Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  
FORUM: strona główna • informacje i zasady • 100 ostatnich wiadomości • wyszukiwarka • nowa wiadomość
LUDZIE: strona główna • dołącz do nas • więcej o logowaniu
RÓŻNE: strona główna PTTK • FAQ • netykieta • kontakt • odzyskaj hasło

Dział: Tematyka ogólna

Polityka a PTTK

wszystkich wiadomości w wątku: 2

Polityka a PTTK

Autor: Krzyś [82.143.132.86]

Data: 2005-04-04 13:23:43

Zawsze mki sie wydawało iż PTTK jest(powinno być) organzacja apolityczna, jednak ostatnie walny zjazd oddziału sprawił iż zaczynam dostrzegac iż jednak jest wykorzystywane do doraźnych celów politycznych.
Przykładem tego moze byc przkład organizacji przez oddział PTTK(w czasie ostatnich wyborów samorządowch) spotkania wyborczego z jednym z kandydatów na prezydenta miasta (naszczęscie ten kandydat wygrał wybory bo az boje sie pomysleć co by było gdyby wygrał ktoś inny)

NIepokoi mnie również (niewiem czy gdzieińdziej tez) tendencja do eliminowania z życia PTTK działaczy którzy sa także członkami innych stowarzyszeń niz PTTK .
W ten sposób podejżewam iż w niedługim czasie PTTK będzi echciało sie pozbyc z wpływu na działanie PTTK osób które poza członkostwem w naszym towarzystwi sa członkami ZHP, Towarzystwa Miłośników Wrocławia, ZHR, GOPR, itp
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

Re: Polityka a PTTK

Autor: Piotr Rościszewski [84.205.167.199]

Data: 2005-04-04 18:23:35

Uważam, że PTTK powinno być apolityczne. Powinno precyzować swoje żądania wobec władzy jako reprezentant określonej grupy wyborców i egzekwować je od wszystkich kandydatów bez wyjątku. A wyborcy mają swój rozum i sami będą wiedzieli na kogo głosować. W moim oddziale jakoś tego typu problemów nie było. Każdy miał swoje poglądy polityczne i je zostawiał za drzwiami oddziału. W czasie stanu wojennego na pogrzebie jednego z kolegów obok siebie nieśli sztandar oddziału sekretarz komitetu miejskiego PZPR i działacz zdelegalizowanej Solidarności.

PTTK jest Towarzystwem, które dla sprawności swojego działania powinno skupiać różnego typu fachowców reprezentujących różne umiejętności. Jak na przykład wyrzuci harcerzy, to straci częściowo możliwość działalności wśród młodzieży itp. itd.
Jeżeli Twoim zdaniem
ta wiadomość powinna
zostać skasowana
zgłoś ją do moderatora.
odpowiedz na tę wiadomośćrozpocznij nowy wątek

© Łukasz Aranowski 2002-2017
Forum działa pod patronatem Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie