Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  
FORUM: strona główna • informacje i zasady • 100 ostatnich wiadomości • wyszukiwarka • nowa wiadomość
LUDZIE: strona główna • dołącz do nas • więcej o logowaniu
RÓŻNE: strona główna PTTK • FAQ • netykieta • kontakt • odzyskaj hasło

Wiadomość poprzedzająca:

Temat: Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK
Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]
Data: 2013-07-07 10:30:47
Cześć.

[cytat]Łukasz, czy mam to odebrać jako personalny wyrzut? Bo jestem delegatem oraz pracownikiem ZG.[/cytat]

Pawle, Pawle... :-)
Za dużo w PTTK jest obrażania się i brania do siebie personalnie krytyki.
Pisałem o tym po raz pierwszy z 10 lat temu i - jak widzę - nic się w tej materii nie zmieniło. No, może poza tym, że zapadają na tę chorobę coraz to młodsze pokolenia działające w PTTK (tak, tak, to już tym razem była personalna aluzja do Ciebie)... :-)

[cytat]Co złego jest w tym, że ktoś pracuje w trzecim sektorze i jednocześnie aktywnie w nim działa?[/cytat]

Nic.

Mam złą nowinę. Namęczyłeś się na darmo. Bowiem napisałeś długiego posta polemizując z tezami, których ja nigdy nie wygłosiłem. Wręcz odwrotnie - na tym Forum wielokrotnie broniłem tezy przeciwnej.

Przeczytaj proszę ten wątek (a raczej jego pierwszą połowę):
http://forum-pttk.pl/index.php?co=watek&w=12261

[cytat]Startując na delegata na WZ PTTK, sądziłem że mam szansę na kilkanaście głosów. (...) W najśmielszych oczekiwaniach przez myśl mi nawet nie przeszło, że otrzymam największą ilość głosów w pierwszej turze. Łukaszu, sądzisz może że było mnie stać na to, by przekupić 48 z 63 delegatów, by głosowali właśnie na mnie?[/cytat]

Tobie również chcę pogratulować wyniku. :-)

Przepraszam, że tego nie zrobiłem w pierwszym poście w wątku, ale po namyśle uznałem, że może to być dla Ciebie "pocałunek śmierci". Skoro jednak poczułeś się dotknięty moim brakiem uznania (a Twój bardzo emocjonalny post o tym świadczy) - jeszcze raz przepraszam. I z serca gratuluję.

Życzę także powodzenia na samym Zjeździe. :-)

[cytat]Ale… hmmm… Jeżeli mnie pamięć nie myli, to jeszcze niedawno Łukaszu sam byłeś delegatem i jednocześnie pracownikiem ZG PTTK? Czyżbym tu widział rozumowanie Kalego?[/cytat]

Mam nadzieję, że w świetle powyższych wyjaśnień już na te pytanie nie muszę odpowiadać.

Co nie zmienia faktu, że jako młody delegat 8 lat temu miałem nieco więcej do powiedzenia o Towarzystwie od Ciebie i raczej nie znajdziesz na tym forum mojego posta, że szkoda mi klawiatury na jakąkolwiek dyskusje, czy - co gorsza - że z pewnych względów wolałbym się nie wypowiadać.

* * *

A jaką tezę wygłosiłem?

Otóż zauważyłem, że niebezpiecznie zaburza się [b]proporcja[/b] we władzach i w delegacji na Zjazd pomiędzy pracownikami, a osobami działającymi w Towarzystwie wyłącznie społecznie. Jedna trzecia delegatów na WZ z woj. mazowieckiego jest pracownikami biura ZG. Patrząc od ich strony - mają prawo, więc OK. Patrząc od strony uczestników RKO - mieli prawo ich (Was) wybrać, więc też OK. Patrząc z szerszej perspektywy interesu i przyszłości Towarzystwa - jest bardzo daleko od OK.

A jaka część członków ZG jest związana zawodowo z Towarzystwem? I czemu w miarę przesuwania się do góry ta proporcja rośnie? Odpowiedz sobie na te pytania, a zrozumiesz moje wątpliwości. Wątpliwości, które - co ponownie podkreślę - nie mają nic wspólnego z oceną Twojej działalności jako pracownika i działacza czy z Twoimi prawami jako członka PTTK.

Pozdrawiam,
Łukasz


Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK

Autor: Zawrat [87.205.135.164]

Data: 2013-07-10 20:54:06

Tematyka: Przyszłość PTTK

Bardzo podobało mi się wystąpienie młodych delegatów z oddziału w Częstochowie (jak się nie mylę) na RKO woj. Śląskiego. Narobiło sporo, ale jak sądzę pozytywnego zamieszania. Wniosek o wprowadzenie w ordynacji wyborczej zapisów dających większy udział osobom młodym, rozbił się o podejrzenie chęci wprowadzenia niezgodnych z prawem parytetów.
Trochę szkoda, że nie został sformułowany inaczej, ale i tak brawo, że się młodzi odważyli. Szkoda też, że formalna niepoprawność wniosku została skwapliwie wykorzystana by go w zarodku zmiażdżyć.

Dokonała się jednak bardzo ważna rzecz. Problem młodych odbił się echem i sądzę, że echa te dotrą do Warszawy na WZ dzięki dużej liczbie bo aż 28 delegatów ze Śląska.
Dotrą także dzięki bardzo mądremu i grzecznemu sformułowaniu wniosku. Nie było w wypowiedzi młodych ludzi często spotykanej pogardy dla starszych. Był natomiast duży szacunek i chęć współpracy oraz uczenia się od starszych a nie spychania ich na margines. Teraz piłka po stronie starszych.
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

Cały wątek

wszystkich wiadomości w wątku: 11
pokaż wszystkie wiadomości

Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Łukasz Aranowski
Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: z.klose
Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Krzyś
│└Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Amotolek
Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Radwa
│└Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Amotolek
Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Paweł Zań
 ├Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Jacek Potocki
 │└Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Paweł Zań
 └Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Łukasz Aranowski
  └Re: Delegaci na XVIII WZ z OM PTTK Autor: Zawrat
© Łukasz Aranowski 2002-2017
Forum działa pod patronatem Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie