Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przyszłość PTTK

PTTK a ubezpieczenia

wszystkich wiadomości w wątku: 3
data najnowszej wiadomości: 2004-08-11

Temat: PTTK a ubezpieczenia
Autor: Basia Z.
Data: 2004-07-29 13:42:17

Temat dość wg mnie ważny, a jakoś został zapomniany.
Przyszedł mi do głowy dlatego ze ostatnio wykupywałam swoim synom kartę Euro<26 - ekstra sprawa, młodzi są ubezpieczeni na cały rok na całym świecie. Karta kosztuje 60 lub 80 zł (wersja "sport" z ubezpieczeniem dotyczącym uprawiania sportów ekstremalnych). Ponadto zniżki na liczne muzea i przejazdy, a nawet zakupy w całej Europie

Żałuję ze nie mogę zrobić tego dla siebie, ale niestety jestem na to już za stara.

Dlaczego już od tak dawna nie da się zawrzeć z towarzystwem ubezpieczeniowym umowy, która obejmowałaby ubezpieczenie we wszystkich górach i nie tylko, również na spływach, wyjazdach konnych itd.?

Ja na prawdę bardzo chętnie zapłaciłabym 100-120 zł rocznej składki PTTK aby mieć w zamian ubezpieczenie na cały świat, zwłaszcza ze przynależność do DAV/OAV kosztuje 3 razy tyle. Można by pomyśleć tez ewentualnie tak jak w DAV/OAV o systemie zniżek rodzinnych.

Pozdrowienia,
Basia

Temat: Re: PTTK a ubezpieczenia
Autor: ~rzep
Data: 2004-08-10 20:42:34

Temat na pozór został zapomniany. Trwają prace ZG PTTK nad wyborem palety ubezpieczeń, a co za tym idzie i ubezpieczyciela, który podoła naszym wszechstronnym zainteresowaniom obejmującym różne formy turystyki a co się z tym wiąże i zróżnicowane stopnie ryzyka.Oczywiście strona finansowa jest tutaj bardzo istotna, mam wrażenia,że należysz, do niestety, tej póki co nielicznej mniejszośći zdającej sobie sprawę z kosztów takiego ubezpieczenia adekwatnych do jego zakresu i ewentualnych świadczeń w sytuacjach krytycznych.
Mam nadzieję, że jednak w niedalekiej przyszłości działania w tym zakresie zostaną zakończone i będzie możliwe przedstawienie konkretnej oferty dla wszystkich zainteresowanych członków PTTK.

Temat: Re: PTTK a ubezpieczenia
Autor: Basia Z.
Data: 2004-08-11 08:07:54

Ja po prostu umiem liczyć.

Jesli za 9 dniowy wyjazd w góry Słowacji (bez wspinaczki, więc bez opcji podwyższonego ryzyka) płacę ubezpieczenia około 30 zł - a w ciągu roku wyjeżdżam na Słowację 5-6 razy (na wyjazdy dłuższe, lub krótsze) - to ubezpieczenie zwróciłoby się po 4 wyjazdach.
Nie liczę już w ogóle 2 dniowych wyjazdów weekendowych średnio co 2-3 tygodnie.

Do tego dochodzą zniżki na schroniska itd.

Cała moja 4 osobowa rodzina intensywnie chodzi po górach, mąż się wspina, starszy syn jedzie na obóz wspinaczkowy. Postulowałabym na wzór DAV i OAV wprowadzenie zniżek rodzinnych.

Ponieważ jestem przewodnikiem górskim byłabym też zainteresowana w pakiecie ubezpieczeniem OC, na czas wykonywania pracy przewodnickiej. Obecnie wykupuję to sobie osobno - co daje około 100 zł na rok.

Pozdrowienia.

Basia