Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  
FORUM: strona główna • informacje i zasady • 100 ostatnich wiadomości • wyszukiwarka • nowa wiadomość
LUDZIE: strona główna • dołącz do nas • więcej o logowaniu
RÓŻNE: strona główna PTTK • FAQ • netykieta • kontakt • odzyskaj hasło

Oznakowanie szlaku turystycznego to reklama!

Autor: slider [91.238.53.254]

Data: 2014-03-04 18:37:38

Tematyka: Szlaki turystyczne

Witajcie

W związku z prognozą rozwoju sieci szlaków turystycznych w Sudetach polskich i czeskich jesteśmy na etapie wymiany korespondencji z różnymi instytucjami, w tym zarządcami dróg. Staramy się o zezwolenia na umieszczenie oznakowania szlaku turystycznego. Zasadniczo nie ma zbyt wielkiego kłopotu, jeśli chodzi o gminy, powiaty czy nadleśnictwa. Podobnie właściciele prywatni. Trafił się właśnie za to jeden arcyciekawy kwiatek. Pozwolę sobie na cytat. Pisze Naczelnik Wydziału Inżynierii Ruchu Drogowego Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu:

"(...)informujemy, że Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury Oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów (Dz. U. Nr. 170, poz. 193 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. Nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r. - załącznik I-4) nie obejmuje proponowanego oznakowania.
Wobec powyższego oznakowanie zostanie potraktowane jak reklama i zostanie naliczona opłata."

Wychodzi na to, że znak szlaku turystycznego (w tym szlaki PTTK, rowerowe, jeździeckie, spacerowe etc.) są reklamami. Ponieważ w całej Polsce są ich lekko licząc - miliony to współczuję PTTK - trzeba będzie szykować grube miliardy złotówek na opłacenie "reklam", z uwzględnieniem oczywiście, karnych odsetek za niepłacenie za "reklamy" przez długie lata istnienia szlaków turystycznych w Polsce.
Jeśli dodamy kolejne miliony znaków przy drogach krajowych, powiatowych, gminnych i leśnych to sprawa się robi poważna. Nie wiem, czy wystarczy całego budżetu Unii Europejskiej na taką pomoc finansową.

Koledzy z PTTK, a w szczególności KTG PTTK - szykujcie się na lawinę pozwów o zaległe opłaty. Może pora pomyśleć o kasowaniu turystów za korzystanie ze szlaku? Jakieś bramownice a-la ViaToll? Może fotoradary na Orlej Perci? A ilu nowych kontrolerów znajdzie pracę na szlakach turystycznych? Pomyślcie perspektywicznie... zlikwidujemy bezrobocie...
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

Cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 4
pokaż wszystkie wiadomości

Oznakowanie szlaku turystycznego to reklama! Autor: slider
Re: Oznakowanie szlaku turystycznego to reklama! Autor: Piotr Rościszewski
 └Re: Oznakowanie szlaku turystycznego to reklama! Autor: HaKaT
  └Re: Oznakowanie szlaku turystycznego to reklama! Autor: Piotr Rościszewski
© Łukasz Aranowski 2002-2017
Forum działa pod patronatem Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie