Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Krajoznawstwo

Słowackie tatry

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2004-09-29

Temat: Słowackie tatry
Autor: ~Michal
Data: 2004-07-26 10:18:43

Potrzebuję informacji na temat Słowackich schronisk tatrzańskich. Chciałbym wiedzieć co, za ile, czy za wrzątek trzeba płacić, czy nie ma problemów z noclegami (raczej wolałbym nie schodzić w nocy w deszczu na dół), czy do zameldowania się w schronisku wystarczy polski dowód, czy potrzebny jest koniecznie paszport (nie zdążę wyrobić sobie nowego). Piszcie proszę jeśli macie jakieś doświadczenia z tych schronisk. Interesują mnie informacje o wszystkich schroniskach, ponieważ chce przejść od Rochaczy po Tatry Bielskie :-)
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za informacje

Temat: Re: Słowackie tatry
Autor: ~Luque
Data: 2004-09-29 18:22:17

Witam Cie
Jeżeli chodzi o słowackie schroniska to jeszcze w nich nie nocowałem ale wstępowałem uzupełnić wrzątek, a właściwie CAJ czyli herbatkę bo w sumie w trzech schroniskach spotkałem się ze ździwieniem że chce wrzątek, można wziąć tylko gorącą cherbate - kubek za 20 koron, tak było m.in w Zamkovskiego,Teryho i jesscze jednej chacie:-)
Mam nadzieje że ktoś inny Ci dopowie więcej na temat słowackiej gościnności, ja na razie gratuluje pomysłu przejścia od Rohaczy po Bielskie. Pozdrawiam