Zgłoszenie do moderatora
Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.
Zgłaszana wiadomość
Temat: Re: Zlikwidowane szlaki turystyczne na mapie OSM
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2023-04-04 11:29:16
[cytat]Zrobią to sami wydawcy map.[/cytat]
Czyli zrobi się samo. W Polsce nie ma wiarygodnych wykazów szlaków turystycznych. Wiarygodnych, czyli wykazów szlaków, które aktualnie nadają się do przebycia. Nie wiadomo, które są dobrze oznakowane, a które źle, które nadają się do przebycia, a na których są przeszkody, które uniemożliwiają wędrówkę.
Co robią wydawcy map? Zaznaczają wszystkie szlaki jak leci, nie weryfikując ich stanu. Nanoszą również te szlaki, które istnieją tylko w imaginacji urzędów i stowarzyszeń, a w terenie nigdy ich nie było. W praktyce nikt za nic nie odpowiada.
Właśnie wpadła mi w ręce taka chałtura mapy "Kraina Górnej Odry", na której jest przysłowiowy ryż, mydło i powidło. Nie ma nawet roku wydania. Wygląda na mapę Wydawnictwa "Compass", w tekście pisze, że ma to coś wspólnego z Wydawnictwem "Plan", a dalej, że wydało to jakieś szemrane Wydawnictwo "Kartogram". Fucha odwalona, a podobno ma to coś wspólnego ze Śląską Organizacją Turystyczną.