Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Krajoznawstwo

Turysta Wielkopolski

wszystkich wiadomości w wątku: 2
data najnowszej wiadomości: 2007-10-11

Temat: Turysta Wielkopolski
Autor: Przodownik 1811
Data: 2007-09-01 12:36:43

Zachęcam do lektury kolejnego numeru czasopisma „Turysta Wielkopolski”, który obejmuje okres maj – lipiec. Można w nim przeczytać m.in. o klasztorze Franciszkanów na Górze Wyrwał w Woźnikach (autor: Paweł Domachowski), pochodzeniu nazw miejscowych Gniezna i okolic (Michał Muraszko), czy też atrakcjach Gminy Stare Miasto koło Konina (Adrian Lubowiecki Vikuk). Z dziejami Średzkiej Kolejki Wąskotorowej zapoznaje Marcin Kriger, a Marek Rezler rozwiązuje zagadkę upamiętnionego na obrazie wjazdu generałów J.H. Dąbrowskiego i J. Wybickiego do Poznania. Na pytanie „Czy II wojna światowa zaczęła się w Jeziorkach koło Piły” odpowiada Wojciech Kicman, który prezentuje także lotnicze dzieje Rzadkowa – poprzednika Leszna. Jerzy Sobczak przedstawia atrybuty kolejnych świętych i błogosławionych, Zbyszek Snusz odsłania nowe tajemnice Twierdzy Poznań (tym razem Fortu VII), a Wojciech Owsianowski zaprasza na Szlak Legend, do Stęszewa. W Raporcie Piechura przeczytacie natomiast opis wycieczki do Wielkopolskich Piramid, czyli kurhanów koło Grodziska Wlkp. (Lech Rugała).
Miesięcznik „Turysta Wielkopolski” do nabycia w punktach sprzedaży RUCHU i Kolportera na terenie całej Wielkopolski, a także w Centrum Informacji Miejskiej i Pracowni Krajoznawczej w Poznaniu oraz w wybranych księgarniach turystycznych i Oddziałach PTTK.
Zobacz => http://www.wbp.poznan.pl/strony/2/p/213.php

Temat: Re: Turysta Wielkopolski
Autor: Przodownik 1811
Data: 2007-10-11 21:42:56

Zapraszam do lektury kolejnego numeru 8-9 (16-17) „Turysty Wielkopolskiego”, który obejmuje okres sierpień – wrzesień 2007 r. Szczególnie polecam tekst „Przeszłość splata się z przyszłością” Andrzeja Kaleniewicza o wykorzystaniu technologii GPS w turystyce rowerowej na terenie Wielkopolski. W numerze znalazły się także artykuły o Muzeum Regionalnym w Wągrowcu, Swarzycy z Jeziora Lednickiego (Wojciech Owsianowski), Królewskim Mieście Wschowa (Piotr Osiewicz) i atrakcjach Gminy Stare Miasto koło Konina (Adrian Lubowiecki Vikuk). Paweł Domachowski przybliża nam postać Generała Ignacego Prądzyńskiego – twórcy Kanału Augustowskiego, a Zbyszek Snusz zaprasza do zwiedzenia Fortu V w Poznaniu. W numerze także kolejny, czwarty już, odcinek prezentacji Atrybutów Wybranych Świętych i Błogosławionych Jerzego Sobczaka. W Raporcie Piechura opis wycieczki w Glińskie Góry koło Nowego Tomyśla (Lech Rugała).

Zachęcam również do pisania artykułów. Kontakt: e-mail: turysta.wlkp@gazeta.pl lub krajoznawcza@wbp.poznan.pl