Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Przeszukaj Forum członków i sympatyków PTTK

Przeszukiwanie forum

Wyszukiwanie

Poszukiwana fraza:
Poszukiwany autor: teich

Pasujących wiadomości: 5

Znalezione wiadomości

Re: Nowa strona szlaków w zachodniopomorskim
Autor: teich
Data: 2015-06-25 15:10:00
Nie tylko tam, nie tylko. Np. fundacja Dolina Jeziorki wyznakowała kilka szlaków rowerowych na południe od Warszawy. Tutaj są podstawowe informacje : http://www.krainajeziorki.pl/ Ni ewiem tylko czy link będzie aktywny po wysłaniu odpowiedzi

Re: Spadek notowań PTTK
Autor: teich
Data: 2014-09-24 14:32:07
[cytat]To według jakich zasad będziesz odnawiał oznakowanie? :-)[/cytat] wg powszechnie spotykanego stosowanego wzoru, który jest czytelny i intuicyjny + własna inwencja. Np. tam gdzie droga prowadzi przez łąkę tam pod ostatnim znakiem dam np. informację 1, 5 km prosto ( zwykła strzałka na wprost) lub coś podobnego do stosowanego w znakach drogowych , albo zamiast oznaczać zakręt ze znakiem wykrzyknika dam pod znakiem podpis "za 300m." Drogowskazów i tabliczek nie planuję.

Re: Spadek notowań PTTK
Autor: teich
Data: 2014-09-22 09:15:46
[cytat]Zgadzam się, że PTTK najlepiej sprawdza się w roli integratora turystów i krajoznawców, ale to jest akurat ten rodzaj działalności, który powinien wyjść każdemu. Jedyne, czym może się tutaj PTTK wyróżnić, to baza wyjściowa, której inni nie mają. Jako działacz staram się znaleźć gremia, które również myślą o działaniu, a nie tylko egzystencji prelekcyjno-wycieczkowej, nawet tej najbardziej sympatycznej.[/cytat] A mnie odrzucił marazm działaczy PTTK , takich co od zawsze i tylko oni i nikt inny. W 2010, po raz kolejny po długiej przerwie, zapisałem si...

Re: Wielkie cięcie PTTK
Autor: teich
Data: 2013-02-28 14:58:21
„GW” jest zapewne liderem w wymianie dziennikarzy na coraz młodszych, coraz tańszych, coraz mniej doświadczonych, stąd i czerpanie wiedzy z tego źródła obarczone jest wielkim ryzykiem przeinaczeń , niedokładności, wynikających czasame , tak podejrzewam, ze zwykłego lenistwa.. A co do lip byłbym spokojny to drzewa o dużej żywotności , Poradza sobie i po odchorowaniu odbiją , już nie tak może pieknie ale gęściej. A drewno lipowe do kominka? Oczywiście palić się da ,ale ciepła z tego jeszcze mniej niż z topoili.

Re: Restauracja w Morskim Oku
Autor: teich
Data: 2012-10-17 12:07:47
Równiez mam dobre doświadczenie z Kaliną zarówno co do jakości potraw , atmosfery lokalu jak i obsługi.A ze swego doświadczenia wiem,że potrawy typu bigos stanowią największe pole do "eksperymentów" kuchennych. Z zasady unikam takich potraw w lokalach.