Forum członków i sympatyków PTTK
login:
hasło:
FORUM: strona główna • informacje • 100 ostatnich • wyszukiwarka • nowa wiadomo¶ć
LUDZIE: strona główna • doł±cz do nas • więcej o logowaniu
RÓŻNE: PTTK • tablica ogłoszeń • FAQ • netykieta • kontakt • odzyskaj hasło
Szanowni Forumowicze!
Zapraszam do zapoznania się z odpowiedzi± na komunikat zamieszczony na stronie ZG PTTK.
Łukasz Aranowski

Wiadomo¶ć poprzedzaj±ca:

Temat: Re: Mi¶ A.D. 2010
Autor: Jacek Potocki [78.8.44.184]
Data: 2010-04-07 09:29:28
Cze¶ć

Przeczytałem relację z egzaminu i skomentowałbym to następuj±co: paragrafy paragrafami, ale w pierwszej kolejno¶ci należy kierować się zdrowym rozs±dkiem. Jeżeli wszyscy uczestnicy egzaminu praktycznego zdali go, a "atmosfera była cały czas miła i sympatyczna", to po jak± ch... robić zadymę? Gdyby zło¶liwie kogo¶ oblano przy pomocy chwytów nieprzewidzianych przepisami, to rzeczywi¶cie można by mieć zastrzeżenia. A tak - po być może robić sobie wrogów z ludzi, którzy nimi być nie zamierzaj±? Czepiać się można wielu rzeczy - np. tego, że egzamin daj±cy uprawnienia na CAŁE województwo mazowieckie odbywał się wył±cznie w jego południowej czę¶ci. Tylko po co? Przysłowie mówi, ze nadgorliwo¶ć jest gorsza od faszyzmu.
Tak czy inaczej gratuluję zdobycia nowych uprawnień.
Prze¶lij mi na priva Twój adres pocztowy (bo gdzie¶ mi się zapodział), to co¶ Ci co¶ wy¶lę. Wprawdzie nie będzie to paczka, o której pisał Łukasz ;-) (http://forum-pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=38748), ale ksi±żka, która - jak s±dzę - może Cię zainteresować.

pozdrawiam


Re: Mi¶ A.D. 2010

Autor: Łukasz Aranowski [213.241.35.242]

Data: 2010-04-09 10:21:35

Tematyka: Tematyka ogólna

Czołem!
Jeżeli wszyscy uczestnicy egzaminu praktycznego zdali go, a "atmosfera była cały czas miła i sympatyczna", to po jak± ch... robić zadymę?
Ciężko mi oceniać motywacje Tomka, ale postaram się podać jeden argument za tym, że jednak warto.

Na wstępie tylko zwrócę uwagę na pewne przesunięcie semantyczne. Otóż nie nazwałbym "zadym±" zgłoszenie do protokołu uwagi. Dopiero dalsze wydarzenia (komentarz komisji oraz wyst±pienie innej grupy kursantów) przerodziły cały ten drobiazg w nieprzyjemny zgrzyt. Ale to już ani wina, ani zasługa Tomka. Przynajmniej tak wynika z jego opisu sytuacji.

Zreszt± samo wyst±pienie "grupy zadowolonych" faktycznie było trochę kuriozalne i w klimatach zalatywało nieco Barej± (choć ja bym raczej wybrał inny cytat).

Teraz obiecany argument.

Otóż z punktu widzenia systemu wyniki (czy wszyscy zdali, czy nie zdali) i atmosfera (czy była miła, czy niemiła) pojedynczego egzaminu nie maj± żadnego znaczenia. Ważne natomiast jest co¶ innego - aby urzędnicy (a członkowie komisji egzaminacyjnej to de facto reprezentanci urzędu) nie przekraczali przepisów. Jest takie powiedzenie, że o ile obywatelowi wolno wszystko co nie jest zabronione, to urzędnikowi wolno tylko to co jest wprost zapisane, że mu wolno. Komisja naci±gnęła przepisy, gdyż "(...) chciała dobrze, a wszystko po to żeby nikt nie mógł podważyć [...] uprawnień na oba powiaty.". To bardzo zły znak. Otóż wła¶nie poprzez naci±gnięcie przepisów, kto¶ może te uprawnienia podważyć. Wypełniaj±c przepisy co do kropki - nikt by podważyć nie mógł. Skoro przepisy opisuj± taki a nie inny przebieg egzaminu, to jeżeli zostały dokładnie spełnione - sprawa jest zawsze zamknięta. Można dyskutować o ich bezsensie (i często na Forum to robimy), ale nie można dopuszczać do sytuacji, że łami± je nawet urzędnicy.

Nie wiem czy taka była motywacja Tomka. Taka byłaby moja motywacja, gdyby mi się chciało dr±żyć taki temat. Ale pewnie by mi się nie chciało...

Pozdrawiam,
Łukasz
--
Łukasz Aranowski
Strona domowa - http://www.mendel.pl/
Strona o Ja¶liskach - http://www.jasliska.pl/
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomo¶ć powinna
zostać skasowana
zgło¶ j± do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomo¶ćrozpocznij nowy w±tek

Cały w±tek

wszystkich wiadomo¶ci w w±tku: 29
pokaż wszystkie wiadomo¶ci

Mi¶ A.D. 2010 Autor: Tomek Dygała
Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: turysta
│├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Przodownik 1811
│└Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Mieszko
│ ├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Dudi
│ │├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: turysta
│ ││├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Mieszko
│ │││├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: turysta
│ │││└Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│ ││└Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Dudi
│ ││ ├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: turysta
│ ││ │├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Dudi
│ ││ ││├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│ ││ ││└Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: turysta
│ ││ ││ └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│ ││ │└Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│ ││ └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│ │└Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│ └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│  └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Mieszko
│   └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
│    └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Mieszko
│     ├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Amotolek
│     └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Jacek Potocki
 ├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Radwa
 ├Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Łazik987
 └Re: Mi¶ A.D. 2010 Autor: Łukasz Aranowski
© Łukasz Aranowski
Forum pod patronatem Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie