się nawet korzystać.
Popracować tylko trochę głową i jest.

Nie wiem skąd wziąłeś Cystersów w Trzebnicy. Podglądając regulamin na stronie: http://rgtk.rower.pl/regupt12.htm#dolnoslaskie nic o Cystersach w Trzebnicy. Na stronie PTTK też nic: http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ro_kop

Pozdrawiam
Jurek

Temat: Re: KOT ?
Autor: ~Gizbern
Data: 2004-08-29 19:52:31

OK.Co się tyczy tego konkretnego Koścoła to się dowiediałem wszystkiego na miejscu, ale na w.w. stronie, czyli http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=ro_kop , jest Kościół pod innym wezwaniem, czy jadąc w trasę mam sprawdzać KAŻDY kościół czy taki jest czy nie ?????, jeżeli w regulaminie jest napisane wyraźnie Kościół NMP i Sw.Bartłomieja, to chyba osoby odpowiedzialne za przydział obiektów do obowiązkowych troszeczkę zaspały , a to jest jeden z kilku kościołów o których wiem , że nie istnieją.

Temat: Re: KOT ?
Autor: Andrzej S.
Data: 2004-09-01 21:07:40

Panie Gizbern! gada Pan zupełnie od rzeczy. Przeglądnąłem regulaminy i Pana wypowiedzi i zupełnie nie wiem o co Panu chodzi. Myli Pan nawet KOP z KOTem. ;-)

O ile się dobrze oreintuję, to regulamin KOT w serwisie PTTK jest wyjątkowo aktualny (chyba po raz pierwszy w historii) i znalazłem w nim jedynie 1 literówkę. Być może są błędy, ale chyba nie w tych miejscach które Pan podaje.
A.

Temat: Re: KOT ?
Autor: Jurek
Data: 2004-09-01 23:30:35

Sądzę, że masz rację niestety wydający regulaminy nie zawsze w pełni nad nimi panują, jedni przepisują papierowe informacje niezawsze do końca je sprawdzając w terenie (z pewnością informacja, że w tym miejscu był taki a taki kościół a teraz jest taki a taki to dwie różne informacje), inni po wydaniu regulaminu zapominają by od czasu do czasu przejrzeć go pod kątem czy coś się w międzyczasie nie zmieniło. Ale cóż nam niestety pozostało pogodzić się z tym, sygnalizować błędy wydawcom i sprawdzać nasz tok rozumowania. Szkoda naszych nerwów, wszak turystyka ma być frajdą.

Pozdrawiam
Jurek

Temat: Re: KOT ?
Autor: ~Gizbern
Data: 2004-09-06 20:02:44

Fakt, Temat dotyczy KOT-a a nie KOP-a, mi chodzi jednak o KOP.