Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  
FORUM: strona główna • informacje i zasady • 100 ostatnich wiadomości • wyszukiwarka • nowa wiadomość
LUDZIE: strona główna • dołącz do nas • więcej o logowaniu
RÓŻNE: strona główna PTTK • FAQ • netykieta • kontakt • odzyskaj hasło

Dział: Odznaki

Odznaki a prawo

wszystkich wiadomości w wątku: 4

Odznaki a prawo

Autor: Alf [213.77.123.2]

Data: 2003-05-28 10:36:02

Ostatnio dyskutuję na temat różnicy między wycieczką , a imprezą , że jest nie precyzyjnie napisane, a co powiecie na fakt że wszystkie odznaki w których jest "zaliczenie" cmentarza i jako potwierdzenie robi się zdjęcie, jest łamaniem prawa zagrożonym karą aresztu do 6 tygodni jeżeli nie posiada się zezwolenia władzy na robienie zdjęć !! jestem ciekaw ile osób robiących zdjęcia na cmentarzach posiadało takie zezwolenie?? ( Dz.U.nr 39, poz311)
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

Re: Odznaki a prawo

Autor: Tomek Dygała [217.153.9.146]

Data: 2003-05-28 10:47:57

> ( Dz.U.nr 39, poz311)

a jakbyś jeszcze rok podał...

pzdr.
Tomek D
http://www.dygala.pl

SKPT Warszawa http://www.skpt.waw.pl
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

Re: Odznaki a prawo

Autor: Alf [213.77.123.2]

Data: 2003-05-28 10:56:23

Prosze się nie śmiać, ale to obowiązuje - art.5 ustawy z 28 marca 1933 rok!!
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

Re: Odznaki a prawo

Autor: Tomek Dygała [217.153.9.146]

Data: 2003-05-28 13:01:28

tiaaaa...

no cóż... nieniejszym przyznaję się publicznie do wielokrotnego i notorycznego łamania poniższego zapisu :-)

USTAWA
z dnia 28 marca 1933 r.
o grobach i cmentarzach wojennych.
(Dz. U. z dnia 30 maja 1933 r.)

Art. 5. Przeprowadzenie robót ziemnych, wznoszenie pomników i innych urządzeń na cmentarzach i grobach wojennych wymaga zezwolenia władzy. Zezwolenia władzy wymaga również dokonywanie zdjęć fotograficznych i planów sytuacyjnych cmentarzy wojennych, oraz tych grobów wojennych, które są położone poza obszarem cmentarzy wyznaniowych i gminnych.
http://www.dygala.pl

SKPT Warszawa http://www.skpt.waw.pl
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

© Łukasz Aranowski 2002-2017
Forum działa pod patronatem Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie